 | Почивай в мир, Иване!
Винаги ще си в сайта, който създаде, Администратор!
Добре дошли!  | Това е сайт за нова българска Художествена Литература. Създаден е с цел да помогне на нови и неутвърдени, както и на утвърдени автори да публикуват своите произведения, да даде възможност за комуникация между тях и същевременно да запознае любителите на художественото слово с техните творби.
Сайтът е носител на Националната награда "Христо Г. Данов" за 2008 година в раздел "Електронно издаване и нови технологии".
Желаем ви успех и приятни мигове в ХуЛите ! |  |
Рекламирайте избран текст на това място |
17.06.2026 год. / 19:06:00 часа
Това място ви гарантира минимум 50000 показвания на предпочитан от вас текст » само срещу един SMS от 1.00 лв (без ДДС) « За повече подробности чукнете върху картинката вдясно "реклама" или върху "добави твой текст". |
( пълен текст » коментари » рейтинг ) |
|
|
|
 Цъфналите макове - ЕпилогПубликувано от BlackCat на 17.06.2026 @ 09:56:40 (18 четения) автор: idan1Нощта,
облаците измела,
пролет се задала.
Езеро в планината…
Изкачване, спускане,
очарователна е на дамата
компанията.
Сълзата на ЛуциферПубликувано от BlackCat на 17.06.2026 @ 09:56:13 (16 четения) автор: ma_gi XXXVII
- Разбира се, че ще се справи! Тя притежава силата на сътворението, а и ти си я обучила добре.
Сигурността в гласа на Богинята-майка успокои донякъде Мария.
- Знам, че е така, но помниш какво беше на Голгота, нали? Сърцето ми още кърви на кръста.
- Но тогава синът ти беше сам. А сега тя е с него.
- Никак няма да ѝ е лесно…
Да ?Публикувано от BlackCat на 17.06.2026 @ 09:55:28 (18 четения) автор: rhymefanпрез деня и през
нощта любов да е
небето завеща
Ставам или не ставам за писач?Публикувано от BlackCat на 16.06.2026 @ 21:54:25 (20 четения) автор: lubotranМоже би само за утвърдените и възхвалявани от всички като "светила в литературата" писатели този въпрос изглежда излишен и глупав, защото отговор на него вече са дали по един или друг начин отзивите на издатели ,критици и най-вече бройката издадени екземпляри... А за всички останали писачи? Тези никому неизвестни ентусиасти които не щадят време и усилия за да съчиняват какво ли не и да го излагат по разни интернет форум - просто защото това им идва "отвътре" и не им дава мира докато не го споделят? Как стоят нещата при тях по този въпрос? Тъй като и аз самият се числя към тази многобройна група, ще се опитам да поразсъждавам на глас по темата.
ТаткоПубликувано от BlackCat на 16.06.2026 @ 21:54:05 (17 четения) автор: BoboDuxАко бог върне поне ден или дори час,
бих ти казал всичко, затаило се в мен,
най-близък и най-верен, татко мой роден.
Помня детството, ръката ти, топлината и,
как се държах за нея и беше толкова светло.
Вдигаше ме високо в небето на раменете си
и целият свят ми се струваше приказен.
Нищо не се сетих да ти кажа в онези години,
нещо ми пречеше – глупост, дявол знае какво.
СарачПубликувано от BlackCat на 16.06.2026 @ 21:53:47 (13 четения) автор: admiralВ купето за Берлин бяхме само двама: изтупаната лелка до прозореца и аз, който придремвах на меките седалки 1-ва класа, платени великодушно от службата преводи, където заработвах някоя и друга източна марка. Влакът вече беше потеглил, когато той се намъкна вътре. Имаше вид на началник средна ръка, около 40-те, облечен доста елегантно за гедерманец. Освен необичайно светлото сако, носеше в ръка черно палто от лицева кожа и плоско куфарче в същия цвят. Пътникът поздрави, хвърли палтото и куфарчето си върху мрежата и се разположи срещу мене, след което огледа обстановката.
Просто забрави!Публикувано от hixxtam на 16.06.2026 @ 11:50:03 (31 четения) автор: snejenborПритихнала съм някак уморена... отлюспват се дух сила гордостта...
а суетата вехне осланена . Пресели се в прокъсани платна.
Подскача корабът по гънките ...а фарът не премигва ....тъмнина.
Водата е отмила стъпките... но все приижда приливът... вълна подир вълна.
Сълзата на ЛуциферПубликувано от BlackCat на 16.06.2026 @ 09:50:50 (19 четения) автор: ma_gi XXXVI
Ел не се чувстваше особено комфортно в тялото на Радея, но се опитваше да свикне. Никой не знаеше колко време ще отнеме изпълнението на плана им, затова трябваше да овладее огнената си същност и да се приспособи към фините движения и ангелската мекота, които на моменти я изнервяха.
- Може би по-нататък ще ти стане по-лесно – успокояваше я Мираел, докато се опитваше да разбере дали не е опасно да продължат.
Бяха стигнали края на гората, но вместо да се разреди, мракът все повече се сгъстяваше.
- Винаги ли е така?- попита го шепнешком.
За ролята на светулкатаПубликувано от BlackCat на 16.06.2026 @ 09:50:37 (27 четения) автор: OldmanВ моето далечно детство,
поучително бе средство
стихчето за баба Мравка
и Щуреца със гъдулка.
(Или може би, с цигулка)?
НапразноПубликувано от BlackCat на 15.06.2026 @ 23:11:21 (28 четения) автор: amadeusНапразно шепнат ветровете
навред по градските площади,
че пролетта закичва с цвете
дървета, храсти и огради.
| В и д е о Х у Л иПоследните 3 клипа
|