Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 432
ХуЛитери: 1
Всичко: 433

Онлайн сега:
:: Zaspal_Misir

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаДевойка на плажа
раздел: Хумор и сатира
автор: Oldman

За девойката от плажа
днес аз искам да разкажа
и във няколко куплета
мислите и́ да покажа:

- Плаж. Безумна самота.
Аз на пясъка лежа.
Тук-там някоя душа.
Скучно е, да си сама!...

Машинално с крем се мажа.
Все пак, за мъжете важа.
Мога доста да покажа.
И не само тук, на плажа.

Зная хватки, доста сладки,
а и нови, в краен случай,
като нищо ще науча.
С мене всеки мъж ще случи.

Що в последните години,
кой ме срещне, все ме мине?
Но това аз ще поправя.
Много опити ще правя

и при всеки сгоден случай,
нещо ново ще науча.
Може и да ми се смеят,
но аз смятам, че хитрея...

И не щеш ли - изненада!
Иде ми да закрещя!
Радост!!! Гларус се изсра
върху моята глава!

Зная, знак че е това:
- Скоро гадже ще сваля!
Това дава ми крила.
Край на мойта самота!

Хвърлих му парче от кифла.
Той го грабна и отлитна.
Аз останах да лежа.
Пак самотна, но с мечта.

С нея аз ще се завия,
също, като със хавлия.
И мечтата ще ме топли.
Не ми трябват фусти, рокли...

02.06.2026 г.


Публикувано от viatarna на 03.06.2026 @ 14:35:25 



Сродни връзки

» Повече за
   Хумор и сатира

» Материали от
   Oldman

Рейтинг за текст

Средна оценка: 0
Оценки: 0

Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

10.06.2026 год. / 18:09:56 часа

добави твой текст
"Девойка на плажа" | Вход | 1 коментар | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Девойка на плажа
от Perunika на 03.06.2026 @ 16:33:07
(Профил | Изпрати бележка) http://perunikamaiska.wordpress.com
Много хубав психологически портрет :) И добре оформен словесно. Особено ме зарадва кифлата, подхвърлена на гларуса.


Re: Девойка на плажа
от Oldman на 03.06.2026 @ 19:58:26
(Профил | Изпрати бележка)
Благодаря за оценката. Все пак, имал съм някакви наблюдения от плажовете. А относно гларусите - и те са хора, нека да си хапне кифла човека.

]


Re: Девойка на плажа
от Oldman на 03.06.2026 @ 20:14:40
(Профил | Изпрати бележка)
Драга Перуника, след като прочетох вашите "Летни клетви" си обясних интереса ви към морската тематика. Вероятно и вие, като мене сте морско чедо. Аз съм от Балчик, например, въпреки, че много отдавна не живея там.

]


Re: Девойка на плажа
от Perunika на 03.06.2026 @ 20:54:11
(Профил | Изпрати бележка) http://perunikamaiska.wordpress.com
Това е много проницателно наблюдение, но нали не искате да кажете, че само родените край морето могат да произвеждат такъв тип словоизлияния на плажна тематика? Не подценявайте останалата част от родината в това отношение.
Макар че аз се досещам кое ме е издало в действителност - за сухоземната част от сънародниците ни край морето летят чайки, а не гларуси.

]


Re: Девойка на плажа
от Oldman на 03.06.2026 @ 21:32:44
(Профил | Изпрати бележка)
В никакъв случай не деля пишещите братя на сухоземни и отраснали край море. А за разликата между гларус и чайка мога да добавя, че чайките са по-дребни и не толкова нагли каквито са гларусите.

]