Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Folsam
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14240

Онлайн са:
Анонимни: 414
ХуЛитери: 4
Всичко: 418

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: silviqmileva
:: Oldman
:: Marta

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаА как иначе
раздел: Приказки
автор: toti55

Не е ясно къде, защото е някъде, освен това било и много някога. В една гора живеела много стара магьосница. Тя можела да прави всякакви магии, но не можела да направи само една. Не можела да направи така, че самотата й да изчезне. Защото когато сърцето ти е празно, стъпките ти тежат и не виждат пътя.
Но в тези времена и магьосниците си имали Съдба. А както знаем, оттогава и до днес, неведоми са пътищата, които Съдбата ни чертае.
Една сутрин, Маги, така се казвала магьосницата, се събудила и усетила нечие присъствие. Отворила вратата на къщичката, в която живеела, и видяла едно момченце, заспало на прага. Зарадвала се тя. Гледала го, гледала го и не можела да му се нагледа. Е, то не било толкова хубаво, защото все пак е момченце, но усетила, че има добро сърце.
Разбрала Маги, че момченцето си няма никого на този свят. Решила да го отгледа като свое дете и да му предаде знанията за всичките си магии. Дори и за магьосниците било нормално да искат най-доброто за децата си - да станат като тях и още по- ... и също както и днес, децата стават, но не като тях, защото те не са родителите си. По-скоро родителите по някое време стават като децата си, но в по-особен вариант. Животът е странно нещо. Има нещо детско в него. А щуротиите му край нямат...
- Ще ми набереш ли в гората гъби?
- Да, Маги, ей сега.
И след доста дълго ей сега
- Маги, Маги, виж това птиченце беше паднало от гнездото.
- То, ти все така ще направиш, къде са гъбите?
Времето минавало, птиченцето пораснало, но не всичко се променяло.
- То, ти пак ли ...
- То, ти отново ли ...
И понеже това било нещо като ежедневие, Маги, за да пести време, започнала да го нарича Тоти, от превантивни съображения. Е, по това време сигурно е нямало такава думичка, но Маги така го усещала. Усещала още, че сърцето й е пълно с обич. А когато обичаш, виждаш не само с очите си. И не с ума си разбираш. И видяла Маги, и разбрала. Видяла блясъка в очите на Тоти, когато погледне към края на гората. Разбрала, че вече е голям, разбрала също, че нейният свят не е неговия. Животът я дарил с най-голямата магия - нямало я вече самотата. Имала обич, толкова голяма, че сърце не й давало да си помисли да я задържи само за себе си. Дала на Тоти една вълшебна кристална топка, по понятни причини. Пуснала го да тръгне по белия свят, да си търси щастието. Птиченцето кацнало на рамото му. Тоти прегърнал Маги, благодарил й за всичко, сложил вълшебната кристална топка в торбичката си и двамата с птиченцето тръгнали.
Оттогава, никой не знае къде са, но и днес всеки знае, че ако Животът му поднесе самота в даден момент, в следващият ще му изпрати своята магия -Тоти. Защото без обич може, но как въобще без обич?


Публикувано от BlackCat на 22.05.2026 @ 09:51:35 



Сродни връзки

» Повече за
   Приказки

» Материали от
   toti55

Рейтинг за текст

Средна оценка: 0
Оценки: 0

Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

15.06.2026 год. / 10:57:31 часа

добави твой текст
"А как иначе" | Вход | 2 коментара (4 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

RE: А как иначе
от mariq-desislava на 23.05.2026 @ 19:29:05
(Профил | Изпрати бележка)
Добрият родител не моделира детето си по свой образ и подобие, а го оставя да следва своята пътека.{}


RE: А как иначе
от toti55 на 23.05.2026 @ 20:00:11
(Профил | Изпрати бележка)
Благодаря ти, mariq-desislava!
И днес има магии, например,
тази за добрия родител, :).
Нека ти е светло и топло!

]


Re: А как иначе
от vlakant на 22.05.2026 @ 13:03:09
(Профил | Изпрати бележка)
Хубава приказка, Тоти. Имаме нужда от такива, от надежда, от любов!


Re: А как иначе
от toti55 на 22.05.2026 @ 17:31:21
(Профил | Изпрати бележка)
Благодаря ти, vlakant!
От нас зависи къде ще си сложим Слънцето.
Въпреки облаците,
нека ти е слънчево отвътре!

]