Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Folsam
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14240

Онлайн са:
Анонимни: 502
ХуЛитери: 4
Всичко: 506

Онлайн сега:
:: VladKo
:: LeoBedrosian
:: silviqmileva
:: Marta

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаЛетни клетви
раздел: Хумор и сатира
автор: Perunika

(Народни клетви и благословии. Необработени материали на Института за изследване на плажния бит и култура, том MMXXVI, лятно полугодие, част I.)

Гларус дюнера да ти отнесе!
Деца да ти тичат през хавлията!
Да си гониш чадъра чак до буната!
Да ти окуцее шезлонга!
Към морето като тръгнеш,
ластика на банския да ти се скъса!
От морето като се върнеш,
на очилата си да седнеш!
Да ти накапят със сладолед бирата!
Да пратиш детето за нова,
с безалкохолна да ти се върне!
Да ти се спука дюшека отвъд шамандурата!
Да ти кацне гларус на шнорхела!
От щипалки море да не видиш!
Да ти влязат оси в динята
и калинки в банския!*
Да ти отвее вятър шапката,
в морето да си я гониш,
на пясъчен замък да стъпиш,
три деца да ти писнат,
трима татковци да ти скочат!
На водорасли да се подхлъзнеш,
върху натрошени миди да паднеш!
В колче на палатка да се спънеш,
палеца да си удариш,
бирата да си разлееш,
в мокрото петно да стъпиш
и пепелник да разсипеш!
За кафе като тръгнеш,
смартфона да си изгубиш,
цял ден из пясъка да го търсиш,
с пет бона сметка да го намериш!


* Калинките хапят.

P.S. Редакторският екип на Института уточнява, че погрешното членуване в някои от клетвите се дължи на автентичния характер на материалите, а не на незнанието на редакторите къде се слага пълен член.


Публикувано от BlackCat на 21.05.2026 @ 09:05:04 



Сродни връзки

» Повече за
   Хумор и сатира

» Материали от
   Perunika

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 1


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

15.06.2026 год. / 10:44:36 часа

добави твой текст
"Летни клетви" | Вход | 3 коментара (6 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Летни клетви
от Marta на 22.05.2026 @ 13:56:48
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Ахахааххахааа, някои са доста болезнени! Виждам откъде се е подела вълната, та отиде та се не видя! Като се лъзнаа, та у морето...

Пепи...Ква е тая топла бира ма? - Ми биРА! Не-е, тоя път наистина ше отидем да му я треснем у главата....

Ако ви цакат с топла бира,
пак се радвайте, че не е топъл сладолед!
Студената цаца да не ви спира!
На морето всичко му е наред!
На морето може да не ви пука,
даже банският да не ви личи,
няма лабави ластици тука,
лежете си по очи!
Лежете си по сандали,
даже на пясъка бос и гол,
морето не прави скандали,
ако ще и да сте в пресол
( сиреч да сте пресолили неговата обичайна концентрация) ;) Сега чакам благословиите! Дъждовни поздрави!:)


Re: Летни клетви
от Perunika на 22.05.2026 @ 16:59:29
(Профил | Изпрати бележка) http://perunikamaiska.wordpress.com
Ами то на български нали знаеш какво се разбира често пъти под „благословии“... Подозирам, че гореспоменатият Институт ги е включил в заглавието просто за тежест.
Благодаря за веселия коментар. И да ти се връщат дъждовните поздрави 😛

]


RE: Летни клетви
от mariq-desislava на 21.05.2026 @ 15:25:02
(Профил | Изпрати бележка)
Смях се от сърце.:)


RE: Летни клетви
от Perunika на 21.05.2026 @ 16:29:06
(Профил | Изпрати бележка) http://perunikamaiska.wordpress.com
И аз! Макар че психиатрите сигурно имат дума за такъв човек, който си измисля смешки и сам им се смее.

]


Re: Летни клетви
от toti55 на 21.05.2026 @ 12:17:54
(Профил | Изпрати бележка)
Едва ли ретроградният Меркурий
би могъл да бъде толкова продуктивен.
Поздрави!


Re: Летни клетви
от Perunika на 21.05.2026 @ 12:53:38
(Профил | Изпрати бележка) http://perunikamaiska.wordpress.com
Благодаря за творческия коментар, ама не ми подхвърляй идеи, че ей сега ще ми избликнат едни хороскопи...

]