Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 491
ХуЛитери: 1
Всичко: 492

Онлайн сега:
:: Zaspal_Misir

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаЧунга – ранга
раздел: Хумор и сатира
автор: Oldman

Малки сме по територия,
но с богата сме история.
А със нашата култура
и Европа ний ще турим
в малкия си заден джоб!
Родният красив език
ще изплезим в Евровизия
и по всички телевизии.
С нас Европа ще запее,
а и целият свят с нея:
- „Чунга – ранга“, „Цинга - манга“.
На Столипиново химна
вече е световен хит!
Приносът ни е голям.
(Да умре човек от срам!)

15.05.2026 г.


Публикувано от hixxtam на 15.05.2026 @ 08:00:18 



Сродни връзки

» Повече за
   Хумор и сатира

» Материали от
   Oldman

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 1


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

10.06.2026 год. / 18:32:37 часа

добави твой текст
"Чунга – ранга" | Вход | 4 коментара (9 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Чунга – ранга
от vlakant на 17.05.2026 @ 21:34:28
(Профил | Изпрати бележка)
Затова на казана на българите в ада няма дяволи!😢


Re: Чунга – ранга
от traveling_musician на 17.05.2026 @ 23:05:26
(Профил | Изпрати бележка)
Глей, ся, приятелю Oldman,
Ти навярно си "old", ама и аз съм на 71 - дърт музикантин. Демек, учил съм доста и поназнайвам туй-онуй в музиката. Не разбирам хейтърите, след като Дара спечели Евровизията. То, и аз по-преди не харесвах нейните ранни песни, но след като я видях в Евровизията се влюбих в това момиче. Невероятен позитивизъм, естетика, енергия и ярко сценично присъствие! Дано да стане следващата Дженифър Лопез!
Не ми пука, че пее "бангаранга". Не бих сътворил такава песен, но се възхищавам от композитора, който я е написал, дори да е от Столипиново.
Моля те, не се срамувай! Гордей се!
Поздрави,
travelling_musician


Re: Чунга – ранга
от Oldman на 18.05.2026 @ 02:04:40
(Профил | Изпрати бележка)
Нито една лоша дума за Дара! Шапка и свалям! Това, да обединиш българи дори и Стоичков не го е правил така успешно. Само песента ме издразни. Това е. Какво българско им в това маорско ли е или кой знае какво определение за бъркотия?

]


Re: Чунга – ранга
от Oldman на 18.05.2026 @ 02:11:36
(Профил | Изпрати бележка)
Композиторът е грък, доколкото разбрах. Евала! Разбрал е на какво се кефят младите и децата и умело го е използвал. А това, че Дара предизвика провеждането на Евровизия у нас, това е нейната огромна заслуга.

]


Re: Чунга – ранга
от lubotran на 15.05.2026 @ 17:00:49
(Профил | Изпрати бележка)
Отминаха времената в които се пееха и харесваха песни като -"Една българска роза" или "Моя страна, моя България". Съвременните Евроатлантици настръхват от такива "Националистически" песни. Сега е важно за тях - "Какво ще каже Европа за нас?" Останахме само неколцина динозаври от миналото с такива критерии за хубаво и пошло...Поздрав за хубавото стихотворение!


RE: Чунга – ранга
от mitkoeapostolov на 15.05.2026 @ 16:36:15
(Профил | Изпрати бележка)
Мисля, че песента и изпълнителката са адекватни на конкурса, в който участват. На Евровизия в никакъв случай не се представят най-красивите песни на една страна, по-скоро техно-поп парчета. Ето защо си позовлявам да се забавлявам на българската песен, въпреки че не гледам самия конкурс.


RE: Чунга – ранга
от Oldman на 17.05.2026 @ 11:07:01
(Профил | Изпрати бележка)
Посипвам си главата с пепел! Вива Булгаранга! Въпрос на вкус, казал Шаро и с удоволствие се облизал под опашката.

]


RE: Чунга – ранга
от lubotran на 17.05.2026 @ 17:23:31
(Профил | Изпрати бележка)
Истинското (изкуство) и наградите са две различни неща. Понякога те даже са напълно диаметрални. Важното е човек да има изграден свой собствен компас за ориентация в тази материя. Така няма да могат разни журита и прочие "шумотевици" да го вкарват в кошарата към която някой е подкарал стадото (масите) Слушах тази "Булгаранга" - повръщаше ми се.....

]