Не мога да престана да се чудя,
какво ни раздели във таз страна
на "любещи" и "мразещи" Русия,
когато истината е една...
- Без нейна помощ никаква България
не би я имало - нито преди, нито сега...
А щяхме да говорим само турски
през всичките изминали лета...
Не мога да престана да се чудя
когато хора с руски имена
са завладяни от омраза
към братската, освободила ни страна...
Макар да учиха навремето в Москва
и всички днеска са висшисти
сега я хулят с пяна на уста
пригласят на световните неонацисти
които търсят пак реванш
заради дядовците си - фашисти....
Не мога да престана да се чудя
ний най-задружно някога живяхме
в онез "тоталитарни" времена...
Какви ли ужаси тогава вие преживяхте?
Били сте голи, боси, жадни, без храна?
В затвори и Гулаци ли лежахте?
Или пък като всички нас
я пионерчета, я комсомолци бяхте?
И с пълна сила "Вечна дружба"
скандирайки гърлата си деряхте?
Не мога да престана да се чудя
на техните лъжи
че някога са били дисиденти
по нашите земи...
И с всичките им аргументи,
че водили са някаква борба
срещу потисниците "комунисти"
за демокрация и свобода...
Аз съжалявам, дами и господа.
Аз също съм живял във тези
"Страшни, страшни" времена.
Да, дразнеха ме някои неща
Но Дисиденти? Някакви борци за свобода?
Ха, ха, ха, ха... Аз нямам спомени такива за това...






