Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 492
ХуЛитери: 1
Всичко: 493

Онлайн сега:
:: Zaspal_Misir

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаНе мога да престана да се чудя
раздел: Поезия
автор: lubotran

Не мога да престана да се чудя,
какво ни раздели във таз страна
на "любещи" и "мразещи" Русия,
когато истината е една...
- Без нейна помощ никаква България
не би я имало - нито преди, нито сега...
А щяхме да говорим само турски
през всичките изминали лета...

Не мога да престана да се чудя
когато хора с руски имена
са завладяни от омраза
към братската, освободила ни страна...
Макар да учиха навремето в Москва
и всички днеска са висшисти
сега я хулят с пяна на уста
пригласят на световните неонацисти
които търсят пак реванш
заради дядовците си - фашисти....

Не мога да престана да се чудя
ний най-задружно някога живяхме
в онез "тоталитарни" времена...
Какви ли ужаси тогава вие преживяхте?
Били сте голи, боси, жадни, без храна?
В затвори и Гулаци ли лежахте?
Или пък като всички нас
я пионерчета, я комсомолци бяхте?
И с пълна сила "Вечна дружба"
скандирайки гърлата си деряхте?

Не мога да престана да се чудя
на техните лъжи
че някога са били дисиденти
по нашите земи...
И с всичките им аргументи,
че водили са някаква борба
срещу потисниците "комунисти"
за демокрация и свобода...
Аз съжалявам, дами и господа.
Аз също съм живял във тези
"Страшни, страшни" времена.
Да, дразнеха ме някои неща
Но Дисиденти? Някакви борци за свобода?
Ха, ха, ха, ха... Аз нямам спомени такива за това...


Публикувано от BlackCat на 13.05.2026 @ 09:48:29 



Сродни връзки

» Повече за
   Поезия

» Материали от
   lubotran

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 1


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

10.06.2026 год. / 18:34:15 часа

добави твой текст
"Не мога да престана да се чудя" | Вход | 3 коментара (5 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Не мога да престана да се чудя
от vlakant на 17.05.2026 @ 19:44:37
(Профил | Изпрати бележка)
Големият български политик и държавник Григор Начович казва:"Българските русофили са патриоти. Руски."


Re: Не мога да престана да се чудя
от LeoBedrosian (nsrdbl@yahoo.com) на 14.05.2026 @ 10:49:44
(Профил | Изпрати бележка)
Последния да затвори прозореца и да дръпне шалтера!


RE: Не мога да престана да се чудя
от mitkoeapostolov на 13.05.2026 @ 12:03:56
(Профил | Изпрати бележка)
Интересно. Хареса ми особено поетичния похват. Иначе израстнах като русофил, после учих в Америка. Сега не съм никакъв - гледам конкретната ситуация и рядко си позволявам да коментирам.


RE: Не мога да престана да се чудя
от lubotran на 13.05.2026 @ 18:01:19
(Профил | Изпрати бележка)
За промяната на възгледите (политически, геополитически и т.н) в желаната от "някого" посока се грижи една огромна пропагандна машина която включва образователната с-ма, медийна среда и какво ли още не. В резулат хора от "русофилски" сем. стават "русофоби" или "неутрални", македонците мразят българите, украинците - руснаците и ги имат за най-заклетите си врагове. "Разделяй и владей" е стар английски похват за да държат в подчинени "диваците", който под по-изтънчена форма се използва и до днес. Мисля че имат успех в това отношение (ето - ти си един пример). Не осъждам никого за възгледите му, но това е моето обяснение "Защо" се наблюдават тези странни явления.

]


RE: Не мога да престана да се чудя
от mitkoeapostolov на 13.05.2026 @ 22:46:48
(Профил | Изпрати бележка)
Аз също си задавам подобни въпроси, но достигам до различни обяснения. Писал съм есета и за Русия, и за Украйна, и за Македонския въпрос. В крайна сметка за мен е важно, че размишляваме, радвам се да чета различни гледни точки.

]