 |  Имаме си дом
на "нежните души"
Тук всички са възпитани
кротки и добри... Никой не ругае
Никой не крещи...
Всички тук са ангели
с възвишени души...
Всички тук сме автори
Дружно си живеем...
С помоща на ИИ
даже песни пеем....
Пишем нежни стихове
на тема "Любовта"
Или за "Душата"
потънала в скръбта...
Главно туй се пише
Туй се и чете
Всички го харесват
от немай къде...
Следват одобрения...
Следват възклицания...
Все в "добрият тон"
са всички излияния...
Всички тук сме "гении"
Всички сме "добри"...
Всички обитаваме
този сайт наречен
"Дом на нежните души"...
Публикувано от BlackCat на 07.05.2026 @ 15:12:47
| Рейтинг за текстСредна оценка: 0 Оценки: 0Отдели време и гласувай за текста.Ти си Анонимен. Регистрирай се и гласувай. Р е к л а м а| Моят татко | | автор: FluBalu | | 364 четения | оценка 5 | показвания 7667 от 50000 заявени | [ виж текста ] |
|
| "Домът на нежните души" | Вход | 4 коментара (11 мнения) | Търсене в дискусия | | Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание. |
RE: Домът на нежните души от mitkoeapostolov на 08.05.2026 @ 07:56:36 (Профил | Изпрати бележка) | | Голям съм привърженик съм на думата нежност. За мен тя значи да виждаш слабостите и недостатъците на един човек или едно нещо и да го приемаш заедно с тях, без да го съдиш или поучаваш. Благодаря, че сподели своята гледна точка. |
RE: Домът на нежните души от lubotran на 08.05.2026 @ 19:53:12 (Профил | Изпрати бележка) | | Думата "нежност" има двояко значение. Понякога се възприема като ирония, понякога както ти я разбираш. Всеки спорвд настроението и душевната си настройка в момента. Хубаво е че има многообразие във възприятията на хората. Благодаря че се отби! |
]
Re: Домът на нежните души от LeoBedrosian (nsrdbl@yahoo.com) на 08.05.2026 @ 09:18:37 (Профил | Изпрати бележка) | | Те и на четвърти километър душите не са по-малко нежни. Че даже и в Карлуково е препълнено с тях. В едно тяло обитават между седем и двадесет и шест души! |
Re: Домът на нежните души от lubotran на 08.05.2026 @ 19:45:05 (Профил | Изпрати бележка) | | Тези души които се опитват да пописват минават за "нежни". Дори когато понякога са гневни и сипят цинизми и гневни слова...Сред тези 6 до 24 души може да има всякакви (наранени, обидени, отвратени, но и повлияни от положителни чувства), но щом им се занимава с изкуства-значи са "нежни". Важното да не са заспали! |
]
Re: Домът на нежните души от BoboDux на 08.05.2026 @ 19:26:34 (Профил | Изпрати бележка) | | Много добре казано! Едно от нещата, които съм мразил в нашата литература, особено в подобни сайтове, е липсата на литературна критика, а оттам и правилна преценка на предложената "стока". За съжаление и в Хулите е точно така - хвалби до бога! Което е за хвалене - поклон, но което е за критика - нека не премълчаваме. Чудесно сте казал нещата в стиховете си. Поздравления! |
Re: Домът на нежните души от lubotran на 08.05.2026 @ 20:10:08 (Профил | Изпрати бележка) | | И аз съм на мнение че липсата на критични коментари и обратна връзка след дадена публкация убиват смисъла на сайтове като този. Превръщат ги в едно табло на което всеки закачва творбата си, но не получи информация дали е бил правилно разбран от евентуалните читатели. Оттам и липсата на дискусии и живот. Само похвали или мълчание - това за съжаление е реалноста, но трудно ще се промени докато липсват много желаещи за това. |
]
RE: Домът на нежните души от mitkoeapostolov на 08.05.2026 @ 21:50:07 (Профил | Изпрати бележка) | | Хмм. Интересна тема повдигате - за критиката, нейната нужда и отсъствие на сайта на Хулите. По време на писателската академия, в която участвах, върнах истинска критика на млада писателка, която на предишен етап много бях хвалил. Тя силно се засегна и повече не си проговорихме. Всички ние желаем градивна критика, но забравяме че много малко хора са квалифицирани да поднесат такава, забравяме колко сме чувствителни - все пак за почти всички нас писането е изключително интимно преживяване. С течение на годините открих, че единственият съвет за живота, който ми е полезен е от професионален психолог, а единственият съвет и критика, които ми вършат работа и мога да приема за писането са от професионален редактор. Но разбирам и вашата гледна точка. Това, което аз търся на сайта на Хулите май е по-скоро обсъждане на идеи и гледни точки. |
RE: Домът на нежните души от lubotran на 08.05.2026 @ 22:30:07 (Профил | Изпрати бележка) | Всъщност под критични коментари имах предвид изказване на лично мнение по дадена чужда творба. Например с това съм съгласе, с това не и защо...Разбира се без мачкащи авторското самочувстви тотално отхвърляне и обидно отношение. Някои хора са обидчиви и не са склонни да приемат несъгласие с тяхното мнение, но тогава да не се занимават с публикуване на творбите си.
Но за тяхно щастие болшинството участници избягват да влизат в несъгласия с изказани идеи и мисли, просто защото искат да бъдат найс. Така и живота на сайта замира за съжаление. |
]
RE: Домът на нежните души от mitkoeapostolov на 09.05.2026 @ 08:14:00 (Профил | Изпрати бележка) | | Да, това вероятно е една от причините животът на сайта да замира. Според мен основната обаче е фактът, че поколенията след нас използват различни похвати за себеизразяване и себепознание, които често се публикуват чрез различни технологии. Ние сме просто замиращо дигитално село, в което има носталгия, но и особения чар на последния мохикан. Съдя за това по липсата на поява на алтернативен сайт, който да процъфтява. |
]
RE: Домът на нежните души от lubotran на 09.05.2026 @ 15:26:20 (Профил | Изпрати бележка) | | otkrovenia.com е саит който е трудно да бъде наречен "процъфтяващ", но има много повече участници, които са малко по-активни. Предполагам че си запознат с него, тъй като се занимаваш писане мн. по-дълго време от мен. За съществуването му ме открехна един от тукашните участници, който се изявява и там. Има и един сайт на който няма ограничения (правила) какво може и какво не може да се публикува и по тази причина там се изявяват преобладаващо по-млади хора. Нарича се writecraft.io |
]
RE: Домът на нежните души от mitkoeapostolov на 09.05.2026 @ 17:26:12 (Профил | Изпрати бележка) | | За откровения научих тази сутрин, когато реших да проверя какви различни сайтове за писане са се появили. За другия не бях чувал - благодаря за препоръката. Докато писането е само хоби за мен, оставам в хулите. Ако някога се появи възможност за препитание, тогава ще мисля според ситуацията. Все пак ми беше полезно да си разширя кръгозора. Благодаря. |
] |  |