Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Folsam
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14240

Онлайн са:
Анонимни: 1353
ХуЛитери: 4
Всичко: 1357

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: LeoBedrosian
:: rhymefan
:: Marisiema

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаДомът на нежните души
раздел: Поезия
автор: lubotran

Имаме си дом
на "нежните души"
Тук всички са възпитани
кротки и добри...
Никой не ругае
Никой не крещи...
Всички тук са ангели
с възвишени души...

Всички тук сме автори
Дружно си живеем...
С помоща на ИИ
даже песни пеем....

Пишем нежни стихове
на тема "Любовта"
Или за "Душата"
потънала в скръбта...

Главно туй се пише
Туй се и чете
Всички го харесват
от немай къде...

Следват одобрения...
Следват възклицания...
Все в "добрият тон"
са всички излияния...

Всички тук сме "гении"
Всички сме "добри"...
Всички обитаваме
този сайт наречен
"Дом на нежните души"...


Публикувано от BlackCat на 07.05.2026 @ 15:12:47 



Сродни връзки

» Повече за
   Поезия

» Материали от
   lubotran

Рейтинг за текст

Средна оценка: 0
Оценки: 0

Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

Моят татко
автор: FluBalu
364 четения | оценка 5

показвания 7667
от 50000 заявени

[ виж текста ]
"Домът на нежните души" | Вход | 4 коментара (11 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

RE: Домът на нежните души
от mitkoeapostolov на 08.05.2026 @ 07:56:36
(Профил | Изпрати бележка)
Голям съм привърженик съм на думата нежност. За мен тя значи да виждаш слабостите и недостатъците на един човек или едно нещо и да го приемаш заедно с тях, без да го съдиш или поучаваш. Благодаря, че сподели своята гледна точка.


RE: Домът на нежните души
от lubotran на 08.05.2026 @ 19:53:12
(Профил | Изпрати бележка)
Думата "нежност" има двояко значение. Понякога се възприема като ирония, понякога както ти я разбираш. Всеки спорвд настроението и душевната си настройка в момента. Хубаво е че има многообразие във възприятията на хората. Благодаря че се отби!

]


Re: Домът на нежните души
от LeoBedrosian (nsrdbl@yahoo.com) на 08.05.2026 @ 09:18:37
(Профил | Изпрати бележка)
Те и на четвърти километър душите не са по-малко нежни. Че даже и в Карлуково е препълнено с тях. В едно тяло обитават между седем и двадесет и шест души!


Re: Домът на нежните души
от lubotran на 08.05.2026 @ 19:45:05
(Профил | Изпрати бележка)
Тези души които се опитват да пописват минават за "нежни". Дори когато понякога са гневни и сипят цинизми и гневни слова...Сред тези 6 до 24 души може да има всякакви (наранени, обидени, отвратени, но и повлияни от положителни чувства), но щом им се занимава с изкуства-значи са "нежни". Важното да не са заспали!

]


Re: Домът на нежните души
от BoboDux на 08.05.2026 @ 19:26:34
(Профил | Изпрати бележка)
Много добре казано! Едно от нещата, които съм мразил в нашата литература, особено в подобни сайтове, е липсата на литературна критика, а оттам и правилна преценка на предложената "стока". За съжаление и в Хулите е точно така - хвалби до бога! Което е за хвалене - поклон, но което е за критика - нека не премълчаваме. Чудесно сте казал нещата в стиховете си. Поздравления!


Re: Домът на нежните души
от lubotran на 08.05.2026 @ 20:10:08
(Профил | Изпрати бележка)
И аз съм на мнение че липсата на критични коментари и обратна връзка след дадена публкация убиват смисъла на сайтове като този. Превръщат ги в едно табло на което всеки закачва творбата си, но не получи информация дали е бил правилно разбран от евентуалните читатели. Оттам и липсата на дискусии и живот. Само похвали или мълчание - това за съжаление е реалноста, но трудно ще се промени докато липсват много желаещи за това.

]


RE: Домът на нежните души
от mitkoeapostolov на 08.05.2026 @ 21:50:07
(Профил | Изпрати бележка)
Хмм. Интересна тема повдигате - за критиката, нейната нужда и отсъствие на сайта на Хулите. По време на писателската академия, в която участвах, върнах истинска критика на млада писателка, която на предишен етап много бях хвалил. Тя силно се засегна и повече не си проговорихме. Всички ние желаем градивна критика, но забравяме че много малко хора са квалифицирани да поднесат такава, забравяме колко сме чувствителни - все пак за почти всички нас писането е изключително интимно преживяване. С течение на годините открих, че единственият съвет за живота, който ми е полезен е от професионален психолог, а единственият съвет и критика, които ми вършат работа и мога да приема за писането са от професионален редактор. Но разбирам и вашата гледна точка. Това, което аз търся на сайта на Хулите май е по-скоро обсъждане на идеи и гледни точки.


RE: Домът на нежните души
от lubotran на 08.05.2026 @ 22:30:07
(Профил | Изпрати бележка)
Всъщност под критични коментари имах предвид изказване на лично мнение по дадена чужда творба. Например с това съм съгласе, с това не и защо...Разбира се без мачкащи авторското самочувстви тотално отхвърляне и обидно отношение. Някои хора са обидчиви и не са склонни да приемат несъгласие с тяхното мнение, но тогава да не се занимават с публикуване на творбите си.
Но за тяхно щастие болшинството участници избягват да влизат в несъгласия с изказани идеи и мисли, просто защото искат да бъдат найс. Така и живота на сайта замира за съжаление.

]


RE: Домът на нежните души
от mitkoeapostolov на 09.05.2026 @ 08:14:00
(Профил | Изпрати бележка)
Да, това вероятно е една от причините животът на сайта да замира. Според мен основната обаче е фактът, че поколенията след нас използват различни похвати за себеизразяване и себепознание, които често се публикуват чрез различни технологии. Ние сме просто замиращо дигитално село, в което има носталгия, но и особения чар на последния мохикан. Съдя за това по липсата на поява на алтернативен сайт, който да процъфтява.

]


RE: Домът на нежните души
от lubotran на 09.05.2026 @ 15:26:20
(Профил | Изпрати бележка)
otkrovenia.com е саит който е трудно да бъде наречен "процъфтяващ", но има много повече участници, които са малко по-активни. Предполагам че си запознат с него, тъй като се занимаваш писане мн. по-дълго време от мен. За съществуването му ме открехна един от тукашните участници, който се изявява и там. Има и един сайт на който няма ограничения (правила) какво може и какво не може да се публикува и по тази причина там се изявяват преобладаващо по-млади хора. Нарича се writecraft.io

]


RE: Домът на нежните души
от mitkoeapostolov на 09.05.2026 @ 17:26:12
(Профил | Изпрати бележка)
За откровения научих тази сутрин, когато реших да проверя какви различни сайтове за писане са се появили. За другия не бях чувал - благодаря за препоръката. Докато писането е само хоби за мен, оставам в хулите. Ако някога се появи възможност за препитание, тогава ще мисля според ситуацията. Все пак ми беше полезно да си разширя кръгозора. Благодаря.

]