Са лястовиците къде
ги няма тая пролет?
Във синьото небе
не срещам техен полет.
Без може ли тез птици
да пее таз душата
и в сините зеници
ги няма тез, крилата!
Ви чакаме, вас ний
и курешки да чистим
схлуп?ни под стрехи
та пролет да разлистим.





