Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 1094
ХуЛитери: 4
Всичко: 1098

Онлайн сега:
:: Zaspal_Misir
:: LeoBedrosian
:: BoboDux
:: Oldman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаНегово величество суицидът
раздел: Поезия
автор: mariq-desislava

Аз дойдох с разрязани вени
да укротя обесеното небе.
Кръвта ми безразлично полегна
върху ужасените,
останали твърде малко,
човешки лица,
презапасени с мъка.

Обезкостена тишина плисна вятърът,
смъртта затропа по сърцето ми -
отдавна бълнуваше за мен.
И разбирам чак сега,
че не е страшна смъртта,
а живота.


Публикувано от viatarna на 09.09.2025 @ 11:13:48 



Сродни връзки

» Повече за
   Поезия

» Материали от
   mariq-desislava

Рейтинг за текст

Авторът не желае да се оценява произведението.

Р е к л а м а

08.06.2026 год. / 07:59:47 часа

добави твой текст
"Негово величество суицидът" | Вход | 6 коментара (20 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Негово величество суицидът
от BoboDux на 10.09.2025 @ 18:12:02
(Профил | Изпрати бележка)
Защо толкова мрачно? Без лъч надежда? Животът е толкова хубав. При това е единствен - няма да има втори. Гарантирам ви - два пъти съм бил "отсреща". Мрак и тишина. Това е. Защо толкова мрачно? Не знам - лесно е да се дават съвети и да се правят анализи на чужд гръб, но човек сам си знае какво му е, какво чувства и защо го боли. Стихотворението е първокласно.


Re: Негово величество суицидът
от mariq-desislava на 10.09.2025 @ 19:36:32
(Профил | Изпрати бележка)
Години наред пишех позитивни текстове, докато накрая ми омръзна да се самозалъгвам. И аз съм била оттатък, но беше красиво и светло, явно за всеки е различно онова отвъд. На някои им е по-добре другаде, тук им е тясно - вероятно това е най-доброто обяснение, което мога да дам. И благодаря за хубавите думи.{}

]


Re: Негово величество суицидът
от BoboDux на 11.09.2025 @ 11:20:18
(Профил | Изпрати бележка)
Няма какво да ви кажа повече - понякога на човек му се иска да си излее душата. Дали ще му олекне? Едва ли. Когато има болка, тя радко минава с думичките. Все пак - додето са отворени очите, да гледаме светлината.
Още веднъж поздравления за чудесните ви работи.

]


Re: Негово величество суицидът
от mariq-desislava на 11.09.2025 @ 13:43:21
(Профил | Изпрати бележка)
Така е, всеки знае себе си най-добре и никой не може да се постави на мястото на другия, от собствен опит го казвам.{}

]


Re: Негово величество суицидът
от sofia_air на 11.09.2025 @ 04:57:53
(Профил | Изпрати бележка)
О, Деси, защо толкова отчаяно, мила?


Re: Негово величество суицидът
от mariq-desislava на 11.09.2025 @ 10:30:35
(Профил | Изпрати бележка)
Много често това е единственият изход.{}

]


Re: Негово величество суицидът
от sofia_air на 12.09.2025 @ 20:08:27
(Профил | Изпрати бележка)
Не е най-добрият изход, повярвай! Мисля, че душата остава неприбрана и е мъчително... Не го прави!

]


Re: Негово величество суицидът
от mariq-desislava на 26.12.2025 @ 20:16:53
(Профил | Изпрати бележка)
Чак сега го видях този коментар и ти благодаря.{}

]


Re: Негово величество суицидът
от libra на 14.09.2025 @ 11:58:25
(Профил | Изпрати бележка)
само неща които си преживял можеш да разбереш правилно...
надежда и вяра в утрешния ден ти изпращам, за да знаеш, че всичко хубаво предстои да се случи :) примерно :))


Re: Негово величество суицидът
от mariq-desislava на 14.09.2025 @ 18:45:34
(Профил | Изпрати бележка)
Точно така си е, много добре ме разбираш.{}

]


Re: Негово величество суицидът
от elsion на 25.09.2025 @ 22:09:05
(Профил | Изпрати бележка)
Когато аз пишех такива работи (много по-завоалирани, криптирани даже, ама все пак), то ми беше като ритуал - хващаш максимално всичко с думи и го изхвърляш навън (да му мислят тези, дето го четат;) ...Като не стане отведнъж - пишеш второ, трето, двайсто... Нещо като опредметяване на болката.


Re: Негово величество суицидът
от mariq-desislava на 26.09.2025 @ 19:23:37
(Профил | Изпрати бележка)
Всичко знаеш ти, терапия е, словесна, химическата не е опция, даже влошава положението.{}

]


Re: Негово величество суицидът
от snejenbor на 17.10.2025 @ 14:32:43
(Профил | Изпрати бележка)
Философски замисъл .... образно....поетично издълбоко......осъзнаване......


Re: Негово величество суицидът
от mariq-desislava на 18.10.2025 @ 22:18:09
(Профил | Изпрати бележка)
Благодаря!{}

]


RE: Негово величество суицидът
от Fyon (gytha.ogg2019@protonmail.com) на 18.10.2025 @ 19:36:07
(Профил | Изпрати бележка)
Мда, смъртта е просто пълна упойка.


RE: Негово величество суицидът
от mariq-desislava на 18.10.2025 @ 22:19:08
(Профил | Изпрати бележка)
Радвам се, че си тук.{}

]


RE: Негово величество суицидът
от Fyon (gytha.ogg2019@protonmail.com) на 19.10.2025 @ 18:45:02
(Профил | Изпрати бележка)
Тук съм и пиша глупости. Чак след това ми се образуваха мисли. Ами ако не си разсъждаваш по тези теми теоретично и от безопасна дистанция? Затова уточнявам, че това, което написах, не е нищо повече от опит да се помиря със смъртността си и да овладея страха си. Иначе не съм рипнала да се анестезирам. До доказване на прераждането, животът е един и тази анестезия е окончателна и необратима. Не е колкото да ни отболи и да си починем. Само се опитай да си представиш какво означава вечност....

]


RE: Негово величество суицидът
от mariq-desislava на 21.10.2025 @ 14:49:41
(Профил | Изпрати бележка)
Постоянно съм с практическа насоченост.{}

]


RE: Негово величество суицидът
от Fyon (gytha.ogg2019@protonmail.com) на 23.10.2025 @ 09:01:09
(Профил | Изпрати бележка)
Излизай. От вкъщи, от себе си.... Кръстосвай планините - пеша, с колело... (има групи, ако нямаш с кого) ) Има толкова много неща, които можеш да направиш, за да почнат да те влекат други практики...

]


RE: Негово величество суицидът
от mariq-desislava на 24.10.2025 @ 11:49:27
(Профил | Изпрати бележка)
Всичко съм пробвала, не помага.{}

]