Здравей, то си е афоризъм, но и преди, когато съм публикувал афоризми, съм смятал, че тяхното място не е в "ХиС", затова тоя го адресирах до "Приказки". ;)
Можеше и в друг раздел де, но не търся полемики. :)
Добро и Зло са философски понятия, които надскачат своята същност и понякога ни се струва, че се преплитат "като гълъби и усойници". (Цитатът е на Емилиян Станев.)
Същият уважаван и обичан от мен много голям и много български автор дава за пример в един разговор с Иван Сарандев нашата пословица "Бостанджията се моли за дъжд, керемидчията - за слънце." И допълва: "Каквото и да направи Господ, за единият ще бъде добро, а за другия - зло."
Според мен мярката и за добро, и за зло е дефинирана в Десетте Божи заповеди.