Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 1696
ХуЛитери: 1
Всичко: 1697

Онлайн сега:
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаЧакащи очи
раздел: Поезия
автор: katbalu

То всяка сутрин палваше очички,
с надеждата за приказни неща.
Не знаеше че Господ го е сложил
в графата - "непотребно за света"

То знаеше, че всеки има мама
дори и котетата в двора на дома.
Самотно свито нощем под юргана
се питаше - къде се бави тя?

И, постепенно гаснеха сълзите
угасваха за приказки мечти.
И, през оградата, далечни за звездите
пресъхваха две чакащи очи.

Порасна! С поглед сив като стомана.
И с този поглед тръгна през света.
Издири я- доволно остаряла
погълната в семейство и деца

Издири я - очите и намери.
прониза ги със своите очи.
А, тя уби последното у него
отвръщайки му:
" Грешка
беше
ти?"



Публикувано от hixxtam на 14.04.2008 @ 15:46:56 



Сродни връзки

» Повече за
   Поезия

» Материали от
   katbalu

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 6


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

09.06.2026 год. / 06:02:24 часа

добави твой текст
"Чакащи очи" | Вход | 5 коментара (12 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Чакащи очи
от vrabets на 14.04.2008 @ 15:57:55
(Профил | Изпрати бележка)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
... грешка беше ти


Re: Чакащи очи
от katbalu на 15.04.2008 @ 10:30:07
(Профил | Изпрати бележка)
Благодаря ти за отзива!!!

]


Re: Чакащи очи
от LeoBedrosian (nsrdbl@yahoo.com) на 14.04.2008 @ 16:33:15
(Профил | Изпрати бележка)
Убити надежди
и студени бездомни нощи
все грешки, все души ненужни

натъжи ме


Re: Чакащи очи
от katbalu на 15.04.2008 @ 10:34:26
(Профил | Изпрати бележка)
Чудя се понякога - има жени, които са в състояние да захвърлят собственото си дете , за да битуват удачно. И, как спят? И, какво сънуват? Но, има много такива души...


Поздрави Лео!:)

]


Re: Чакащи очи
от LeoBedrosian (nsrdbl@yahoo.com) на 16.04.2008 @ 10:29:20
(Профил | Изпрати бележка)
Не спят, не сънуват.
Бездушни каменни статуи - за украса...

Поздрави и на теб, Кети!

]


Re: Чакащи очи
от Pord на 14.04.2008 @ 17:39:47
(Профил | Изпрати бележка) http://www.slovo.bg/sgenchev
Документално кино. Черно-бяла лента. Никакви разкрасявания. Гола истина.


Re: Чакащи очи
от katbalu на 15.04.2008 @ 10:38:02
(Профил | Изпрати бележка)
Благодаря ти за високата оценка!
Поздрави!

]


Re: Чакащи очи
от angar на 14.04.2008 @ 21:51:54
(Профил | Изпрати бележка) http://angelchortov.hit.bg
ного ми хареса! Особено вторият и третият куплет - разплакват!


Re: Чакащи очи
от katbalu на 15.04.2008 @ 10:45:01
(Профил | Изпрати бележка)
Благодаря ти Ангар! И, аз за малко се опитах да си представя чувствата на такова изоставено дете и ми стана тежко...

]


Re: Чакащи очи
от Ida (cwetiata_na_ida@mail.bg) на 16.04.2008 @ 10:25:16
(Профил | Изпрати бележка)
Нямам думи, само сълзи...


Re: Чакащи очи
от katbalu на 17.04.2008 @ 11:39:32
(Профил | Изпрати бележка)
Късче от действителността която ни заобикаля ...

]