Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Folsam
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14240

Онлайн са:
Анонимни: 814
ХуЛитери: 2
Всичко: 816

Онлайн сега:
:: rajsun
:: snejenbor

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаПриватизирано море
раздел: Поезия
автор: katbalu

Приватизираха морето
и го делиха като пита.
Чертаха, смятаха, броиха
във евро го остойностиха,
на рибите печати биха,
прегледаха и изчислиха...
Пристегнаха го с тежък бент.
И, граница определиха,
и кантовете му зашиха,
с желязо,
камък
и
цимент.

А то, послушно ги търпеше,
незнаещо какво целят.
Вълните свои- малко бебе,
полюшваше ги да заспят,
докато не усети, че го учат
плешивци с жалки очилца,
докато не разбра, че червей лази,
по ябълката райска на света...
Тогава се надигна почерняло,
стовари необятнаат си мощ,
изригна в пяна като бясно,
изяде буните за нощ.
Разхвърли миди и черупки,
разби закони и стени,
и пясъчни дворци събори,
бумащините наводни...
Доказа им - законът важи,
за този който го търпи.
Вълните му си поиграха
с бомбета,
листи
и
пари.

р.р. и с шалчета на чужденци;)))


Публикувано от Amphibia на 22.03.2008 @ 17:15:45 



Сродни връзки

» Повече за
   Поезия

» Материали от
   katbalu

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 4


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

16.06.2026 год. / 20:56:12 часа

добави твой текст
"Приватизирано море" | Вход | 3 коментара (12 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Приватизирано море
от Silver Wolfess на 22.03.2008 @ 18:11:56
(Профил | Изпрати бележка) http://www.slovo.bg/silver
Кетбалу, като гледам какво е станало от морската градина във Варна, чак мен, бургазлийката, ме боли. Ми то от приморската алея морето не се вижда от заведения. Трябва да минеш през заведението, за да излезеш на плажа и да видиш, че има море. Тъжна работа.
Поздрав за стиха!


Re: Приватизирано море
от katbalu на 22.03.2008 @ 21:55:15
(Профил | Изпрати бележка)
Така е! Преди двадесет години имаше прекрасни плажове, по които се стигаше по кози пътеки. Що се отнася до морската градина ,тя от Почивка, до ресторант Хоризонт е вече като квартал- никнат тежки сгреди и очарованието и се топи. И, мен ме боли! Имам толкова красиви спомени от детството си в нея!
Благодаря ти за отзива Силвър!

]


Re: Приватизирано море
от pastirka (prestizh@abv.bg) на 22.03.2008 @ 19:31:08
(Профил | Изпрати бележка)
Пиша ти твърда петица!
Що ли не станеш кметица?
Тъй ти ще браниш морето!
Свалям ти шапка! ( Бомбето.)

Поздрави от Пастирката, Кети, и пролетно настроение! Всички ние обичаме Варна и морето и ти казвам, че си написало прекрасно стихотворение!


Re: Приватизирано море
от katbalu на 22.03.2008 @ 22:17:58
(Профил | Изпрати бележка)
Някога, Черно море е било езеро. Около него е процъфтявала прекрасна цивилизация- кимерийската- от които произлизат по- късно българите. Нивото на това сладководно , прекрасно голямо езеро, е била по ниска от тази на Средиземно море. При земетресение или някакъв природен катаклизъм, се е образувал Босфора- и водите на Средиземно море са нахлули в езерото. В основата ва библейския потоп стои точно това драматично събитие. Библията е писана на базата на Шумерските летописи от евреите, в тях се говори за морето на смъртта и за Ной. Шумерите също са част от кимерийската култура. И, българите. Някои от тях са останали тук, други са заминали.

]


Re: Приватизирано море
от Markoni55 на 31.03.2008 @ 13:42:17
(Профил | Изпрати бележка)
Страхотна идея! Ще гласувам за теб

]


Re: Приватизирано море
от katbalu на 16.01.2012 @ 19:09:40
(Профил | Изпрати бележка)
Къдe!?:)

]


Re: Приватизирано море
от fightingone на 26.03.2008 @ 08:38:32
(Профил | Изпрати бележка) http://vivian.blog.bg
чудесно е!


Re: Приватизирано море
от katbalu на 26.03.2008 @ 09:52:49
(Профил | Изпрати бележка)
Благодаря!:)

]