Не я наричат даже и война
а някаква "Военна операция"....
макар че доста хора
гинат ежедневно и сега...
И от едната...и от другата страна....
И вече води се с години
таз кървава...жестока свада...
Избиват се взаимно братя и роднини
за чужда нечия наслада....
На Запад пропагандната машина
измислила е приказка една...
Украйна я представят за девойка с плитчица
"невинно" бродеща в една гора....
(да предположим че за гъби е била)
"Нападнал я коварно Руският мечок
със намерението да я изяде....
Но тя извадила наточена кама....
Била се е подготвила добре
преди да тръгне тя за таз гора....
И майсторски започнала да го пробожда и дере...."
Разбира се във тази приказка не се и споменава
че таз девойка с плитката..."невинна"
с години някой тайничко е обучавал.....
С оръжията като "Нинджа" да борави
и щедро с всичко смъртоносно я снабдявал....
За да примами "Мечо руски" във гората
и с него бързичко да се разправи...
И ето вече няколко години
Девойката "невинна" ....и "лошият" мечок
по бойна сила са сравними.....
Подскачат в някакъв "батален казачок"
и смъртоносни рани вече са си причинили....
Не е ли малко странна таз война?
"Девойка и Мечок се бият равностойно от години"
Какви са тези детски басни господа?....
И кой със тях будалкате сега?.....





