Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Folsam
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14240

Онлайн са:
Анонимни: 782
ХуЛитери: 3
Всичко: 785

Онлайн сега:
:: ole72
:: Marta
:: Oldman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифта150 нюанса памет
раздел: Поезия
автор: pc_indi

Прощавай, Христо!
Днес честването в София отпадна.
Едва сирени мрънкат
и рядко някъде да спрат коли.
Отлагат се венците и парадите,
защото, извинявай, ама... дъжд вали..
Опасен дъжд!!!
Валял ли ви е дъжд в Балкана?
Дъжд лют и киселинен, дъжд свиреп,
който отмива паметта и раните,
и зрящите превръща в слепи?
Страхувахте ли се от падащите клони,
по-страшни от вековна тишина?
Навярно не... От себе си страха прогонили,
целувахте по устните Смъртта.
Аз зная, Христо, още сме ти мили.
За нас се молиш горе и прощаваш ти.
А аз..не смея да река и не намирам сили
да искам и да моля Бог ...да ни прости.

02. 06.2026г.


Публикувано от viatarna на 03.06.2026 @ 14:36:38 



Сродни връзки

» Повече за
   Поезия

» Материали от
   pc_indi

Рейтинг за текст

Авторът не желае да се оценява произведението.

Р е к л а м а

17.06.2026 год. / 19:00:47 часа

добави твой текст
"150 нюанса памет" | Вход | 4 коментара (7 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: 150 нюанса памет
от Marta на 10.06.2026 @ 14:14:40
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Оплаках се и ето, че ме пусна :) Да ти кажа - винаги ще е така...Героите не са удобни. Боцкат. Изтърсват ги нашите държавници като осили от зааивката...Да спят необезпокоявани. Чувствителността се притъпява, почваме да затъпяваме без нея...И все пак ...Той не умира!
Бог да ни прощава!


Re: 150 нюанса памет
от ma_gi на 04.06.2026 @ 08:51:57
(Профил | Изпрати бележка)
А при нас беше слънце и много хора. Дори преди честването измиха паметника на знаменосеца на четата Никола Симов, който ми е съгражданин.
Както се казва София не е страната(и слава, Богу!), макар столицата да трябва да дава пример.
Но стихотворението ти е стискащо за гърлото. Благодаря ти!


Re: 150 нюанса памет
от pc_indi (pc_indi@abv.bg) на 08.06.2026 @ 09:16:46
(Профил | Изпрати бележка) http://indi.blog.bg/
Дббре и радващо е било при вас..Чест и почитания! Благодаря и аз за утехата, че София не е страната! Видяла съм го в много отношения. Но се явява лицето, представителния град...

]


Re: 150 нюанса памет
от Perunika на 03.06.2026 @ 16:36:20
(Профил | Изпрати бележка) http://perunikamaiska.wordpress.com
Като му чета някои стихотворения на Христо (да речем, „В механата“), се питам дали пък тая буря не я е пратил тъкмо той, щото не ни ще ни честванията днешни, ни салтанатите, като гледа къде сме го татуирали...


Re: 150 нюанса памет
от pc_indi (pc_indi@abv.bg) на 08.06.2026 @ 01:09:52
(Профил | Изпрати бележка) http://indi.blog.bg/
Вече не знам..Твърде откачен стана живота и света. Сигурно предвид небесната си позиция, вече знае какво , защо, кога и как и какво става натам във филма, но ние още сме в него и..всеки го играе кой както може и знае.
Благодаря, че поспря в емоционалното ми стихотворение!

]


RE: 150 нюанса памет
от mariq-desislava на 03.06.2026 @ 18:34:39
(Профил | Изпрати бележка)
Този народ не си заслужава героите.{}


RE: 150 нюанса памет
от pc_indi (pc_indi@abv.bg) на 08.06.2026 @ 01:11:38
(Профил | Изпрати бележка) http://indi.blog.bg/
То и света месиите, ама
{}

]