Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Folsam
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14240

Онлайн са:
Анонимни: 721
ХуЛитери: 5
Всичко: 726

Онлайн сега:
:: BoboDux
:: ole72
:: snejenbor
:: Marta
:: Oldman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаВетеран от апокалипсиса
раздел: Поезия
автор: mariq-desislava

Краят е навсякъде
от Чернобил насам,
а аз съм поредното човешко недоразумение,
краткотраен проект,
който носи страданието си
като брошка върху изнемощелия ревер
на планетата Антитъга.
Изкривявам се в зависимостта си,
само за да не бъда себе си.
Поне за няколко часа,
поне за няколко дъха.

Все някога трябва да се впиша
при нежеланите,
необичаните,
непоисканите,
макар че всеки е затворник
на собствения си апокалипсис.
Всеки си има своя лична Фукушима
или пък Ебола,
или още сънува тихото варварство
на Ковид-19.

Животът е кратичък гъдел
по петичките на времето,
изтича със замислените капки на дъжда.
Обещавам си да не съм човекът,
който си тръгва от всичко,
а да съм този,
който си тръгва с всичко.
С нов апокалипсис дори.


Публикувано от hixxtam на 30.05.2026 @ 14:33:46 



Сродни връзки

» Повече за
   Поезия

» Материали от
   mariq-desislava

Рейтинг за текст

Авторът не желае да се оценява произведението.

Р е к л а м а

17.06.2026 год. / 19:19:08 часа

добави твой текст
"Ветеран от апокалипсиса" | Вход | 3 коментара (6 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Ветеран от апокалипсиса
от toti55 на 31.05.2026 @ 09:59:59
(Профил | Изпрати бележка)
"Животът е кратичък гъдел
по петичките на времето."
Това си е направо бисер.
Поздрави!


Re: Ветеран от апокалипсиса
от snejenbor на 31.05.2026 @ 09:02:12
(Профил | Изпрати бележка)
Жестоки случвания.......в които главният причинител за всичко е ЧОВЕКЪТ.....ТЪРПИМ ПОСЛЕДСТВИЯ....апокалипсиса......Благодаря за напомнянето обица на ухото и........дали някога ще си дадем сметка....????????????????????и иииии ПОЧТИ НЯМА ГЕРОИ ВЕЧЕ които да останат....които да се борят......предали сме се и всеки бяга за да си спаси собствената кожа...........трагично....жалко........


Re: Ветеран от апокалипсиса
от Perunika на 30.05.2026 @ 17:11:48
(Профил | Изпрати бележка) http://perunikamaiska.wordpress.com
Мрачните ти краски често ми действат странно успокоително. Може би защото ми дават разрешение да си почина малко от оптимизма, чието поддържане изисква постоянни усилия.
Освен това е облекчение да прочетеш нещо, което може и да носи страданието си като брошка, но не разнася смисъла си детински гол и еднозначен, а те оставя да се луташ и да го търсиш, ровейки думите, докато изровиш цяла кошница неща, които изобщо не са от една кошница.
Знам, че в дълбокото може да се удавя, но плиткото е толкова скучно.