Със ситна слава ние се покрихме,
която дълго търкахме, но не отмихме.
Към нас във по̀трес и Европа гледа.
Предимство е да си с таквиз съседи!
Водата топла, а след нея чая,
ний сме открили. И това се знае.
Не искам Банга-ранга пак да споменавам.
В култура къпем се. Не прекалявам.
Дори и Мерц това изтъкна в среща с Радев.
Признание това е, и награда!
Така, посипани със ситна слава,
културната ни битка продължава.
Че Пепи-Еврото ли тук ще ни се скрие?
Какво си мисли той, като се крие?
В таверни гръцки ще ми се мотае.
Ний го следиме. Той това не знае.
Ще заловим ний тоз мишок потаен.
Ще го притиснем. Всичко ще признае.
Въпрос на време. Нека се изнерви.
Борбата тънка е, борба на нерви.
Или пък българския европрокурор,
от гръцки Теодора, Божи дар.
Такъв е дар, че чак да ти преседне!
Фантазията ни е много бедна!
Ала и тя на мушката ще кацне
и кратката ѝ слава ще угасне.
Въпрос на време, поне така казват.
Тепърва има к’во да се доказва.
....................................................
Страната ни тъй бурно се развива
Европа изостава и загива.
И затова към нас с надежда гледа.
Наш дълг е да спасим съседа!
23.05.2026 г.





