Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Folsam
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14240

Онлайн са:
Анонимни: 682
ХуЛитери: 5
Всичко: 687

Онлайн сега:
:: BoboDux
:: ole72
:: snejenbor
:: VPetkova
:: Oldman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаВикам лятото
раздел: Есета, пътеписи
автор: ivliter

От питата на слънчогледовото лято капе дъхав билков мед, тъй както тишината капе от мълчаливото небе надвесило се над полето. Аз викам лятото с гласа на медения си кавал, а то не отговаря, заето да опалва огромната си пещ.
Пред мен тополите издигат ръст, надхвърлили това което бяха вчера. И острите им върхове пробиват висината да текне светлина лъчиста. А може би те търсят новите посоки за полета
на птиците, напуснали гнездата родни. И аз съм като тях сред помъдрялото поле от зрелостта си, завинаги отлитнал надалеч от родния си дом – за него ще разказвам винаги с мелодията на кавала си. И виждам как събират сили птиците за пътя си далечен. Следа от перест облак ще им бъде ориентир за вярната посока в синевата на безбрежното небе.
Отскубнато от птицата на тишината едно перце с фриволен танц на рамото ми пада, то може би е тайнствената дума с която тишината ме дарява.
Мелодията-спомен е къса, като съня ми летен, но разказът ѝ топъл докосва всеобхватната природа.
Вървя напред, напряко през тревата, назад не се обръщам да видя въздействието от свирнята. Вървя и викам лятото. А то пред мене все изтичва, отдръпва се далеч и пак се връща в една игра от детството запомнена.
Ухае слънчогледовата нива и в аромата ѝ замаяни пчели жужат. Опитват се навярно да повторят мелодията на кавала, която вече е приклекнала в зелената прегръдка на тревата. А може би това унесено жужене идва от пеещата ми възторгната от красота душа!? Със стъпките си аз ще я запиша по росната снага на буйната отава в дългата ливада на полегналото за почивка време – най звучната и мелодична лятна песен на вечно търсещия Дух.


Публикувано от hixxtam на 14.05.2026 @ 08:51:59 



Сродни връзки

» Повече за
   Есета, пътеписи

» Материали от
   ivliter

Рейтинг за текст

Средна оценка: 0
Оценки: 0

Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

17.06.2026 год. / 19:41:10 часа

добави твой текст
"Викам лятото" | Вход | 1 коментар | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

RE: Викам лятото
от mariq-desislava на 14.05.2026 @ 18:58:51
(Профил | Изпрати бележка)
Тук има страшно много поезия.{}