Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Folsam
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14240

Онлайн са:
Анонимни: 761
ХуЛитери: 3
Всичко: 764

Онлайн сега:
:: ole72
:: Marta
:: Oldman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифта6. Вървим към финала на драмата
раздел: Хумор и сатира
автор: Oldman

Спи самичък на кушетка
и похърква дядо Петко.
В тази идилична гледка
май отсъства баба Недка.

Хайде де! Че как така?
- Амчи тя не се побра
в тази тясната кушетка,
че е извънгабаритна.

Тя похърква по-нататък
във кюшето на мутфака,
но е на легло с пружина,
размер „Тек и половина“.

Не се вмества във кушетка
трътлестата баба Недка.
И пружината, горката
е опряла до земята.

Тежка си е баба Недка,
щото не остава гладна
и омита де що падне.
Ще речеш - прахосмукачка.

Както каза една врачка
„От глад нема ти да ýмреш“.
Да му мисли твойто дядо,
или, к`вото ти се пада.

Не сте лика и прилика,
ала си му на главата.
Има много той да пати,
кат`те гледам, тъй чепата!

Тъй живееха отколе
и се плъзгаха надоле
те по здравната пътека.
Изживяваха си века.

Бавно слизаха полека,
знаем, към небитието.
Това е усещал всеки,
дарен с повечко годинки.

Бавно, упорито кретат
те по здравната пътека
и камбаната подритват.
Леко. Силно не опитват.

Щото дяволът ще чуе.
Току виж беда се случи.
Всеки бързо ще научи.
Ще се съберат роднини

и познати. Кой що мине
ще се спре, щом разбере.
Почит ще им отдаде,
щото малко е градчето.

Всеки чувал е за тях.
Даже бяха те възпети
в пошли някакви куплети
от един пишман-поет.

Днес, от страстите предишни
не остана почти нищо.
Сийка се преориентира:
- Който търси, той намира.

Сийка хитра е девойка.
Винаги ще хване бройка.
Дядо Петко как се хвана
и попадна във капана?!

Сега супата ще духа,
като е с кратуна куха!
Продължава той борбата
с упоритата простата.

Нека да го подкрепим,
и да го окуражим.
Дано да се излекува,
още за да полудува.

Ние знаем: Идиота
много трудно се променя,
но за нищо не му пука,
даже хич не го е еня.

Като няма лични драми,
Недка трупа килограми.
Затова обилно хапва -
к`вото зърне, го излапва.

Спазва зърнена диета,
даже вече и не шета.
Вече му отпусна края
и се укроти накрая.

Няма вече простотии,
ни скандали, гюрултии.
Страстите се укротиха,
сякаш в миша дупка скриха.

Начинът си на живот
двамата сами избират.
Няма да се променят!
Това всеки го разбира.

И все още, слава Богу
горе-долу са добре.
Всеки спи си във кревата
и изпълва тишината

с хъркане и с други звуци.
Далеч от деца и внуци
техният живот минава,
а и колкото остава,

това си е тяхно време.
Никой няма да го вземе.
А и кой ли би поискал?
Никой не поема риска...

11.05.2026 г.


Публикувано от BlackCat на 11.05.2026 @ 22:17:34 



Сродни връзки

» Повече за
   Хумор и сатира

» Материали от
   Oldman

Рейтинг за текст

Средна оценка: 0
Оценки: 0

Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

17.06.2026 год. / 19:03:58 часа

добави твой текст
"6. Вървим към финала на драмата" | Вход | 0 коментара (0 мнения)
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.