Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Folsam
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14240

Онлайн са:
Анонимни: 421
ХуЛитери: 2
Всичко: 423

Онлайн сега:
:: Marisiema
:: Oldman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифта5. Простатата на дядо Петко
раздел: Хумор и сатира
автор: Oldman

Една сутрин дядо Петко
се събуди и се чуди:
- Съвсем сух ми е кревата!
А така ми се пикае!
Брех, да му се не знае!
Той напъна се – не става!
Нищо не се получава!

- Абе, Недке, той попита,
що не мога да пикая?
Всяка нощ, откак се зная
опикавах си кревата.
В реда беше на нещата.
А сега съм се задръстил.
Чакай, пак да се прекръстя!

Митю, оня ден го слушам,
и той нещо бил запушен.
Имал същите проблеми,
дяволите да го вземат!
Казва, имал бил простата.
Не знам имам ли и аз.
Ще я втасаме тогаз!
Трябва да го поразпитам.
- Ето на, като опитам
не тече и не тече!

- Петко, ти си въобразяваш
и за смях пред всички ставаш!
Стига с тия щуротии.
Нямаш никаква простата.
Имаш други карантии.
Ако имаше простата,
щеше да ти е в главата,
щото толкова си прост!
Цял живот, откак се взехме
само простотии вършиш.
Най-обикновено нещо
да та карам да ми свършиш,
ти и него ще оцапаш.
Цели дни лежиш и лапаш!
Пробвай пак и току виж
дядо пак ще прави „Пиш“.
Може пък да е случайно
и да не е нещо трайно.
Човек цял живот се учи,
сигурно ще се получи.

Разкрещя се дядо Петко,
та надникна чак съседка.
Чула тя, но не разбрала
на к`ва тема е скандала.

- Ще отида пак при Митю
да говоря, да го питам.
Нещо да ма посъветва,
белким някой го е светнал.

И отиде дядо Петко
право в кръчмата, където
Митю беше се курдиснал.
Не бе още се накиснал.
Трезвен беше, с нос увиснал.
Като гледаш, цял се вкиснал.
- Здрасти Мите, да та питам,
я ми разкажи подробно
кой ти каза, че си имал,
как му викаха – „Простата“.
И къде е тя при тебе?
Мойта дъртата разправа,
ако имал съм простата
щяла да ми е в главата.
А и друго да та питам:
Ходи ли да са преглеждаш.
Дадоха ли ти надежда?

Митю тъжно го погледна
и му вика – Слушай Пепи,
вече месец как ма гепи.
Иде ми да са отрепя!
Бях при доктор преди време.
(То, на него к`во му дреме).
Вика ми, без да ма гледа:
- Дядка, много си закъсал!
Що ми идеш толкоз късно,
с мехур, аха да са пръсне.
Все пак има лек ми казва
и картинка ми показва.
На картинката – магаре.
Дядка, вика, туй е начина.
Правим една трансплантация,
една малка операция:
От магарето простата
и отново си в играта.
Даже пълния комплект
ако ти се присади,
това ще те подмлади.
С такъв пълен инвентар
ще се чувстваш като звяр.
Само че това ще струва
трийсет хилядарки в евро.
Операция – в чужбина.
Там ще трябва да заминеш.
- К`во говориш, аз му викам.
Аз да не съм, викам Тръмп.
Отде толкова пари.
Всичко дъртата затри
по купони, тоалети.
Сврели сме се във мазето!
В къщи няма пукнат цент.
Аз съм, викам на процент...
- Твоя работа, ми вика.
Длъжен бях да ти го кажа.
Туй предписвам засега.
Вземаш го преди храна.
По три хапчета на ден
и пак идваш при проблем.
Прегледа ти е платен.
Да не си избирал мен.
Здравно си осигурен,
можеше по здравна каса,
че да минеш само с такса,
дет` са вика, "тънка лайстна".
Тъй че, дядка ми дължиш
сто и двайсе, без бакшиш.
Чао, вика и излизай.
Следващия нека влиза...

- Пепи, лошо ни се пише!
Трябва братче да пестим
и в чужбина да вървим.
Ще се върнем като нови,
пак за подвизи готови.
Двама дърти котараци,
с неугасващи мераци.

Таз история накрая
как завършва, аз не зная.
Ако ме попитат мен,
нека да е с хепиенд.
С две магарета по малко,
въпреки, че ще е жалко...

А темата, разширена,
аз си мисля, според мене
би засегнала и Недка
че и дъртата съседка.
Ние, като кавалери,
трябва да им го спестим
и да се ограничим
само с казаното горе.
Това можем ний да сторим.
Петко го орезилих.
Баба Недка да спасим
от одумки и насмешки.
Нека не я притесним.
И на нея ѝ е тежко.
Вярно, няма тя простата
и обратни са нещата,
ала да не задълбавам.
Много май подробен ставам.
Все пак възрастната дама
за резил да правя няма.

Старостта е лошо нещо.
Много тя неща ни взема.
Нека ний да разбереме
дядо Петко с баба Недка.
Ето, цяла аз поема
посветих на дядо Петко.
Нека да се излекува.
Нека още полудува,
колкото е Господ дал.
Колкото живял – живял!

17.02.2025 г.



Публикувано от hixxtam на 10.05.2026 @ 15:32:15 



Сродни връзки

» Повече за
   Хумор и сатира

» Материали от
   Oldman

Рейтинг за текст

Средна оценка: 0
Оценки: 0

Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

15.06.2026 год. / 11:32:14 часа

добави твой текст
"5. Простатата на дядо Петко" | Вход | 1 коментар | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: 5. Простатата на дядо Петко
от lubotran на 10.05.2026 @ 16:08:33
(Профил | Изпрати бележка)
"Староста е лошо нещо". Това и маймуната го знае, но не може да се шегува с това. Само хората (някои от тях) могат. Позабавлява ме.


Re: 5. Простатата на дядо Петко
от Oldman на 10.05.2026 @ 20:49:55
(Профил | Изпрати бележка)
Това, ако ти дойде до главата си жив зян! Да пази Господ! Става дума за простатата, не за старостта. Когато маймуните овладеят компютърната грамотност, може би ще споделят мнението си по въпроса за старостта, а и за други свои чувства и тревоги.

]