Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Folsam
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14240

Онлайн са:
Анонимни: 983
ХуЛитери: 2
Всичко: 985

Онлайн сега:
:: mitkoeapostolov
:: snejenbor

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаПродължение на историята с Ладата
раздел: Хумор и сатира
автор: Oldman

Това, за което писах,
верно е, не споря.
Търсех Ладата в нощта
и сам си говорех.

Къде ли не обиколях,
ни следа от нея.
В локва даже се окалях.
Вървя и тъпея!

Пустата кола, накрая
взе, че се намери.
Та тя била под носа ми,
аз какво се дзверих!

До ключалка не опрях а
просто я назорих.
Тъй че предната врата
аз със шут отворих.

Бах ти тъпата кола,
с мене ще се бори!
Да знай, твърда съм глава
и въобще не споря.

Та ѝ викам: - Как можа
така да се скриеш!
Да те търся аз със свещ,
а ти да се криеш!

И след много кандърми,
тя взе, че запали,
но на тласъци върви.
Псувах кат’ хамалин.

Карам към дома си аз,
карам си и псувам.
И натискам пълна газ.
Отдалеч се чува.

Както по сценарий бе,
ей го, полицая!
Псувам. - Откъде се взе,
да ти се незнае!

Работата той си знай,
ама аз му викам:
- Да го духаш, полицай!
Къде ми се тикаш!

Той ухилено ми казва:
- Грешка, ти ще духаш!
Дрегер скапан ми показва.
Да му го начукам!

- И ще видим даже туй,
ний какво сме пили.
Няма вика туй-онуй,
и доволен цвили.

Дрегерът не издържà,
взе че се повреди.
Май ще трябва да платя,
че съм го повредил.

Щото този алкохол,
просто го изпържи.
Явно, внос бе от Китай,
затуй не издържа!

Онез, с дръпнати очи,
не знаят да пият.
Къде са видели те
нашенска ракия!

До тук всичко бе добре,
сякаш по сценарий.
Но играта загрубѐ,
по гащи ме свари!

Не бях и сънувал аз,
книжката да вземат,
и шофьорските права
с това да отнемат.

И че ще ме отведат
право в отрезвител.
Туй, че имал съм права,
никой не ме пита!

Снощи си мечтаех аз,
как ще спа с прасето.
В розов облак как лежим,
в сънища обзети.

С трясък моите мечти
в миг се провалиха.
Не случѝх на полицай!
Не ги озаптиха!...

05.05.2025 г.


Публикувано от BlackCat на 06.05.2025 @ 10:06:13 



Сродни връзки

» Повече за
   Хумор и сатира

» Материали от
   Oldman

Рейтинг за текст

Средна оценка: 0
Оценки: 0

Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

15.06.2026 год. / 20:36:58 часа

добави твой текст
"Продължение на историята с Ладата" | Вход | 1 коментар | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Продължение на историята с Ладата
от lubotran на 25.04.2026 @ 23:12:06
(Профил | Изпрати бележка)
Как всичко изглежда комично и весело като се погледне през призмата на отминалите години. И аз имах Лада преди мн. години и понякога се качвах пийнал, но за късмет не са ме хващали. Мога добре да си представя цялата ситуация на живо, но щом пишеш сега за тези неща - значи си си научил урока.