Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 1175
ХуЛитери: 9
Всичко: 1184

Онлайн сега:
:: Zaspal_Misir
:: VPetkova
:: nina_nina
:: lubara
:: LeoBedrosian
:: Santoyago
:: anonimnik
:: Mitko19
:: BoboDux

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаДървото
раздел: Хумор и сатира
автор: Perunika

(Монтеросовка от Перуника Майска, още преди да е прочела Аугусто Монтеросо)

Дървото се събуди и се протегна. После се огледа и се сети, че беше дърво, така че не можеше нито да се събужда, нито да се протяга. Нито дори да се оглежда. Какво можеше тогава? Да фотосинтезира.
Дървото пофотосинтезира малко, но скоро му доскуча. Взе да се чуди какво друго би могло да прави. Не можеше дори да си размърда листата, ако не дойдеше вятър. Сигурно можеше да сърба вода и минерали от почвата и да произвежда въглехидрати, но това му се стори даже още по-скучно и от фотосинтезирането.
Един синигер кацна в него и се разцвърча. Минаха няколко облака, които го засенчиха за кратко, после продължиха по пътя си. Върволица мравки тръгнаха за по-напряко през дънера му, но скоро се усетиха, че са объркали топологията и преместиха пътеката си другаде.
Слънцето взе да напича. Дървото ожадня. Смръкна малко вода от земята и се опита да въздъхне, но дори това не успя. Времето минаваше, дървото стоеше там, помръдваше, като повееше вятър, спаружваше от време на време по някое листо, ронеше кора, фотосинтезираше от немай-къде и се питаше:
За съдба на дърво ли мечтах?


Публикувано от hixxtam на 24.04.2025 @ 12:33:01 



Сродни връзки

» Повече за
   Хумор и сатира

» Материали от
   Perunika

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 2


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

08.06.2026 год. / 08:49:50 часа

добави твой текст
"Дървото" | Вход | 2 коментара (4 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

RE: Дървото
от mariq-desislava на 25.04.2025 @ 21:58:23
(Профил | Изпрати бележка)
И дървесният живот е нелек.:)


Re: Дървото
от Marta на 07.06.2026 @ 08:40:53
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Все се оглеждах за Споклинет, който би могъл, само ако реши, да прави компания на дървото! Ей така, от добро сърце! Винаги когато успея за малко, ходя да приседна до балкончето му, невероятна панорама!

Сетих се за дърветата от "Джейми и вълшебното фенерче", в техен стил ми се рисува дървото. В такава компания няма да скучае!

https://www.youtube.com/watch?v=j9yQhDUR9uk