Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Folsam
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14240

Онлайн са:
Анонимни: 1404
ХуЛитери: 5
Всичко: 1409

Онлайн сега:
:: Oldman
:: amadeus
:: LeoBedrosian
:: BoboDux
:: Marisiema

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифта Да поприказваме !
раздел: Есета, пътеписи
автор: weliw

Ей, абе ние, хората, забравихме ли да се пооглеждаме?!? Даваме ли си сметка в какви разговори си губим времето? Защо изобщо е необходимо да лицемерничим? Защото си въобразяваме, че доставяме някому удоволствие? Като му говорим нелепици и неистини.
А той, другия, дали изобщо ни слуша или го смята за част от етикета? Или се пънем да изглеждаме добре възпитани като ръсим нелепици и безмислени любезности? Какво си мислим, че правим! Ах, колко сме мили и приятни! Ах!...Ония отсреща - също. То са прегръдки, то са целувки (не баш), то са ласкателства! Ужас! И живеем в тази зле режисирана измишльотина, в тази куха, глазирана тъпня...А още по-ужасното е, че това се котира.
Изобщо, на някой минава ли му през ум, колко много объркваме живота си във всичкия този фалш?...
А! Споменах доброто възпитание. Ми то никак не се връзва с лъжата. За сведение. Ама никак дори. Лицемерието, ласкателствата, любезностите...какво са всъщност? Угодничене, сервилност, лукавство...к’во общо има това с доброто възпитание, моля? Но нали...друго си е да се пробваме да се харесаме, да се държим лицеприятно, да бъдем като другите.
Ау, каква рокля (ама пък как смешно ти стои)! И лакът на ноктите с тези изящни рисунки (бездарна цапаница)!...Божичко, колко си отслабнала (но пак си грозна и дебела)! Как е детето в училище (дано още да носи двойки), майка ти оздравя ли (дъртата кобра), новата кола върви ли (няма ли нещо да и се случи най-после)...
Ако си носим по един ибрик в торбичката, поне ще има някаква физическа полза като речем да го ползваме. Пък и благодарност. А благодарността е едно от най-благородните чувства. Обратното на завистта. Как ли ни е балансът благодарност - завист? Това всеки сам може да прецени за себе си. А от там да сметне колко му е човешкото приличие.
Чудим се за какви глупости да си говорим та да поддържаме някакъв разговор. Като този за времето. Някои го смятат за изискано, а то всъщност е наличие на посредственост, на празнота - там по-горе, зад челото.
Истински интересните разговори винаги могат да съществуват, да се развиват, при условие, че не се страхуваме да изразяваме себе си, както и да разкриваме себе си. Но за това се иска смелост. Смелост!
На мен всичкия този парад не ми харесва и не ми пука на кого му харесва!
Всъщност времето навън е...зимно.


Публикувано от aurora на 18.11.2014 @ 15:45:54 



Сродни връзки

» Повече за
   Есета, пътеписи

» Материали от
   weliw

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 1


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

Моят татко
автор: FluBalu
363 четения | оценка 5

показвания 6273
от 50000 заявени

[ виж текста ]
" Да поприказваме !" | Вход | 0 коментара (0 мнения)
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.