Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 448
ХуЛитери: 3
Всичко: 451

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: Marisiema
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Как не станах истински мъж
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
PierNesh
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 15, 2023
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 16 Мар 2023 00:24:23 » Как не станах истински мъж Отговори с цитат върни се горе

Есента на 1962 г. Зад гърба ми – Механотехникум „Сталин“. Пред мен – казарма. А аз съм влюбен до уши в невероятно красивата Вени. Така че – ужас. Цели две години. Перспектива – някой ми свива гаджето.
Дойде денят Хикс. Баща ми, светла му памет, ме изпрати до входната врата и гордо заяви:
– Доживях да изпращам син войник. В казармата ще те направят истински мъж.
„Какъв ти мъж, бе, татко?! – помислих си. – Ами Вени?“
И ето ме строен в редица от голи момчета в помещението на Донаборната комисия. „Клекни! Изправи се! Обърни се! Наведи се!“ – отврат. Решение – годен. Лошо. Вече облечен, се озовавам в кабинета на очния лекар. Надежда – 10-диоптровите очила, украсяващи лицето и възседнали горкия ми нос. Дано те развалят годността ми. Лекарката се запозна с документите ми, погледна ме благосклонно и ми зададе неочакван въпрос:
– Татко ти върна ли се? – навярно ме сбърка с някой.
– Да – отговорих и бях искрен, той снощи действително се върна от работа.
– А донесе ли обещаното?
Представих си набитата фигура на баща ми с паркирана на дясното му рамо огромна диня.
Отговорих решително:
– Да.
Прегледа ме на някаква апаратура. Прозвуча изненадващ въпрос:
– Младеж, служи ли ти се?
– О, не! – извиках аз.
Лекарката ме изгледа строго и заяви:
– Отсега нататък никога няма да казваш това, ако не искаш да те вземат напук. Изпращам те на Централна донаборна комисия. Там ще те прегледат на същата апаратура. Няма да гледаш червените точки, а настрани – като кривоглед. Лекарят ще размахва пред очите ти пръсти. Не трябва да отговаряш винаги колко са.
В Централната комисия постъпих както ме посъветва лекарката. Накрая лекарят ме запита:
– Младеж, служи ли ти се?
– Да, разбира се! – звучах почти възторжено.
– Да, ама не! – каза лекарят. – Вие сте на ръба. Но не мога да поема отговорността. Ще ви зачислят оръжие и току-виж сте застреляли някой като не виждате добре.
Приех съкрушен вид, взех си документите, дотътрих се до вратата, напуснах бързо сградата, направих възторжен скок и изкрещях:
– Да, да!
Стоящите наблизо хора може би си помислиха: „Този не го взеха тук, но в другата болница вероятно ще го задържат!“
Тръгнах към къщи, летейки от радост. Баща ми ме посрещна, изгледа ме подозрително и каза:
– Много си весел.
– Негоден за военна служба! – заявих тържествено.
– А не! – отговори баща ми. – Утре отиваме двамата в Централно военно окръжие.
Прие ни в кабинета си достолепен полковник. Разгледа документите ми. Огледа ме и мен и прозвуча дежурният въпрос:
– Младеж, служи ли ти се?
Пред смаяния поглед на баща ми заявих следното:
– Да, разбира се, настоявам!
– Възхищавам се на Вашия патриотизъм!
И пипайки инстинктивно пагоните си, продължи:
– Не мога да поема такава отговорност! Решението на лекаря е категорично – негоден за военна служба.
Сърцето ми затрептя от радост. И тогава баща ми каза нещо, което ме вледени:
– Синът ми играе в танцовия ансамбъл на Профсъюзите. Не може ли да го вземете в Ансамбъла на Българската народна армия?
Ами сега? Полковникът се замисли, но после решително заяви:
– Преди това той трябва да мине строева подготовка и да му бъде зачислено оръжие. Така че – не може. Съжалявам.
По пътя към къщи баща ми намръщено каза:
– От утре си търсиш работа, защото тези, които не отиват в казармата, пет години плащат военен данък. Три месеца баща ми не ми проговори.
Дълго мислих с кого ме сбърка лекарката. След години разбрах, че в Щаба на армията е бил моят съименник генерал Нешев, но кой знае.
Така че не ме взеха в казармата, не станах истински мъж според баща ми, на всичкото отгоре един красив и инициативен студент ми отмъкна Вени. Съдба!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 24 Мар 2023 18:54:14 » Отговори с цитат върни се горе

Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com