Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 872
ХуЛитери: 5
Всичко: 877

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: mariq-desislava
:: Mitko19
:: pinkmousy
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Приключенията на Анджела
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Liulina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 05, 2004
Мнения: 277
Място: София

МнениеВъведено на: 11 Мар 2021 09:38:01 » Приключенията на Анджела Отговори с цитат върни се горе

Анжела момиченце на четири годинки с коси като ангел, руси и къдрави с живи и игриви сини очи, тичаше по сипкавите пътеки от слюда и пясък, които се изкачваха ту нагоре, ту слизаха надолу по снагата на селото. Тя рястеше при баба си Донка, в село Игралище, а родителите и живееха в София и често нямаха време и възможност да я вземат, защото гледаха братчето и, което беше бебе. Тя обичаше баба си и често и помагаше. Един ден дядо и Иван на когото беше взела сините очи, я заведе в мазето и там тя видя много смачкани сливи и попита дядо си:
- Дядо, какво е това?
- Това дядо са джибри, от тях се прави ракия.
- Какво е ракия дядо?
- Ракия е силна огнена вода, която не е за малки деца.
- А, големите силни ли стават от нея, сигурно бълват огън дядо?
- Ами може да се каже. - подсмихваше се дядо и Иван.
...
След време заживя в столицата с родителите си.
Всяко лято започна да ходи с майка си и баща си на Михайловград. Точно преди да стане първи клас, беше там с родителите си, когато те решиха да я изпратят на лагер във Вършец. Бяха се събрали цялото семейство около масата и хапваха селски кюфтета със салата и пиеха червено вино с лимонада.
- Искаш ли лимонатка на баба момичето? - питаше я баба и. Тя искаше да и сложат и малко от винцето.
- Искам и една капка вино, само една, моля, моля, моля!
- Ами добре, но само една.- и баба и сипваше в лимонадата една капка домашно вино, колкото да придобие цвят. По едно време майка и я извика:
- Утре най-красивото момиче заминава на лагер.
- Какво е там и аз нали ще съм най-хубавата там?
- Ти винаги си най-хубава! - каза майка и като я погали по главата.
- Да, аз ще съм най-хубавата!
- Ще има и други хубави деца, няма да си само ти. - каза леля и
- Няма да има. - каза сърдито Анджела врътна се на пети и се прибра в стаята разплакана.
...
Вече на лагер.
На следващия ден след пристигането играха физзарядка, която завърши с високи подскоци, закусиха и тръгнаха на екскурзия из Вършец. Майка и и беше дала пари да си купи каквото иска и тя през целия път си мислеше как ще си купи дъвки идеал, паста за зъби с вкус на дъвка, която ще изяде цялата. Майка и, не и даваше да яде пастата за зъби, а сега нямаше да може да я спре. Купи си и дъвки и паста, която изяде още по пътя, както си взе и един шампоан Кря-кря. Следобяд се включи в пиеската за "Косето-босето". Тя беше Косето босето. Дните минаваха в игри и закачки. Даже имаха карнавален ден и тя се облече като Пипи дългото чорапче. Едни по-големи момичета и направиха плитките и нарисуваха луничките и тя се вживя в ролята си, като непрекъснато откриваше разни неща по земята. Даже се опита да вдигне един дънер, но като не успя просто си представи, че го е вдигнала. Всичко щеше да е чудесно, ако една вечер с момиченцето, с което спяха легло до легло не решиха да си играят на фризьорки и Анджела не изсипа целия шампоан Кря-Кря на главата му. Анджела започна да върти дългата кестенява коса на момиченцето, като си представяше, че това е гел за коса и като и навърти кока той ще застане така. Вместо това обаче по косата на момиченцето се появи много пяна. Тя пусна чешмата в банята и донесе чаша вода, като се опита да махне пяната, но косата още повече се разпени. Тогава момиченцето, което се казваше Росица се разрева и през сълзи стана и излезе от стаята. След малко се върна с възпитателката, която я попита:
- Сега ми покажи кое дете нарави това? - и Росица посочи Анджела, която изобщо не осъзнаваше какво толкова е направила.
- Ще се измие, нали е шампоан. - каза тя
Възпитателката и Росица тръгнаха нанякъде. Анджела се легна и чакаше дълго Росица да се върне в стаята, но не можа да я дочака и заспа.
На следващата сутрин вместо физзарядка ги събраха на двора и възпитателката разказа на всички какво е направила Анджела:
- Това дете, което изглежда толкова добро е изсипало цял шампоан върху косата на Росица. За това за наказание Анджела се прибира още днес в къщи. Вече сме се обадили на родителите и да дойдат да си я вземат.- Така за Анджела лагерът приключи по-бързо от очакваното.
Лятото свърши и тя тръгна на училище в първи клас. Тя и семейството и се бяха преместили да живеят в друг апартамент в същия квартал и училището и беше близо. За това още на втория ден майка и я пусна сама да отиде и сама да се прибере от училище. Тя веднага се запозна с новите деца в училището и не можа да сдържи буйната си фантазия и да не блесне. Още на третия ден им разказа история, която от нейната уста звучеше правдива, защото тя като я разказваше си вярваше:
- Знаете ли, че белите камъчета са джуджета, а перата от гълъби са феи и ако сложите камък или перце под възглавницата си през нощта те ще се превърнат в джудже или фея и ще ви изпълнят желанията. - Тя разказваше увлекателно и дори когато Васко и каза:
- Не, това са измислици. - тя го погледна в очите и каза с твърд глас:
- Защо не провериш за да видиш, че не са?
Всяко дете си взе бяло камъче или перце и на следващия ден всички я мразеха, защото ги беше подвела. Ами такава си беше Анджела и такава растеше фантазьорка и пакостница и в живота и имаше още много истории, като тези.

_________________
Стъпвай по средата, за да не усещаш бездната ...

_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Liulina на 21 Мар 2021 20:48:35 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
starchev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2018
Мнения: 58

МнениеВъведено на: 19 Мар 2021 00:05:14 » Отговори с цитат върни се горе

Интересна случка си написала. Прочетох и си отговорих защо не се коментира от никой. Доста е дълга, не е разказана в 1 лице и не е смешна.
Целуни Анджела от мен!


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: starchev на 20 Мар 2021 13:43:28 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Lirik1
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2020
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 19 Мар 2021 02:18:55 » Отговори с цитат върни се горе

Люли, много увлекателно написан разказ, емоционален, поучителна тема, но наистина е дълъг и може би не е по темата, не знам дали съм прав, просто споделям, защото си умен човек, няма да сметнеш, че се "заяждам". :)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Liulina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 05, 2004
Мнения: 277
Място: София

МнениеВъведено на: 21 Мар 2021 20:08:14 » Re: Приключенията на Анджела Отговори с цитат върни се горе

Въпрос на вкус, казало кучето и се облизало под опашката. За мен е смешна, защото от позицията на времето тези мои детски преживявания ми се струват смешни Very Happy Може и да не е за тук, предполагам, че за повечето не е смешно, но на мен ми е.

_________________
Стъпвай по средата, за да не усещаш бездната ...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Liulina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 05, 2004
Мнения: 277
Място: София

МнениеВъведено на: 21 Мар 2021 20:52:08 » Здравейте Отговори с цитат върни се горе

starchev написа:
Интересна случка си написала. Прочетох и си отговорих защо не се коментира от никой. Доста е дълга, не е разказана в 1 лице и не е смешна.
Целуни Анджела от мен!


Трудно ще ми е да целуна себе си! За мен някои моменти от тези детски преживявания са смешни. Наистина, някои са тъжни. За това и оставих само смешните моменти. Поне, които на мен като лични преживявания са ми се сторили смешни.

_________________
Стъпвай по средата, за да не усещаш бездната ...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Liulina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 05, 2004
Мнения: 277
Място: София

МнениеВъведено на: 21 Мар 2021 20:54:21 » Благодаря Док Отговори с цитат върни се горе

Lirik1 написа:
Люли, много увлекателно написан разказ, емоционален, поучителна тема, но наистина е дълъг и може би не е по темата, не знам дали съм прав, просто споделям, защото си умен човек, няма да сметнеш, че се "заяждам". Smile

Да, знам, че не се заяждаш. Действително има и семшни моменти, но за мен. Тези, които не са участвали в тези ситуации няма как да оценят смешното през призмата на времето. Не можах да го изтрия изцяло и за това махнах тъжните моменти от него. Все пак е в конкурса и дори да не е смешен е тук. Това е Wink

_________________
Стъпвай по средата, за да не усещаш бездната ...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Lirik1
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2020
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 21 Мар 2021 23:19:13 » Отговори с цитат върни се горе

Да, Люли, факт! :)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com