Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 804
ХуЛитери: 6
Всичко: 810

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: Albatros
:: Marisiema
:: LeoBedrosian
:: ivliter
:: rajsun

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - ЛЮБОВТА Е КЬОРАВА (действителен случай)
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
OxyTanK
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2005
Мнения: 14
Място: след 7 дупки в небосвода !

МнениеВъведено на: 11 Мар 2020 14:05:51 » ЛЮБОВТА Е КЬОРАВА (действителен случай) Отговори с цитат върни се горе

Всяка тийнейджърка в някакъв период от живота си е влюбена в кино-актьор, рок музикант или поне футболист. Незнайно как, аз достигнах пълнолетие дори по американските закони, без подобни усложнения. Зимна сесия, четвърти курс. Случайно попадайки пред телевизор, в паузата между учене за два изпита, се озовах неотменно втренчена в спортист с хипнотизиращ поглед, минути, преди той да се превърне в първия човек, извършил най-грандиозното и небивало дотогава постижение в историята на дисциплината… ски-скок. Да, ски-скок! Онова, дето за масовата публика е по-скучно и безсмислено и от ски-бягането, за сметка на това – много по-опасно и даряващо кратка зрелищност в малкото секунди на всеки скок. Погледът на този спортист се впечата в мен, а тези очи станаха ЕДИНСТВЕНИ… Минути по-късно знаех кой е ТОЙ, за броени часове от интернет научих каквото можеше да се знае за него, до дни графикът на смените ми в радиото бе съобразèн с часовете, когато единственият спортен канал, достъпен по кабелните телевизии, излъчва ски-скок, а в началото на втория семестър намерих начин и упражненията на цялата ни група да се преместят в дните, когато не се предават състезания по телевизията. Когато, поради неплатени лицензи, излъчването на програмата спря за неопределено време, моята страст ме поведе по покривите на блокове с много сателитни чинии, въоръжена със сплитер за кабел и портативно телевизорче. Това – след като изчерпах вариантите да намеря заведение със сателитна телевизия и да убедя собствениците да пускат на клиентите си ски-скок, вместо мачовете на УЕФА. Междувременно нееднократно извърших злоупотреба със служебно положение, използвайки, че работя в медия, но премълчавайки че като инженер, а не като журналист, за да изкопча информация и да получа достъп до места със сателитна телевизия. Дори опитах да настроя тунера в библиотеката на собствения си факултет, а когато това не стана – понечих да лазя по външната фасада, за да въртя чинията. Спряха ме, за щастие. И всичко това за…? Да, всичко това – за да гледам състезанията, с участието на МОЯ ЛЮБИМ. В крайна сметка поръчах на най-близката ми приятелка, живееща отскоро в Унгария, да ги записва на видео-касети, като поех ангажимента да й отида на гости, за да си ги прибера, след края на ски-сезона.
Колега – водеща от радиото, недалновидно подметна, че нейната партньорка от предаването е на стаж в Лахти, Финландия, където предстоеше поредното състезание. Е, познайте! В рамките на деня успях да си взема си отпуск, на следващия – резервирах самолет, до края на седмицата издействах писмото – покана (България не беше в Евросъюза още) и се сдобих с билет за състезанието. Броени дни не ми стигнаха да получа акредитация като фото-репортер към… Университетското радио. Това постигнах за друго състезание, 5 месеца по-късно: ски-скок на трева в родния град на МОЯ ЛЮБИМ. Но това е друга история…
Съпричастна с моята страст, домакинята ми мръзна цял ден с мен в подножието на шанците, изтърпя ме да скандирам през двата манша на състезанието, чрез някакви познати се сдоби с вътрешна информация къде ще се черпят състезателите след края му и обеща да отидем заедно. Още с влизането в бара мернах като че ли МОЯ ЛЮБИМ и забелязах в центъра на шумна компания неговия първи приятел и подгласник в състезанията. Разбира се, отне ми поне час да се срамувам и да събирам кураж, докато най-накрая помъкна моята домакиня да ме снима как вземам автограф. За да не стане обидно, че ме интересува само определен човек, издебнах момент, когато МОЯТ ЛЮБИМ и приятеля му останаха почти без антураж и се изтъпаних пред тях с единствената хартия, която имах – две цветни листчета с отпечатани от едната страна мои визитки. Двамата с усмивка и на неуверен английски приеха да се подпишат, аз се наместих между тях, прегърнах ги през рамената и цялата изчервена, позирах за снимката.
Когато на следната сутрин разказвах приключенията от вечерта пред приятели на домакинята ми и гордо показвах автографите като най-големи съкровища, тя се вгледа в листчетата и попита: „Защо и на двамата фамилното име е Шмид?” Дръпнах хартийките. Вярно, пишеше М. Шмид и Т. Шмид. Мартин Шмид е подгласникът на МОЯ ЛЮБИМ, чието име е… Свен Ханавалд. Последвалата скоростна проверка в интернет показа, че Мартин има брат – Торстен, който е в отбора по „северна комбинация”. Видях и подписа на Свен – съвсем различен от двата автографа пред мен. Прерових много снимки, на всеки от тримата. Чак да си приличат Торстен и Свен – не мога да си кривя душата и да твърдя подобно нещо. Оказа се също, че Свен не е присъствал на празненството в този бар изобщо. Ама всъщност аз МОЯ ЛЮБИМ съм го виждала предимно с каска и очила, в пълен ски екип… Как да го разпозная по риза и дънки?! Е, да, онези очи ЕДИНСТВЕНИ – трябваше да се усетя, че не те са пред мен… Ала бях твърде срамежлива да се втренчвам. А и за какво – ясно е: любовта е сляпа!

_________________
Now.... bring me that horizon!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Bukvist
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 12, 2008
Мнения: 143
Място: Варна

МнениеВъведено на: 11 Мар 2020 15:22:47 » Отговори с цитат върни се горе

Със Свен се познавам отдавна - симпатяга е. Миналото лято карахме водни ски от южния плаж до офицерския и тренирахме скокове в "топлата вода". Ако, той, ти е още на сърце, може да ти съдействам не само за автограф, но и за още нещо. Wink


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Bukvist на 11 Мар 2020 18:33:22 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
giro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2014
Мнения: 100
Място: Източна Румелия

МнениеВъведено на: 11 Мар 2020 18:29:02 » Отговори с цитат върни се горе

харесах, поздрави! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 11 Мар 2020 20:07:15 » Отговори с цитат върни се горе

Просто не е за вярване, но...Харесах! Успех Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 11 Мар 2020 21:06:39 » ооо, оокси! Отговори с цитат върни се горе

сни мка, сни мка! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
OxyTanK
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2005
Мнения: 14
Място: след 7 дупки в небосвода !

МнениеВъведено на: 12 Мар 2020 11:00:42 » СВЕНливи СвенЩИНИ Отговори с цитат върни се горе

Bukvist написа:
Със Свен се познавам отдавна - симпатяга е. Миналото лято карахме водни ски от южния плаж до офицерския и тренирахме скокове в "топлата вода". Ако, той, ти е още на сърце, може да ти съдействам не само за автограф, но и за още нещо. Wink


Не е 1 април, а аз - като лековерна тийнейджърка! - заподскачах от радост: Свен в моя град, на моя плаж... Wink
Свен ми е на сърце завинаги - любовта като е кьорава, принципът "далеко от очите - далеко от сърцето" не важи!

_________________
Now.... bring me that horizon!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
OxyTanK
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2005
Мнения: 14
Място: след 7 дупки в небосвода !

МнениеВъведено на: 12 Мар 2020 11:02:16 » Re: ооо, оокси! Отговори с цитат върни се горе

Marta написа:
сни мка, сни мка! Very Happy


Ще гледам да не забравя да я донеса като доказателство на 28 март прословутата снимка с Мартин Шмид и...брат му Wink

_________________
Now.... bring me that horizon!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
OxyTanK
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2005
Мнения: 14
Място: след 7 дупки в небосвода !

МнениеВъведено на: 28 Мар 2020 19:12:45 » Re: ооо, оокси! Отговори с цитат върни се горе

OxyTanK написа:
Marta написа:
сни мка, сни мка! Very Happy


Ще гледам да не забравя да я донеса като доказателство на 28 март прословутата снимка с Мартин Шмид и...брат му Wink


Доказателствата остават за следваща среща Smile

_________________
Now.... bring me that horizon!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com