Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: StudioSD
Днес: 1
Вчера: 0
Общо: 14144

Онлайн са:
Анонимни: 570
ХуЛитери: 3
Всичко: 573

Онлайн сега:
:: VladKo
:: LioCasablanca
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Ангел Атанасов - "Последният остатък на тъгата"
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
regulus
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 22, 2005
Мнения: 67

МнениеВъведено на: 29 Апр 2019 20:33:53 » Поделено от музи. Отговори с цитат върни се горе

И аз си позволявам пак да се появя тук…
Поздрави с Христовото Възкресение на всички!
Вече също имам книжка (а покрай мен и мои приятели – благодаря за бройките!)! Ами… друго си е. Както казва Даро, то и тук може да си ги четем нещата, така е. Но все пак книгата си е книга! Дето се вика in chartis leguntur – да си ги прочетеш на „живо“, да си ги подържиш в ръка, да ги чуеш как шумят, да ги помиришеш дори нещата…
Четох я няколко пъти, първо бързо, после бавно, после на слуки. Време беше да се появи! Лаская се, че с периодичното си „ръчкане“ на автора някак съм допринесъл за процеса. Smile Но какво да правиш – скромен човек, който едва ли не се извинява, че пише. Чакай го да издаде нещо… Smile
Браво на екипа на „родното“ ни издателство! Чудесна работа, с резултат напълно подходящ за автора – семпъл, изчистен, ясен. Какво повече? Браво и на „дамата“ – обнадеждаващо е, че има хора с възможности, които не са слепи за стойностното! Още повече в море от стойности.
Благодаря, Ангеле! В успеха на начинанието съм повече от уверен, но все пак да ти пожелая и него – успех! И нека тази „жертва“ на поетичния олтар (нека музите си я поделят както намерят за добре Smile ) не бъде единствена! Не е прилично, най-малкото… Работи си ти, както си знаеш, пък, живот и здраве… знаеш ли? Може пак да ни зарадваш!? Дай Боже!...
Да не излезе, че само те хваля… Може би цветовете трябваше да са още пò неярки. Миризмата на хартията е почти добре! Smile Може би, ако чак толкова много държиш на годините на написване, щеше да е добре да ги поставиш в „съдържание“ (а не след всяко). Наистина, „размислите“ ти са нещо различно и интересно. С повечето от тях съм съгласен напълно, с някои – не (примерно: № 4 (добро стихотворение без рими); № 20 (за използването на непълните рими); № 22 (не всяка тема е подходяща за написване на силно стихотворение); № 27 (за броя на съгласните и гласните); № 33 (за наличието на много отделни изречения); № 34 (за натоварването на ума при четене на поезия); № 35 (за недопустимостта за римуване на еднакви части на речта). Но за мен е забележителен самият факт, че ги споделяш! Че заявяваш лична позиция. Браво за което! А иначе – винаги ще има всякакви мнения… Които, живот и здраве, ще можем да обсъдим в подходяща обстановка! Smile
Да препиша и аз една любима размисъл:
„Винаги очаквам с голямо нетърпение и трепет деня, в който след няколкомесечно (сàмо? Smile ) обмисляне решавам, че стихотворението е най-сетне готово. Когато приятното усещане отшуми и погледна на творбата си с безпристрастни очи, идва и моментът, в който започва да ми се струва, че тя сякаш е писана от друг човек.“ – ама все едно аз съм ти го диктувал това! Smile
Айде стига, че се разписах и аз!...
Поздрави, приятелю!
И благодаря отново!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com