Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 466
ХуЛитери: 4
Всичко: 470

Онлайн сега:
:: rhymefan
:: haboob
:: AlexanderKoz
:: Mitko19

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Шаран
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
ellyst
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 17, 2011
Мнения: 22
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 28 Фев 2019 11:44:13 » Шаран Отговори с цитат върни се горе

Привет, хулитери, от сто години не съм влизала, сега отварям и виждам, че има повод за веселба Smile) Няма да се работи днес, ще се чете, така ми го подават звездите Smile))
И понеже отдавна не съм се включвала в инициативи на сайта, скачам директно при акулите, с две къси разказчета и с огромен респект към останалите участници, желая ви успех!

п.п. БАТ КИРО, АКО СПЕЧЕЛИШ, ЩЕ МЕ ВЗЕМЕШ ЛИ С ТЕБ ВЪВ ВИЕНА?

----

ШАРАН

Не знам откъде да почна, например от това, че животът е кучка, приятели. Единият ден си на разходки из моловете, избираш си червило, купуваш си токчета, а на следващия ден си обул същите тия токчета, за да ги раздвижиш, но не по шанзелизе и александровска, а пред кухненската мивка, докато водиш епична битка с шаран... Казвам ви, животът е кучка. Морските момичета, обути в чисто нови лачени обувки не трябва да бъдат поставяни в ситуация, включваща жива риба. Друг е въпросът за чий ми трябваше да се поддавам на масовата истерия и да купувам шаран. Че и жив. На пазара една леля така ме омагьоса, виж му, вика, блясъка в окото, глей как му искрят люспите! Ми какъв е кръшен, какъв е шавлив! Красавец! И аз, нали ми е слаб ангела, зер на хубав мъж и хубав шаран как се устоява, го метнах в торбата. А той се мята от пазара до нас като изоглавен, ако не ме беше страх от някой внезапен зоозащитник по улиците, на два пъти щях да шибна торбата в бордюра на тротоара - все едно живо прасенце бях навряла вътре. О, само ако знаех, че мъките ми тепърва започваха... Първо, никога през живота си не съм чистила шаран. Мога да разфасовам и почистя всякаква морска риба. Рапани с нокът даже вадя. Миди и насън мога да изчистя, сготвя и изям. Обаче шараните са ми тера инкогнита. И затуй питах гугъл "как да изчистя шаран". Още при изписването надуших неприятности. Хората са питали как да си изчистят ютиите, черните точки от носа, аурата, загорялата фурна, кармата и петната от роклите, но НИКОЙ преди мен не беше питал как се чисти шаран. Ужас. Трябваше да изпровизирам. НО ШАРАНЪТ БЕШЕ ОЩЕ ЖИВ И МЕ ГЛЕДАШЕ. И нещо ми говореше, устата му правеше ей така О о ОоО оО ооОоОоОоО. Хванах го за опашката, но проклетото нещо се изхлузи, подскочи в мивката и заподскача по теракота, а аз подскочих от ужас, зарипах около него и устата ми правеше ей така О о ОоО оО ооОоОоОоО, а токчетата ми потропваха весело. Оставих го да се мята по пода и звъннах на баща ми.
- Тате! - викам му - как да убия тоа шаран! - А той:
- Тате, трябваше преди петнайсе години да го направиш, вече да си го излежала! - и после разговора се отплесна в друга посока, но съвет за чистенето на рибата не получих. Обаче после ми звънна една приятелка, после аз звънях да честитя имения ден на друга приятелка и когато се върнах в кухнята, шаранът лежеше относително неподвижен.
Два часа по-късно искам да ви кажа, че токчетата вече не ми стискат.
Колкото до традициите, по стара семейна традиция майка ми дойде, погледна ме с оня поглед "божее, тия две леви ръце не си ги взела от мен", направи храс-прас, шаранът беше разфасован, изпържен и изяден, турихме по една люспа в портфейла и сега чакам берекет да ме засипе. Щото тия обувки не бяха в промоция.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: ellyst на 08 Мар 2019 19:13:11 - общо 2 пъти.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 28 Фев 2019 12:11:04 » Отговори с цитат върни се горе

Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ellyst
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 17, 2011
Мнения: 22
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 28 Фев 2019 12:12:59 » Отговори с цитат върни се горе

rajsun написа:
Wink


Razz
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
giro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2014
Мнения: 100
Място: Източна Румелия

МнениеВъведено на: 28 Фев 2019 17:54:56 » Отговори с цитат върни се горе

домуз балък, бургас и тимуровци... кер и берек и секиме кувет!
поздрави за сърцатите текстове!
ако Баткиро съм аз /а Баткиро съм само азSmile))/ за виена не обещавам, все още не зависи от менSmile))))))))))))))))))))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Vesan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 26, 2006
Мнения: 68

МнениеВъведено на: 28 Фев 2019 18:20:06 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 28 Фев 2019 21:29:41 » Отговори с цитат върни се горе

Няма никаква нужда да кандърдисваш батьвците, направо търси нови токчета за Виена. И двата са хубави, но вторият по ми легна на сърцето. Много хубаво усмихва, много!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 28 Фев 2019 22:30:52 » !!! Отговори с цитат върни се горе

Ох, бе, Йеле, бе!!! Как се четат два твои разказа накуп? Имай милост, дай време да спре човек да се кикоти и да си поеме въздух!
А долноезеровската кал и кокълът от великан са в страхотен синхрон! Не че шаранът лъже, де!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 28 Фев 2019 22:43:01 » Отговори с цитат върни се горе

Е, мноого висока летва, от великан! Very Happy Направо с тоя кокал ме прободе...да не се чудя откъде са се взели двуметровите братовчеди на дребничката ми майка ...

п.п. Убедена съм, че е бил кокал от великан!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
ellyst
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 17, 2011
Мнения: 22
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 01 Мар 2019 11:54:53 » Отговори с цитат върни се горе

giro написа:
домуз балък, бургас и тимуровци... кер и берек и секиме кувет!
поздрави за сърцатите текстове!
ако Баткиро съм аз /а Баткиро съм само азSmile))/ за виена не обещавам, все още не зависи от менSmile))))))))))))))))))))))


Няма втори баткиронасвета, много ясно Smile) И какво, за бога, е това кек мек лек блек, дето го плещиш?

п.п. Обещай, пък тя Вселената си знае работата Smile))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ellyst
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 17, 2011
Мнения: 22
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 01 Мар 2019 11:56:37 » Re: !!! Отговори с цитат върни се горе

zebaitel написа:
Ох, бе, Йеле, бе!!! Как се четат два твои разказа накуп? Имай милост, дай време да спре човек да се кикоти и да си поеме въздух!
А долноезеровската кал и кокълът от великан са в страхотен синхрон! Не че шаранът лъже, де!!! Very Happy Very Happy Very Happy


<3 Аз пък съм чела много твои разкази накуп! И стихове. И си страхотна, талантлива и те поздравявам от сърце.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ellyst
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 17, 2011
Мнения: 22
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 01 Мар 2019 11:57:17 » Отговори с цитат върни се горе

Marta написа:
Е, мноого висока летва, от великан! Very Happy Направо с тоя кокал ме прободе...да не се чудя откъде са се взели двуметровите братовчеди на дребничката ми майка ...

п.п. Убедена съм, че е бил кокал от великан!


А, че аз и до ден днешен нямам съмнения! Великански си беше! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
abonat
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 13, 2007
Мнения: 58

МнениеВъведено на: 07 Мар 2019 09:28:13 » Отговори с цитат върни се горе

и двете са много забавни, но това вторичкото за планетите от Слънчевата система и кокала определено покори сърцето ми Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ellyst
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 17, 2011
Мнения: 22
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 07 Мар 2019 13:19:12 » Отговори с цитат върни се горе

abonat написа:
и двете са много забавни, но това вторичкото за планетите от Слънчевата система и кокала определено покори сърцето ми Very Happy Very Happy


Благодаря Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 08 Мар 2019 18:45:20 » ей, че те мързи Отговори с цитат върни се горе

можа ли да ги изтресеш наведнъж. Моля те, от опцията редактиране изтрий единият разказ и го пусни отделно...ама си бързак. Благодаря, че се отзова, и както виждаш от отзивите - успешно, ама си изгърмя патроните наведнъж... Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
ellyst
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 17, 2011
Мнения: 22
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 08 Мар 2019 19:11:44 » Re: ей, че те мързи Отговори с цитат върни се горе

Markoni55 написа:
можа ли да ги изтресеш наведнъж. Моля те, от опцията редактиране изтрий единият разказ и го пусни отделно...ама си бързак. Благодаря, че се отзова, и както виждаш от отзивите - успешно, ама си изгърмя патроните наведнъж... Laughing


оф, малко съм руса, по майчина линия, затова все нещо не съм разбрала Embarassed

Ето, отивам на редактиране и ще ги разделя.

Благодаря! Embarassed Very Happy

р.р. Честит празник! <3
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com