Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 458
ХуЛитери: 2
Всичко: 460

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: mariq-desislava

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Конкурс за смешна поезия и проза "Очи към себе си"
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 05 Фев 2019 17:00:01 » Конкурс за смешна поезия и проза "Очи към себе си" Отговори с цитат върни се горе

Време е за обявяване на конкурса „Очи към себе си”. Знам, че вече с нетърпение някои очакват анонса. Много умувахме дали има смисъл да го правим, като виждаме все по-намаляващото участие, все по-слаби творби и разпознаваеми автори. Не съм от хората , които лесно се предават. И ако ще го губим, поне да рискуваме и да опитаме нещо различно на изпроводяк. Щастлива съм, че и главният ни спонсор – Женя Живкова – Стайкова също подкрепя идеята и застава зад наградите за първите места : Три нощувки със закуски във Виена, за два души. Очаквам и админите да потвърдят до колко можем да си позволим досегашните парични награди от първо до трето място.

ПРОМЕНИ В РЕГЛАМЕНТА:

1. ОТПАДА ИЗИСКВАНЕТО ЗА АНОНИМНОСТ – и без това голяма част от авторите имат разпознаваем стил- Слона, Райчо, Мариана Царкова, Зинка и т.н.
Нека всеки участва с ника си. Това ще освободи възможността да се включат и доказани творци- хумористи като Весан, Апостолиция, Глигор и др. Дори си мисля, че можем да отворим и още една награда в раздел „ на чис бългърски”. Всъщност идеята е да се забавляваме нали!

2. ОТПАДА УСЛОВИЕТО ТВОРБАТА ДА НЕ Е ПУБЛИКУВАНА ДО СЕГА /
остава условието, да не е участвала в този конкурс до сега, както и да не е печелила /
/ По принцип съм се сблъсквала с този проблем при Баловете на поезията, в смисъл, че авторите забравят какво са пускали, кога и къде. Ще се опитам да пусна тема, в която да публикувам всички наградени произведения от конкурсите до сега./ Промяната, която предлагам ще даде възможност за участие на интересни и добри, но вече публикувани работи, само защото авторът не е подозирал или е забравил за конкурса.

3. Остава участието с до 3/три/ произведения от един автор, без значение в коя категория – проза или поезия/ НО САМО ТРИ, А НЕ ПО ТРИ ОТ КАТЕГОРИЯ/, както и изискването, произведението да не надхвърля 1 машинописна страница.

4. Критериите - произведението да бъде с литературни и граматически достойнства СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ.

5. Остава и критерият – темата на конкурса „ОЧИ КЪМ СЕБЕ СИ” т.е. да погледнете на себе си с чувство за хумор или по-точно - да разкажете историята от свое име.

Тръгваме към промяната с желанието да съхраним този, толкова жизнерадостен конкурс, който в годините ни е създал безценни приятелства и хубави спомени. Всички виждаме през какви перипетии минава любимият ни сайт. Тъжно ми е че сега, когато финансово се стабилизира, голяма част от творците, които публикуваха тук, предпочетоха ФБ. Няма да коментирам това – всеки прави своите избори. Но всички сме свидетели как духовните ценности девалвират и ни залива простащината. Нашият сайт е един от малкото оазиси, където можеш да прочетеш нещо стойностно и трябва да направим всичко възможно да го съхраним.
Промяната, ще промени и системата на оценяване, което ще означава, че журито ще чете и оценява всички участвали произведения. Ще го направи, като аз поемам ангажимента да мотивирам външните членове, да отделят това време. Така ще отпаднат проблемите с манипулирането на резултатите…

Целта ни е – да четем и се забавляваме, да можем да споделяме мнения и най-вече, да привлечем нови хора.

Срок за участие : 15 март 2019 година до 24 часа
Купон за награждаване 30 март / събота/ 18.00 часа галерия „Арт Маркони” Варна
    Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...

_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Markoni55 на 06 Фев 2019 15:52:16 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 05 Фев 2019 17:59:19 » !:))) Отговори с цитат върни се горе

Чудесна новина!!!
Успех на този уникален по замисъла си конкурс - ОЧИ КЪМ СЕБЕ СИ!
Да бъде!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 05 Фев 2019 19:37:15 » Сигурно съм пропуснала нещо в бэързината Отговори с цитат върни се горе

но съм готова да отговарям на въпроси... Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 05 Фев 2019 20:22:49 » Браво! Отговори с цитат върни се горе

Привет!SmileБраво на админите и организаторите на конкурса - вече се притеснявах ще го има ли...А имаме нужда от него - дори като стимул да напишем нови текстове!Smile

Одобрявам силно промените в регламента - е, сега ще настане голямата конкуренция - в"Избрано -хумор" има толкова добри творби, на които съм се смяла с глас, но не са участвали поради причина, че вече са били публикувани. Подозирам, че в това издание на конкурса ще се събере най-доброто от най-смешното!/ материал за сборник, може биWink/

А нали това е целта - да се забавляваме и посмеем, пък и любимите ни Хули ще живнатSmile

Ваня, ако в тази тема се вкара линк към конкурсите през годините - ще бъде добре - понякога и самите автори не помним кога, къде и какво сме пращали. Хем и да се посмеем отново!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 05 Фев 2019 22:46:03 » :) Отговори с цитат върни се горе

Браво и от мен!
Успех на конкурса!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 07 Фев 2019 16:35:27 » Отговори с цитат върни се горе

Здравейте,
За да участвате в конкурса, публикувайте в този форум произведението си, като изберете "Нова тема". Така вашето произведение ще се чете и коментира отделно от останалите.
Както разбрахте от встъпителната тема, тази година произведенията няма да се оценяват от читателите и авторите няма да са анонимни, а с псевдонимите, с които са сред нас.
Потвърждавам, че паричните награди и тази година ще са от сайт "ХуЛите" и ще са:
- за 1-во място - 150 лв.
- за 2-ро място - 100 лв.
- за 3-то място - 50 лв.
Наградите ще се връчат в двете категории - поезия и проза.

Успех на всички участници!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 12 Фев 2019 09:47:13 » а сега, де ... Отговори с цитат върни се горе

Аз, като изтъкнат графоман в сайта съм пускал няколко пъти мои неща за участие и журито никога не ме е разочаровало. Винаги ги е отхвърляло и така е затвърдило мнението ми, че не ставам. За което му благодаря.

Но сега мисля да се понапъна и като го пусна от мое име да видя има ли още някой, който да ме помни в сайта Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 12 Фев 2019 18:36:36 » Давай! Отговори с цитат върни се горе

Журито може да не те е оценило по достойнство, но пък си бил четен. Всъщност това е смисъла. Развам се, че ще се включиш. Успех! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Donsky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 14, 2004
Мнения: 39
Място: София

МнениеВъведено на: 14 Фев 2019 16:21:38 » Участие в миналите конкурси. Отговори с цитат върни се горе

Много години, много конкурс - помни ли се?
Ограничението, както разбирам, е за творби участвали в досегашен конкурс, в т.ч. и за наградени. Значи трябва да се надяваме на списък на произведенията участвали във всички проведени "Очи..." до сега.
Става ли?
Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 14 Фев 2019 18:43:57 » Re: Участие в миналите конкурси. Отговори с цитат върни се горе

Donsky написа:
... да се надяваме на списък на произведенията участвали във всички проведени "Очи..." до сега.

Не е необходимо да се прави такъв списък...
Конкурсите от 2018 и 2017 год. са тук:
https://hulite.net/modules.php?name=Forums&file=index&c=12
Всички останали назад във времето са в архива тук:
https://hulite.net/modules.php?name=Forums&file=index&c=14
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Donsky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 14, 2004
Мнения: 39
Място: София

МнениеВъведено на: 14 Фев 2019 20:51:14 » Re: Участие в миналите конкурси. Отговори с цитат върни се горе

Administrator написа:
Donsky написа:
... да се надяваме на списък на произведенията участвали във всички проведени "Очи..." до сега.

Не е необходимо да се прави такъв списък...
Конкурсите от 2018 и 2017 год. са тук:
https://hulite.net/modules.php?name=Forums&file=index&c=12
Всички останали назад във времето са в архива тук:
https://hulite.net/modules.php?name=Forums&file=index&c=14


Е, надявах се да си спестя ровенето... Sad
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Donsky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 14, 2004
Мнения: 39
Място: София

МнениеВъведено на: 14 Фев 2019 21:03:10 » Re: Участие в миналите конкурси. Отговори с цитат върни се горе

Administrator написа:
Donsky написа:
... да се надяваме на списък на произведенията участвали във всички проведени "Очи..." до сега.

Не е необходимо да се прави такъв списък...
Конкурсите от 2018 и 2017 год. са тук:
https://hulite.net/modules.php?name=Forums&file=index&c=12
Всички останали назад във времето са в архива тук:
https://hulite.net/modules.php?name=Forums&file=index&c=14


Не навсякъде има пълен списък с имената на участниците.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
tinytitch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 07, 2007
Мнения: 21

МнениеВъведено на: 15 Фев 2019 12:24:25 » Отговори с цитат върни се горе

Здравейте, админи! Отдавна не съм влизала в сайта и малко се пообърках...Въпросът ми е дали могат да участват произведения, които са са участвали в други конкурси и са публикувани в други медии? Rolling Eyes
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 16 Фев 2019 22:36:08 » Привет Отговори с цитат върни се горе

Могат да участват, стига да не са участвали в този конкурс през различните години. Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zaltia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2010
Мнения: 216

МнениеВъведено на: 18 Фев 2019 20:12:33 » Отговори с цитат върни се горе

Доста интересни неща прочетох тази вечер...Силен старт. Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com