Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 674
ХуЛитери: 2
Всичко: 676

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: Marisiema

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Компилация на мой текст във v box7
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
misan4o
Гост





МнениеВъведено на: 19 Фев 2010 14:51:05 » Компилация на мой текст във v box7 Отговори с цитат върни се горе

Снощи получих бележка от анонимно лице, ще му изпиша ника по- долу, че върху текста на моя стих "Копнежно" , виж в Сайта, е качен следният видеоклип!

http://www.vbox7.com/subpreview:9c59fa1b?u=375890

Само няколко думи са разместени и преподредени от стихотворението ми. Как бих могъл да се защитя от подобно пиратство на текстове?
misan4o
Гост





МнениеВъведено на: 19 Фев 2010 14:55:34 » Отговори с цитат върни се горе

Ето и текста, за да сравните с тоя от видеоклипа:

Копнежно
автор: misan4o


* * *

Като нямо потъване в пясъчна нежност
ти витаеш насън - светла охра в очите ми.
Сякаш ябълков цвят сред море без надежди,
тичинков наниз през горчива действителност.

Ти си глас, който никога няма да чуя,
кратък вик, незавърнал се приливно с ехото.
Ти си образ и сянка от слънчева струя,
оня залез, душата подпалил под дрехите!

И те чакам, и идваш отново различна -
неповторена, носи те в люлката вятърът.
Аз те ваях, но не като моя себичност,
като нямо потъване в сънна метафора...


За това погазване ме уведоми иронично ник expertoflove,който снощи беше в сайта ие регистриран тук, в Хулите с тоя ник!
misan4o
Гост





МнениеВъведено на: 19 Фев 2010 15:03:47 » Отговори с цитат върни се горе

Ето и бележката в лични, с която този ник снощи ме информира за плагиатството:

От: expertoflove
До: misan4o
Въведено на: Пет Фев 19, 2010 5:51 am
Заглавие: Здравейте ! : }
Привет ! - аз казвам Ви , Поете ! Не се представям - неуважение не е което ... : } Копнежно-то Ви стимулира ме да Ви потърся , на Вашите следи попаднах , и ето - аз пред Вас с писмото си ще се изтърся ! : } Търсех думички за оформление завършено на ВидеоКлип в един сайт , та ... едно познато лице към стихчето Ваше ми бе Гайд /водач/ ... ; } Ще Ви пратя линкче , за да разберете , не се сърдете - малко думичките аз преподредих - предупредих Ви , та вследствие в кожата си да се поберете ... : }
doriana-doriana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 04, 2009
Мнения: 15
Място: тук и сега

МнениеВъведено на: 19 Фев 2010 15:19:27 » И какво? Отговори с цитат върни се горе

Какво станало нататък?

_________________
Лъжата е мед
от пчелина на злото,
но всеки е бъркал
във него с охота
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
misan4o
Гост





МнениеВъведено на: 19 Фев 2010 15:21:31 » Отговори с цитат върни се горе

То става сега!
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 19 Фев 2010 15:35:27 » Отговори с цитат върни се горе

Може би трябва да се обърнеш към админите на сайта.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doriana-doriana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 04, 2009
Мнения: 15
Място: тук и сега

МнениеВъведено на: 19 Фев 2010 15:37:54 » Отговори с цитат върни се горе

Кажи де?
Аз лично нямам представа като как се действа, предполагам, че се обаждаш на оня, който поддържа вбокса да смъкват клипа или? Какво?
То като чета какво съобщение ти е пратил този потребител, мяза ми на хлапе някое! Още повече като виждам текста ти под какъв клип - снимки на актрисата, изиграла героиня от филм за вампири! То няма значение всъщност...
М?

_________________
Лъжата е мед
от пчелина на злото,
но всеки е бъркал
във него с охота
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
misan4o
Гост





МнениеВъведено на: 19 Фев 2010 15:53:14 » Отговори с цитат върни се горе

Не зная как се действа в такива случаи, Дорина!... Smile
Уведомих Администраторите тук и чакам за съвет как по - прагматично да постъпя.
Аноним, благодаря ти за подкрепата! Shocked
Veshter
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 10, 2006
Мнения: 136
Място: Тук някъде около, Луната...

МнениеВъведено на: 19 Фев 2010 16:06:55 » Отговори с цитат върни се горе

Не виждам някаква трагедия, даже напротив! Би трябвало да се ласкаеш, че някой е харесал нещо твое, копнал го е и го е направил достояние на повече хора. Да, кофти е, че не са цитирали автора, но като се замислим колко световно известни автори, без значение на жанра, стават жертви на пиратски издания и копи-пейст практиката и че още не е измислен лек в тяхна помощ и на авторските им права, едва ли е трагедия, че някой си ни е копнал някъде по трасето. Като се замислиш всъщност това, което си написал/а става достояние на повече хора и ако някой истински се заинтригува кой е автора, ще потърси в Гугъл и ще разбере. Интернет е необятен и почти неконтролируем в смисъла копи-пейст, публикувайки в нета би трябвало да ни е известен риска. В края на краищата това не е прецедент а практика. Виж, ако някой е сложил своето име под написаното от другиго е наистина кофти и непростимо. Пак повтарям - не виждам трагедия. Виждал съм свои неща копнати тук там, е и? Какво да направя, да се изтъпаня там и да кажа: Аз съм автора, аз съм световно неизвестния Койчо от Койнаре, кой не е чувал за мен, кой не е слушал, сега ще ви съдя за накърнени авторски права!? Абсурд! Дишайте дълбоко и се радвайте, че някой ви е прочел, харесал. Дай Боже, когато ви копват без да цитират името ви, четящите сами да се сещат за автора.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
bilqna_popova
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 26, 2009
Мнения: 33

МнениеВъведено на: 19 Фев 2010 19:10:17 » Загубена кауза, Мисанчо! Отговори с цитат върни се горе

Какво да ти кажа, аз не харесвам анонимните писания...И каква е целта на този неизвестен автор на клипа? Да те успокои,че нищо не си е присвоил ли? Поне не е сложено друго име, но да ти пипат текста е гадно. И наистина не може нищо да се направи в такъв случай.
И тази ирония, поднесена в стихотворна форма...За утеха: стихотворението ти е толкова хубаво,че някой е поискал да го използва според желанието си,за да си прави клипче. А клипчето не ми хареса, влачи се и ти откъсва вниманието от текста.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 19 Фев 2010 20:18:45 » Вещер е прав, мисанчо, и аз споделям мнението му:) Отговори с цитат върни се горе

няма смисъл да измислям, той го каза:

"...става достояние на повече хора и ако някой истински се заинтригува кой е автора, ще потърси в Гугъл и ще разбере. Интернет е необятен и почти неконтролируем в смисъла копи-пейст, публикувайки в нета би трябвало да ни е известен риска. В края на краищата това не е прецедент а практика. Виж, ако някой е сложил своето име под написаното от другиго е наистина кофти и непростимо. Пак повтарям - не виждам трагедия. "

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
misan4o
Гост





МнениеВъведено на: 19 Фев 2010 20:36:58 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря ви за мненията и съпричастието! Smile Все пак този ник поне може да бъде изтрит от сайта и това е по силите на админите, за което и апелирах. Поне това, на този етап... Ако продължи компилативната игра, като сложат и друго авторско име, ще информирам отново и в повече сайтове. Благодаря ви, Док,Вещер, Аноним, Биляна! Smile
Veshter
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 10, 2006
Мнения: 136
Място: Тук някъде около, Луната...

МнениеВъведено на: 20 Фев 2010 11:40:26 » Отговори с цитат върни се горе

Гледам, не си си сложил името под ника? Може би биха го цитирали, ако го беше сложил? Получава се така, че анонимен е писал на анонимен? Въпреки, че примерно копващия е могъл, освен текста, да копне и ника "misan4o", цитирайки го като автор. Тогава поне всички щяха да знаят, че мисанчо го е писал и можеха да потърсят в нета и да разберат как се казваш. Както направих аз, между другото. Ако името ти е истинско а не също някакъв ник , значи вече го зная благодарение на гугъл Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
RockAround_theCock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 20, 2010
Мнения: 151
Място: В спасителната лодка си греба... към хоризонта, който ме очаква!

МнениеВъведено на: 20 Фев 2010 15:52:06 » Misan4o- ви неволи... Отговори с цитат върни се горе

Eх, Misan4o... Бедни мой Поете!... Аноним за шарената публика...
Твоят случай – е познато цвете... а България – не Е Република!

(наистина - едно изписване на име и фамилия в :: Профил :: би дало по-друг развой на нещата)
Все пак - не мисля, че трябва да се отказваш от борбата с тази "кражба"!
Твоят крадец - не се подиграва, а демонстрира остатъцо от някакви скрупули (морал, за съжаление - отсъства...).
А тъжната истина е, че ако твоят крадец, в клипа си, под заглавието беше дописал ...автор Misan4o Misan4ев - НЯМАШЕ ДА МОЖЕШ ДА ИМАШ НИКАКВИ ПРЕТЕНЦИИ!... НИКАКВИ!!!
Един познат (от предишния ми живот) казваше "Tуй то..., ама напоследък и той... нещо... не казва нищо... Та ще се повторя:

...а България – не Е Република!

от което следва, че и ние - не сме това, за което се мислим...

_________________
Ще ти говоря за любов, а ти - не чувай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
TheIsco
Гост





МнениеВъведено на: 03 Мар 2018 15:42:10 » Отговори с цитат върни се горе

Харесва ми, браво !
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com