Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 862
ХуЛитери: 4
Всичко: 866

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: LATINKA-ZLATNA
:: Lombardi
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - И това е любов
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
50%
 50%  [ 1 ]
4
50%
 50%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 2


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 11 Мар 2017 13:47:18 » И това е любов Отговори с цитат върни се горе

Пролетно утро. Слънцето обещаващо се усмихваше и предвещаваше разкошен почивен ден. Приготвям неделната закуска – малко по-така, като за в почивен ден, глезотийка за домашните. Племенникът влезе в кухнята, понюха с нос, като куче, приятният мирис на палачинките, почеса се по подстриганата глава и малко гузничко попита:
- А кафенце?
- Свършило се е, лелин, ще прескочиш ли до магазина докато ги донаправя.
Не му се ходеше, но за да не ми скърши хатъра отиде. След около петнадесетина минутки се върна като градоносен облак. Хвърли пакетчето с кафе на масата и трескаво заоблича ловния камуфлаж, затъкна ловджийския нож в кобура на колана, нахлупи парадната ловна шапка с трофейните перца от див паток и припряно се заобува.
- Какво става, къде тръгна, нали ловът е забранен? – гледах го с учудване и не разбирах внезапната промяна.
- На война – беше краткия отговор. След кратко мълчание добави – нищо чудно и до истински бой да стигнем.
По гласът му разбрах, че не се шегува. Нещо се беше случило, нещо, което беше предизвикало огромният му гняв и припрените действия. Опитах се да разбера какво го е ядосало толкова много.
- Ти представяш ли си – беше задъханият от бързането и афекта отговор – ще провеждат Международен турнир по планинско ориентиране в гората. Сега, когато животните се размножават. Площада насред село пълен с народ. Наточени, нахъсани, ентусиазирани, екипирани. Питам я кметицата, от кого взе разрешение за провеждането му; знае ли, че това е забранено със Закон, че нямат право да ходят там, камо ли да провеждат масовки. А тя - ти си бил много компетентен, много ги разбираш тези работи. Организирали сме с Голямата община международен турнир, с многобройно участие, нищо не може да се промени. Жестоко се изпокарахме. Предупредих я, че ако не направи нещо, мандатът и на нея и на по-голямата кметица, ще е с по-кратък срок или ще е последен. Обаждам се на председателя на ловната дружинка, а той – ами аз кой съм; не мога да се разправям с хора от такъв ранг; кой ще ме чуе; няма да дойда. Взех телефона на един от организаторите на турнира, чухме се, говорихме, обясних му, че не могат да влизат в гората, че сега животните раждат, има малки сърнета, които не бягат, а се снишават и притискат към земята и че за неопитен човек са почти незабележими. Участниците ще тичат, ще си търсят флагчетата, а няма да си гледат в краката, ще ги стъпчат. Видя ми се разбран, определихме си среща, ще видим докъде ще я докараме. Най-много, да се сбиеме, но в гората няма да влязат.
Внимателно прегледа и запъха в джобовете ловните си документи, разрешителни, удостоверения… Припряно разговаря с някого, подсещайки го да вземе със себе си всички видове разрешителни, които има и се втурна като вихрушка през вратата.
Денят ставаше все по-хубав, минутите се нижеха, станаха часове. По едно време чух топурдия на двора. Гледам, племенникът играе с кучето си. Гонят се, дебнат се, кой кого ще надхитри, кой кого ще хване. Влезе, а в очите му едни закачливи искрици, една загадъчна усмивчица под мустак, казващи без думи – хайде де, питай ме какво стана.
- Хайде де, казвай какво стана.
- Ами, какво. Отиваме аз, Лонтретата и Кайчо насред село. Участниците и зяпачите напълнили площада. Организаторите ни чакат. Говорихме, обяснихме, че не могат да правят състезание в Балкана. И аз не очакваха, че ще сме така убедителни и толкова яко законово подплатени. Организаторите не могат да отложат турнира, ще се изложим пред света. Кметицата гледа като насрано дете майка си. Стигнахме до компромисен вариант – Кайчо и Лонтретата останаха на площада до даването на старта, аз и още трима от организаторите тръгнахме да пренареждаме трасето с маркировката за турнира. Дръпнахме част от флагчетата – да не навлизат навътре в гората. Показах им привидно задоволство от съглашателството ни и се завръщахме обратно към стартовата линия. Е, те се върнаха. Замълча, погледна хитро и добави – а аз, на бегом обратно в гората, по моите си пътеки, е, поизпотих се, но си струваше – пренаредих им трасето – пратих ги по чукара, право към Момин камък. Да научат легендата! После – направи кратка пауза, почеса се по тила – после си взехме по биричка и ги загледахме от площада насред село, как катерят баира, по моята трасировка.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com