Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 463
ХуЛитери: 5
Всичко: 468

Онлайн сега:
:: rajsun
:: rhymefan
:: LeoBedrosian
:: AlexanderKoz
:: Mitko19

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Прецедент!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
4eren_angel
Гост





МнениеВъведено на: 02 Сеп 2016 14:18:38 » Прецедент! Отговори с цитат върни се горе

Уважаеми потребители на Литературен сайт „Хулите”,
Уважаеми администратори на Литературен сайт „Хулите”,

Предвид статистиката, която се появи тези дни, за две от публикациите в сайта:

Шведска (привлекателно-прелъстителна) провокация »
Автор: Elling

И

„Талигата на Позора” -(моя собствена)

и която статистика, по всеобщо мнение, е невиждан и нечуван прецедент, най-учтиво моля за официално административно изявление, което да внесе яснота в случващото се – манипулирани ли са резултатите, или не?
Рязко се разграничавам от всички нечестни действия, с цел бърза известност и Слава и инсинуациите, че аз имам нещо общо с тези рекорди, в „Брой четения” ме обиждат.
Уважавам Статистиката, когато е реална, доказуема и честна и се ГНУСЯ от „Стъкмистиката” !
Освен това, ако така ще се „успокоят духовете” – нямам нищо против, „Брой четения” за „Талигата на Позора” да скочи от над 700 – директно на 0 (убеден съм, че технически е изпълнимо!). При това без оглед на обстоятелството - дали числото в момента е вярно, или не - в името на мира и спокойствието.
Оставям решението на съображенията и съвестта на администрацията и отново моля за публично пояснение на сега отразените резултати.

С Уважение,
Валери Димитров
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 02 Сеп 2016 14:38:50 » Отговори с цитат върни се горе

Статистиката за брой четения и на двете произведения е манипулирана.
Когато съм готов с проверките си, ще дам изявление.
До тогава заключвам темата, защото всякакви прения по нея от сорта на "аз не съм", "но и аз не съм" - не са полезни за никого.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 17 Сеп 2016 17:53:37 » Отговори с цитат върни се горе

И така, време е да кажа няколко думи по случая.
Нито е първи случай, нито ще е последен - това е нещото, което ми е до болка ясно.
За (ваше {може би}) съжаление, нямам точни и неоспорими доказателства, #КОЙ? го е направил.
Имам обаче много, много обосновани (за себе си) съмнения...
Ясно е само, че е един човек.
Ясно е също, че е НЕдобронамерен.
Още по-ясно е, че същият е закачил двете произведения в "реклама".
Единствен в този сайт знам и телефона на въпросния... нека все пак го нарека човек.
Може би всички се питате: Защо не го назовеш и/или да говориш с него?
Защото:
1. Не мога, не желая и възпитанието не ми позволява, да соча някого с пръст само по подозрения.
и
2. Гнус ме е да говоря с такъв... човек.

Може ли да се направи нещо, за да се предотвратят подобни детски забавления?
Може.
~ мога да записвам адресите на четенията в база данни, а не да ги отчитам с бисквитки;
~ мога много лесно и бързо да премахна брояча за четения и перефразирано ще се получи "има брояч - има проблем, няма брояч - няма проблем".
Но заслужава ли си?!
Определено не си заслужава.
В първия случай, защото базата данни струва пари, които пари се плащат от 29 Човека, за да може един... човек да се упражнява в инфантилизъм. Във втория, защото не желая да лишавам куп хора, за които това е важно - заради един, който счита тази екстра за близалка.
Смятам ли да правя друго?
Не, не смятам.
Нямам намерение да водя измислена война, като стрелям с електронно оръжие по дживгар*...

Все пак - направих ли нещо?
Да, направих.
Направих си труда и загубих маса време, за да определя действителния брой четения на двете произведения (включително и през абонамента си в Google Analytics) и върнах броячите им в нормален статус.
Заложих и няколко капанчета, за да ми е по-лесно в евентуален бъдещ случай. А и (може би), за да определя еднозначно евентуалния бъдещ... игривец.
Редактирах и заглавието на тази тема, за да не е САМО с ГЛАВНИ букви.
Много от вас продължават да изпращат и произведения със заглавия само с главни букви - въпреки, че ясно е описано в страницата за изпращане, че не бива да го правят. Публикуват се и теми по същия начин. Уважаеми приятели, ние сме в интернет. А в това пространство нетикета повелява, че писането само с главни букви означава викане, крещене.
Ако едно заглавие е с главни букви, от това произведението няма да стане по-добро.
Ако една тема е озаглавена с главни букви - от това тя няма да стане по-важна.
Отново ви моля учтиво, да не крещите тук.

...
Отварям темата за разговори.
Свободни сте да си говорите за всичко, което ви тормози или развеселява.
Аз нямам какво повече да кажа, освен да отговоря на въпроси, ако има такива.

__________________
* дживгар - врабче (северозападен диалект).
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 17 Сеп 2016 21:15:44 » Отговори с цитат върни се горе

Administrator написа:



не желая да лишавам куп хора, за които това е важно - заради един, който счита тази екстра за близалка.


Но би могъл, (понеже се досещам кой е), да направиш нещо за него.
Да създадеш опция за забрана за показване на броя на четенията - по желание на потребителя, подобно на опциите за забрана на оценки и коментари. Smile

И още едно, колкото и на пръв поглед рестриктивно да звучи, но не и лишено от смисъл. Този, който по собствемо желание забранява оцемките и коментарите под своите творения, да няма право да коментира и оценява творенията на другите потребители на сайта. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Elling
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 31, 2007
Мнения: 55

МнениеВъведено на: 17 Сеп 2016 21:38:29 » Отговори с цитат върни се горе

Благодарности за админа! При мен всичко е наред и като един статистиков маниак, вече съм почти напълно доволен Very Happy Почти, защото въпросният човек (все още се колебая кой от двамата, които подозирам е) трябваше да бъде изхвърлен (и) от този сайт.

_________________
Vi døde ikke...
vi har aldri levd

Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com