Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 716
ХуЛитери: 3
Всичко: 719

Онлайн сега:
:: rosi45
:: LeoBedrosian
:: Marisiema

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Търпите ли критика?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Wizard
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 128
Място: София

МнениеВъведено на: 26 Яну 2005 22:07:41 » Отговори с цитат върни се горе

Vamp написа:
Съгласен съм.
Защо тогава просто не махнете тези опции. Ще има по-малко обиждащи и по-малко обидени.
Всеки който желае да коментира произведение или автор, може да го направи с лично съобщение. Кому е приятно да види произведение, хубаво за него, със слаба оценка или лош коментар ?


Опс... това го бях пропуснал... съжалявам, Вамп... Идеята е прекрасна според мен. Отсега нататък вече ще си изключвам коментарите... И без това не съм видял кой знае колко градивна критика там... а не съм и зажаднял за похвали. Абсолютно си прав - има си лични съобщения, има си електронна поща... има си телефони, ако искате Smile

_________________
http://artportal-bg.info - мястото на българските творци!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
gumbert
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 09, 2004
Мнения: 100
Място: Рио

МнениеВъведено на: 28 Яну 2005 10:47:16 » За критиката Отговори с цитат върни се горе

[color=blue]Smile Все пак е добре да има някакъв коректив, някакво мнение от други, това показва че са те чели, че са ти обърнали внимание. Искам да поздравя хоратат създали и поддържащи този сайт, тъй като такива са много малко в нета. Според мен си е едно богатство. Интересен е начинът на оценяване, изказване на мнения и пр. Виждам, че има и някои обидени, сърдити, но това само е подправка към ястието. И тъй като днес съм тръгнал да цитирам Флобер, пак се сещам за една негова находчива метафора за критиката:
"За качествата на човека може да се съди по количеството на неприятелите, а за значението на едно произведение - по лошите отзиви за него. Критиците са като бълхите, коит овинаги скачат по чисто бельо и обожават дантелите."
Писмо до Луиз Коле
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Wizard
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 128
Място: София

МнениеВъведено на: 28 Яну 2005 12:22:39 » Re: За критиката Отговори с цитат върни се горе

gumbert написа:
За качествата на човека може да се съди по количеството на неприятелите


Ура! По тази логика аз съм гений Laughing Laughing Laughing

_________________
http://artportal-bg.info - мястото на българските творци!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
ipsidixit
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 26, 2004
Мнения: 24

МнениеВъведено на: 28 Яну 2005 13:00:08 » Отговори с цитат върни се горе

Критикувам те, за да не кажеш пак, че се отклонявам от темата: Защо си мислиш, че имаш толкова много неприятели? Неприятел е всеки, на когото не си дал възможност да те разбере Smile когато пишеш, я даваш на всички, или? Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Wizard
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 128
Място: София

МнениеВъведено на: 28 Яну 2005 14:10:28 » Отговори с цитат върни се горе

ipsidixit написа:
Критикувам те, за да не кажеш пак, че се отклонявам от темата: Защо си мислиш, че имаш толкова много неприятели? Неприятел е всеки, на когото не си дал възможност да те разбере Smile когато пишеш, я даваш на всички, или? Smile


Неприятел е този, който:

1) Не е имал желание да ме разбере;

или

2) Ме е разбрал прекалено добре и това не му изнася.

Аз съм прозрачен човек... както правилно отбеляза, това, което пиша (и следователно - това, което мисля, защото аз мисля това, за което пиша, а не като някои други [без имена!] въобще да не мисля...), е достъпно за всички. Това, как хората гледат на мен, дали се мъчат да прозрат между редовете или просто ме прелистват... тук вече нямам вина Smile Който е искал, ме е разбрал. Който не е искал, е намерил обективни причини за това да ме зачеркне от лицето на света в собственото си съзнание... но това си е изцяло негова грешка и негова загуба Smile

P. S. Това се отнася не само за приятелите, но и за жените... но темата за любовта бе зачекната в друг топик... Smile

_________________
http://artportal-bg.info - мястото на българските творци!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
Keri
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 19, 2004
Мнения: 73
Място: София

МнениеВъведено на: 28 Яну 2005 14:58:25 » Отговори с цитат върни се горе

Много хубава тема, нищо, че за стотен път се обсъжда едно и също.
Аз доста нося на критика, но много рядко получавам такава. Обикновено някой просто слага оценка и толкова. А какво му е харесало и какво не, Бог знае. Всъщност аз дойдох в този сайт, за да ме критикуват и да стана по-добра...

Винаги ме е дразнело това, за което Мартин спомена - "той ми е приятелче, ще му пиша 5". Признавам си и аз съм го правила, но произведението ми е харесало. А после в icq или на бележка мага да кажа дребните си забележки. Аз винаги имам забележки, каквото и да чета, дори да е на най-великия писател. Само дето ме е страх да си ги кажа, където му е мястото, защото ще почнат едни цупения и сърдения... А това е глупаво. Може и да не съм права в критиката, може да не съм разбрала нещо, да, но нали си говорим за литературни произведения?! Явно малко хора са чували за животното, наречено "читателски прочит". А дори Вазов се е сблъскал с него... Това значи, че независимо какво е искал да каже авторът, читателите могат да го тълкуват по различен начин. Точно затова се казва литература! Ако всичко беше еднозначно, нямаше да е интересно!
Друго лошо относно "критиката" във форумите и сайтовете е, че рано или късно хората се запознават, т.е. вече произведението не се гледа като самостоятелно, а директно се свързва с автора. Това, разбира се, е неизбежно. Аз неведнъж съм се сблъсквала с това и понякога направо съм се вбесявала. Например от коментар /не цитирам точно/ "Много си МАЛКА, не можеш да пишеш задълбочено за тези Неща". Ми да, не съм ГОЛЯМА, има още сол да ям, но защо трябва това да ти се натяква постоянно и тъй наречената критика винаги да е една и съща? Малко е дразнещо, а?
В края на краищата няма развитие без критика. Излишно е да си говорим и повтаряме стотици пъти едно и също. Я по-добре вземете да пишете критики по произведенията, които четете. И не от рода "Ти си върха!", а "Хареса ми, защото..." или "Ужасно тъпо писание, защото..." А после в целия сайт няма да има произведение с пълна петица Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Legolas
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 04, 2004
Мнения: 231

МнениеВъведено на: 28 Яну 2005 15:20:49 » Отговори с цитат върни се горе

Не търпим. Very Happy

_________________
Никога няма да те забравя, Величко!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mg42
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 23, 2003
Мнения: 348
Място: plovdiv

МнениеВъведено на: 28 Яну 2005 15:37:10 » Отговори с цитат върни се горе

Нося.
И на критика и на пиене и на бой и на .. Very Happy
Само че с пиенето всичко е ясно, с боя и ..хм също.
А критикатааа...
Има една китайска поговорка че Чжао Зин се обучавал в течение на 20 години в изкуството да убива дракони и го овладял до съвършенство, но за съжаление никъде не могъл да го приложи...
Та мисля си аз че критиката е същото това изкуство..
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
gumbert
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 09, 2004
Мнения: 100
Място: Рио

МнениеВъведено на: 28 Яну 2005 15:56:42 » Отговори с цитат върни се горе

mg42 написа:
Нося.
И на критика и на пиене и на бой и на .. Very Happy
Само че с пиенето всичко е ясно, с боя и ..хм също.
А критикатааа...
Има една китайска поговорка че Чжао Зин се обучавал в течение на 20 години в изкуството да убива дракони и го овладял до съвършенство, но за съжаление никъде не могъл да го приложи...
Та мисля си аз че критиката е същото това изкуство..


Мислех си, че тук се говори за литература, а mg42"] пак го избива на некои първични действия Cool
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mg42
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 23, 2003
Мнения: 348
Място: plovdiv

МнениеВъведено на: 28 Яну 2005 16:09:38 » Отговори с цитат върни се горе

gumbert написа:
mg42 написа:
Нося.
И на критика и на пиене и на бой и на .. Very Happy
Само че с пиенето всичко е ясно, с боя и ..хм също.
А критикатааа...
Има една китайска поговорка че Чжао Зин се обучавал в течение на 20 години в изкуството да убива дракони и го овладял до съвършенство, но за съжаление никъде не могъл да го приложи...
Та мисля си аз че критиката е същото това изкуство..


Мислех си, че тук се говори за литература, а mg42"] пак го избива на некои първични действия Cool

Има да се учиш доста да убиваш дракони майна..
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Stanislav
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2004
Мнения: 357

МнениеВъведено на: 28 Яну 2005 17:34:25 » Отговори с цитат върни се горе

Мен пък цял живот ме карат да се уча да говоря с майни. Майната му това, майната му онова.
Така и не се научих.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
mg42
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 23, 2003
Мнения: 348
Място: plovdiv

МнениеВъведено на: 28 Яну 2005 18:49:51 » Отговори с цитат върни се горе

Stanislav написа:
Мен пък цял живот ме карат да се уча да говоря с майни. Майната му това, майната му онова.
Така и не се научих.

не се отчайвайSmile
в някой друг живот може и да станеSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Wizard
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 128
Място: София

МнениеВъведено на: 28 Яну 2005 20:47:26 » Отговори с цитат върни се горе

Критиката не е изкуство (дори не "Изкуството на войната") -тя си е живо убийство, мен ако питате. Убийство на надежди, на вяра, че си създал нещо хубаво, което веднага след публикуването му се опошлява от пишман-критици...

И стига сте говорили за убиване на дракони, моля Smile Приемам го лично Smile

_________________
http://artportal-bg.info - мястото на българските творци!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
Keri
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 19, 2004
Мнения: 73
Място: София

МнениеВъведено на: 29 Яну 2005 12:19:07 » Отговори с цитат върни се горе

Wizard написа:
Критиката не е изкуство (дори не "Изкуството на войната") -тя си е живо убийство, мен ако питате. Убийство на надежди, на вяра, че си създал нещо хубаво, което веднага след публикуването му се опошлява от пишман-критици...


Тогава защо го пибликуваш? Можеш да си го четеш ти и да му се радваш. Или пък да го четат само твои приятели и да въздишат колко е гениално. В това няма смисъл и именно затова си тук. Да, кофти е да ти казват, че писанието ти е боза, но дори гените сигурно си имат драфтове...

P.S.Не го приемай лично. Аз харесвам твоите неща много и не го казвам ей така.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Wizard
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 128
Място: София

МнениеВъведено на: 29 Яну 2005 13:29:27 » Отговори с цитат върни се горе

Публикувам го, понеже искам възможно най-много хора да го прочетат, не защото искам да ми казват, че е гениално или че е боза. Дори тези, които не го харесат на пръв прочит, вес ещ запазят някаква част от него в душата си. Докато, ако започнат да пишат колко съм тъп и некадърен, със сигурност ще се получи принципът на нацистката пропаганда и Гьобелс: "Една лъжа, повторена сто пъти, става истина".

Да бъда ли още по-конкретен? Искам хората да четат, не да критикуват. Не искам отзиви - искам прочити. Нито ще ми стане по-хубаво, ако имам 15 ласкателства в мейла, нито пък ще седна да се самоубивам, ако 1000 човека са ме наругали. Докато явно има хора, за които това е като манна небесна.

Нищо лично към никого. Просто общи приказки.

_________________
http://artportal-bg.info - мястото на българските творци!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com