Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 765
ХуЛитери: 4
Всичко: 769

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: pinkmousy
:: mariq-desislava
:: Heel

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - "БАБЕШКИ ИСТОРИИ" хайде да ви видя сега!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 03 Яну 2016 17:43:16 » "БАБЕШКИ ИСТОРИИ" хайде да ви видя сега! Отговори с цитат върни се горе

Скъпи приятели, виждам че нещо се заиграхте с политиката и ви предлагам малко разведряване.
Идеята ми хрумна естествено, когато аз самата станах баба и се оказах в смешна ситуация преди още малката красавица да е проговорила. И докато си разказвах на приятелки забавната историйка те ме засипаха със свои, също толкова смешни и забавни. Та предлагам по повод Бабин ден 21.01.2016 да си направим едно "бабешко четене" на такива смешни историйки. Със сигурност не изключваме дядовците, защото мисля че отношението и участието им в темата внуци е абсолютно равностойно...Това ще е кодовото название.
И понеже нямах време да го консултирам с админите как да стане така, че и тези, които няма да дойдат да могат да се позабавляват с нас, предлагам всеки който има какво да сподели / ама моля да е максимално кратичко, не по-дълго от половин страница/ да ми го прати на лични или имейл art_markoni@abv.bg, като съответно го публикува и тук, в темата.
Нека това да стане до 19.01.2016 г. за да има време да ги подготвя за четене...как ще ни стигне времето не зная...ама ще го мисля.
На 21.01.2016 да се съберем в галерията и да се позабавляваме. Ще се опитам да измисля някакви награди- поощрения, като още нямам идея за тях. Но както вече сте се убедили моите предложения нямат претенциите на конкурси, а на празници...Погледнете на това предложение откъм забавната му страна. Laughing Няма лошо тези, които нямат какво да разкажат още, да споделят мнение по публикуваните творби. Нека темата е отворена и забавна.
Ако видя, че творбите стават много ще обявя седянка - от ранни зори та до тъмно, така ще ни стигне времето да изчетем всичко Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 04 Яну 2016 21:09:50 » Марково бабче Отговори с цитат върни се горе

Бързам за среща с първородната си внучка. Това ще е първото ми посещение след изписването й. Ще присъствам на утринния й тоалет. Разтапям се при мисълта за милите муцунки при събуждане...Никакъв парфюм. Предния път когато аз я поех в ръце кихна и синът ми реши, че не харесва парфюма ми, бил много силен. Ами нали е марков? Карай, достатъчно е че аз съм Маркова, най-марковата баба. Без малко много марково да се изтръшкам пред Областната управа. Тази улица е ремонтират вече от месеци...всъщност целия град е разкопан. Внимавам и не вдигам поглед от краката си. Е, не мога да отмина витрината на конкуренцията. Галеристката тъкмо отключва с гръб към мен. Познаваме се само по физиономии, но се разпознаваме все пак като се видим. В този момент тя се обръща и се провиква силно :“Честито!“ , „О, благодаря!“ радостно изпъхвам...и ме осеня мигновено мисълта: Тя от къде знае? Как от къде...все пак съм единствената маркова галеристка в този град и следи изявите ми. Е да, ама скоро не съм гостувала в никоя телевизия или радио, а не помня да сме приятелки във Фейса...За всеки случай леко извръщам глава. Туш! Една широко усмихната жена върви към галерията...
С цялото си достойнство забързвам напред...Чувствам се точно като „ Лондонски кмет по погрешка заключен в обществена тоалетна“ – справка любимецът ми Джеръл Даръл.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 05 Яну 2016 01:54:21 » Да го наречем конферанс по рисуване.... Отговори с цитат върни се горе

Моята приятелка Виолета пристига в галерията с пет годишната си внучка. Естествено споделям, че съм номинирана за баба и по Коледа живот и здраве ще получа пожизнената си титла. Тя въодушевено ми споделя колко е вълнуващо да си баба, колко интересно и забавно е всеки ден, особено като пораснат. И понеже са в галерия не може да не стане въпрос за рисуване.
- Тя има интересен поглед към рисуването. Онзи ден рисува лодка върху зелен фон. Питам я защо е направила морето зелено.
- Това, бабо, е трева.
- Е как лодка на трева?
- Ами да. Ние като ходим в Морската градина нали си играя на онези лодки на тревата.
- Добре, хайде сега нарисувай ни нас двете, не се предавам аз. Тя ентусиазирано се хвърли върху листа, но след малко вдигна безпомощно ръце
- Бабо не мога
- Е как да не можеш?
- Бабо, не знам как се рисуват бръчки.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
gorestled
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 02, 2014
Мнения: 18

МнениеВъведено на: 05 Яну 2016 10:18:50 » Въпрос Отговори с цитат върни се горе

Разказвам на внучката си Виктория /3г. и 5м./ приказката "Тримата братя и златната ябълка". Когато стигнах до момента на взимане на ябълката от ламята, тя съвсем учудено възкликна:
- Те защо се мъчат, бабо? Защо не си купят ябълки от магазина?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
starozagorez
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 23, 2011
Мнения: 98
Място: Москва

МнениеВъведено на: 05 Яну 2016 10:34:03 » Отговори с цитат върни се горе

Внучката ми, на две годинки и половина, вече ходи с мен на разходка, изведнъж застава пред мен, вдига ръце и заплитайки език произнася:
Дядо, много те обичам! Хайде да ме носиш!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 06 Яну 2016 17:00:49 » Супер! Отговори с цитат върни се горе

Ето, че има какво да разкажете. Невероятно изобретателни са малките. Освен това имат толкова свободна мисъл, необременена от условности.Благодаря Горещлед и Старозагорец!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
IGeorgieva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 06, 2014
Мнения: 230
Място: София

МнениеВъведено на: 07 Яну 2016 10:20:10 » Ново име Отговори с цитат върни се горе

Раждането на първото внуче те изстрелва в категорията на „баба и дядо”, независимо дали „никой не ти дава годините”, или вече са ти отстъпвали място в градския транспорт. Някои очакват думичките със сладостен трепет, други - със смесени чувства. Та свекър ми и свекърва ми, сдобили се с първото си внуче, т.е. внучка дойдоха вкъщи на първото си официално посещение. След връчването на подаръците съпругът ми се обърна към баща си: „Хайде, честито, дядо Сашо!“ Последният, който доста младееше за шейсетте си години, запази самообладание, преглътна и заразказва, че той и брат му се обръщали към баба си и дядо си със стара майко и стар татко.
- Това е било навремето – отбеляза съпругът ми. - Аз наричах моите „бабо“ и „дядо“.
- Тогава – не се предаваше дядото, явно обмислял различни варианти, - може и само на малко име, като на Запад. Да… - палеше се той, - точно така си говорят там и няма нищо лошо в това.
- Добре тогава, от днес вече ще се казваш Дядо, това ще е малкото ти име. Ако искаш, за благозвучие можеш да добавиш и Сашо.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
gorestled
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 02, 2014
Мнения: 18

МнениеВъведено на: 07 Яну 2016 17:28:11 » За обичането Отговори с цитат върни се горе

Нещо съвсем прясно.
Снощи, Вики изпадна в конфликт на интереси с прабаба си /малката желаеше да гледа детско предаване, а прабабата нещо друго/. В разгара на спора им ,Вики, натъртвайки на всяка дума възкликна:
- Не те обичам, тебе! Никога!
-А кого обичаш, баби?
-Обичам само мене си!

След 5 минути обичаше целия свят.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
gorestled
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 02, 2014
Мнения: 18

МнениеВъведено на: 07 Яну 2016 17:33:26 » А дано! Отговори с цитат върни се горе

И нещо от внучето ми Георги / 4г и 6м/

През лятото ни беше на гости. Заведохме го на село и мъжът ми взе да се вайка, че е много сухо и лозето ще изгори. По-скоро сам на себе си каза:
-Дано да завали, че иначе жалко за труда ни!
-А дано, ама надали! - отвърна му Гого
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 08 Яну 2016 17:46:31 » е, браво! Отговори с цитат върни се горе

Днес е Бабин ден, ама не знам вече по кой календар, ние ще си го отбележим на 21.01. 2016. Така че продължавайте Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 08 Яну 2016 17:48:50 » На баба кроасанчето! Отговори с цитат върни се горе

Този разказ ми изпратиха приятели, които не са регистрирани в сайта Пламен и Джени
Кроасанчето на баба

Сдобихме се с внучка с Испания. Дъщеричката се омъжи там. Естествено отиваме да видим малкото съкровище и оставаме леко разочаровани, че испанската сватя нарича бебчето „Кроасан, кроасан“. Но като минават два дни и виждаме с колко „мармалад“ са заредени памперсите всеки път, приемаме че има някакво основание. Преодоляваме първоначалната си съпротива и също се включваме в хора на „Кроасаните“. Изненадващо испанската баба ни поглежда изключително възмутена и се втурва в някаква разгорещена дискусия с дъщеря ни. Настава известно объркване и обяснения в превод в двете посоки, при което става ясно, че испанската баба употребява не „кроасан, а „корасон“, което означава сърце. Но асоциацията за кроасана определено стопява леда и всеки път на пълния памперс на малката имаше ответен залп от смях.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 10 Яну 2016 15:32:22 » По Чарлс Дарвин... Отговори с цитат върни се горе

Разказът е на моята приятелка Веселина Джамбазова

- Бабо, пък ти като си била маймуна в зоопарка ли си живяла?
- Кой ти ги разравя тези неща бабиното?
- Мама. Каза, че само маймуните, които се трудят станали хора. Бабо, ти за това ли все чистиш и копаеш в градината, да не станеш пак маймуна ли?
Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
gorestled
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 02, 2014
Мнения: 18

МнениеВъведено на: 10 Яну 2016 17:19:48 » Къде е жена ти? Отговори с цитат върни се горе

Мой колега, вече пенсионер, отива в София да гледа болното си внуче, че всички други- баби и родители са на работа. На вратата малкият го посреща:
- Дядо, къде е жена ти? Тя защо не дойде?

ПП. Жената на дядото си е истинската баба на детето. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 11 Яну 2016 12:24:53 » отново Веселина Джамбазова Отговори с цитат върни се горе

Когато излизаме на разходка винаги дъщеря ми води по-голямото дете, а малкото татко му, защото често се налага да го носи на ръце.
- Бабо, пък ти си родила мама, а баба Ана е родила тати нали?
- Да, бабе.
- А пък мама е родила мен, а пък Дидо го е родил тати!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 12 Яну 2016 15:41:01 » Отговори с цитат върни се горе

Аман от бабешки седенки, засрамете се от домотканите си историйки, бре хора! Изкуткудякали бабишкери!
Алби Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com