Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 729
ХуЛитери: 2
Всичко: 731

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA
:: mamasha

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Предлагам сайтът да бъде закрит
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 22:27:59 » Отговори с цитат върни се горе

Ако това ти е правилният линк, заслужаваш приз по отношение на обявената от мен напревара в последното изречение на предния постинг.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 22:55:31 » Отговори с цитат върни се горе

shrike написа:
Към админите:

http://vchas.net/%D0%BF%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B7%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5/67224/?xjt=1

Тази фондация има представителство в БГ и може да се потърси директен контакт.



Еее... Ако "Фондацията на пишките" е опит за шега, не е добър опит. Ако е грешка, поне я поправи...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 22:57:38 » Отговори с цитат върни се горе

Днес май скучаеш, Венци Smile. Казваш да си мерим линковете по глупостSmile Аз съм сложила два линка, ти кой имаш предвид? Normally, I use the force, ама днес има great disturbance, така че подсети.
Имам не един или два приза. Още един не е никога излишен. Особено от такъв ранг!!!!

BTW линковете ми ги пратиха хора, които успешно са ги ползвали за да финансират изяви в сферата на културата - преводи и постановки. Може би си залсужават вниманието.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 23:01:52 » Отговори с цитат върни се горе

papacot написа:
shrike написа:
Към админите:

http://vchas.net/%D0%BF%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B7%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5/67224/?xjt=1

Тази фондация има представителство в БГ и може да се потърси директен контакт.



Еее... Ако "Фондацията на пишките" е опит за шега, не е добър опит. Ако е грешка, поне я поправи...


Smile))))))))))))))))))))))))))))))

не де това е линка

http://www.artfactories.net/Fondation-Europeenne-de-la-Culture.html

Но ми пратиха и линка за онези работи, преводачи и артисти, какво да направя. Не е смешно, но се смях много. Давайте приза. Поне поразчупихме шаблона с този линк ако не друго.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 23:18:16 » Отговори с цитат върни се горе

shrike написа:
papacot написа:
shrike написа:
Към админите:

http://vchas.net/%D0%BF%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B7%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5/67224/?xjt=1

Тази фондация има представителство в БГ и може да се потърси директен контакт.



Еее... Ако "Фондацията на пишките" е опит за шега, не е добър опит. Ако е грешка, поне я поправи...


Smile))))))))))))))))))))))))))))))

не де това е линка

http://www.artfactories.net/Fondation-Europeenne-de-la-Culture.html

Но ми пратиха и линка за онези работи, преводачи и артисти, какво да направя. Не е смешно, но се смях много. Давайте приза. Поне поразчупихме шаблона с този линк ако не друго.


Very Happy Направо разбихме шаблона на парчета! Very Happy
Приза Венци ще ти го връчи. Smile Ама стана готино, че нещо много сериозно го раздавахме. Smile Искам да поздравя и Венци за начина, по който върна тази предъвквана много пъти тема. Надявам се този път да има повече полза...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 23:19:18 » Отговори с цитат върни се горе

papacot написа:
shrike написа:
Към админите:

http://vchas.net/%D0%BF%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B7%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5/67224/?xjt=1

Тази фондация има представителство в БГ и може да се потърси директен контакт.



Еее... Ако "Фондацията на пишките" е опит за шега, не е добър опит. Ако е грешка, поне я поправи...


Грешка е естествено. Дано никой не се е обидил. Изпратих бележка да го махнат. Но пък докато стане може повече хора да обърнат внимание на темата. Нали ще ме защитите ако ме заплашат с изхвърляне?! Ще ми е тъжно. То вече ми е тъжно. Но това е от лудост всичкото.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 23:33:04 » Отговори с цитат върни се горе

shrike написа:
papacot написа:
shrike написа:
Към админите:

http://vchas.net/%D0%BF%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B7%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5/67224/?xjt=1

Тази фондация има представителство в БГ и може да се потърси директен контакт.



Еее... Ако "Фондацията на пишките" е опит за шега, не е добър опит. Ако е грешка, поне я поправи...


Грешка е естествено. Дано никой не се е обидил. Изпратих бележка да го махнат. Но пък докато стане може повече хора да обърнат внимание на темата. Нали ще ме защитите ако ме заплашат с изхвърляне?! Ще ми е тъжно. То вече ми е тъжно. Но това е от лудост всичкото.


Споко, де! Smile Никой от админите няма да те изхвърли. Само за Венци не съм сигурен, щото той всички щеше да изхвърля. Smile А линкът с пишките нека остане! Защо да го махат? Такава свежест придаде на блатото!... Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 07 Сеп 2014 09:06:01 » Отговори с цитат върни се горе

Ти имаш опция за промяна на собственосто си мнение - горе, вдясно.

И да се върнем на темата - закриваме сайта, нали?!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 07 Сеп 2014 14:14:09 » Отговори с цитат върни се горе

Нека започна с перефраза на Марк Твен:
Слуховете за закриване на ХуЛите са силно преувеличени.

И все пак. Благодаря ти, Венци, за темата.
От нея при прочит по диагонал се вижда с просто око следното - темата е прочетена над 1500 пъти, а по повдигнатия проблем са взели отношение цифром и словом 12 човека. Не знам за вас, но на нас това ни говори много... Едновременно с това, ако хвърлите един поглед на таблиците за даренията, ще забележите също с просто око още нещо - има хора, които регулярно даряват големи суми, но въпреки моето настояване, не желаят да излязат от анонимност. Има и хора, които даряват малки суми, но редовно. Има и човек, с когото сключихме договор за едногодишна реклама (която по лично мое мнение е вид спонсорство, а не някаква потенциална полза за него). На всички тези хора, които в зависимост от възможностите си ни подкрепят непрекъснато, аз от името на екипа ни, им казвам публично - СЪРДЕЧНО ВИ БЛАГОДАРИМ за съпричастието ви към усилията ни, да поддържаме това място!

В темата е повдигнат въпрос, а и на бележки получих запитване - кой от начините за дарения е най-полезен?
Отговарям еднозначно по реда на "полезността": кеш при някои наши съвместни мероприятия -> банков превод -> през PayPal и ePay -> SMS-ите. Всички тези начини ги създадохме обаче не с мисълта кое на нас ще ни е най-полезно, а вие да имате начини да дарявате най-лесно. В този ред на мисли, реда на "най-лесното" е обратен на горната редичка. Нооооо - такъв е живота. И в него винаги най-лесното не е най-доброто, нали?
Иска ми се да кажа и още нещо.
Не приемайте регулярния месечен отчет като "натякване" за дарения. Приемето го точно като отчет пред вас, за какво харчим парите ви. Ние прекрасно разбираме, че не всички са в състояние да помагат. Наясно сме и че има хора, за които не е важно кой плаща обяда - важно е за тях той да е безплатен. Много неща са ни ясни, приятели... Но отчета ще продължа да го публикувам в началото на всеки месец. Защото не мога да си представя, че ще харчим ваши пари, а няма да казваме къде отиват. Това никога не може да се случи! Не и на това място. Не и с този екип.

И накрая по главния проблем в темата.
Да, ние не крием, че не ни е лесно. Но аз питам - а има ли някой нормален човек, който към днешна дата, във времена на перманентна криза, да му е лесно? И да - обсъдили сме варианти, как да продължим, ако престанем да се справяме финансово. Длъжни бяхме да ги обсъдим. И имаме много варианти. От орязване на възможностите на сайта, за да се върнем на по-евтин хостинг - до превръщането му от литературен портал, в обикновена читанка. В нито един от вариантите ни обаче, не фигурира закриване на ХуЛите. И в нито един от вариантите не се предвижда вие да загубите произведенията си, които сте публикували тук.
Ще обсъдим ли тези варианти с вас? Разбира се!
Обаче когато му дойде времето.
На този етап е рано.
И излишно.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 07 Сеп 2014 14:26:40 » Отговори с цитат върни се горе

Administrator написа:

Не приемайте регулярния месечен отчет като "натякване" за дарения.


Тази опасност е малка, тъй като темата и самият отчет не предизивкват особен интерес. То, затуй отваряме и други теми.

Но трябва да се отечете и факта, че някои хора чак сега разбраха, че сайтът плаща, че има дарения и т.н.

Ако засега нещата ще остават така, то аз предлагам и считам, че и други ще подкрепят, а вероятно няма нужда и да се обосновавам:
В подходяща форма, но все пак привличаща вниманието, на главната страница на сайта да се съобщава, че той е безплатен, но и се самоиздържа и плаща домейн и хостинг, поради което се приемат дарения, със съответния линк. На главната страница, в началото. Няма да нарушите принципите си. И не за вас ще го направите, а за нас. Не помним, не се сещаме, караме по инерция...


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: ATOM на 09 Сеп 2014 13:45:49 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 09 Сеп 2014 10:25:47 » Типично по български Отговори с цитат върни се горе

На любимите хулитери като ги напъне музата им е супер да си изсипват безценните шедьоври в сайта. Но стане ли дума за подкрепа на Хулите, циврят като ощипани момета. Обидени, милите, че нямало безплатен обяд.

Уморявам се да повтарям едно и също. Само защото нещо не излиза от вашия джоб, не значи, че е безплатно. Всеки, които влиза в сайта поне веднъж седмично може да прати един смс за 1.20 лв. Това са 5 цигари, драги поети и поетеси. Всеки може да си го позволи. Не сте го поискали, затова не сте го направили.

А до администраторите на сайта. Помислете за годишен лимит на произведенията. Който се кефи да си гледа името на първа страница 365 пъти в годината и отваря работа на публикуващите, ами да даде нещо в подкрепа на сайта. Най-активните ползватели най-много държат това място да го има, нали така казва логиката?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Boryana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 23, 2009
Мнения: 65

МнениеВъведено на: 09 Сеп 2014 12:27:20 » Отговори с цитат върни се горе

„На любимите хулитери като ги напъне музата им е супер да си изсипват безценните шедьоври в сайта. Но стане ли дума за подкрепа на Хулите, циврят като ощипани момета. Обидени, милите, че нямало безплатен обяд.
Уморявам се да повтарям едно и също. Само защото нещо не излиза от вашия джоб, не значи, че е безплатно. Всеки, които влиза в сайта поне веднъж седмично може да прати един смс за 1.20 лв. Това са 5 цигари, драги поети и поетеси. Всеки може да си го позволи. Не сте го поискали, затова не сте го направили.
А до администраторите на сайта. Помислете за годишен лимит на произведенията. Който се кефи да си гледа името на първа страница 365 пъти в годината и отваря работа на публикуващите, ами да даде нещо в подкрепа на сайта. Най-активните ползватели най-много държат това място да го има, нали така казва логиката?”
Milvushina

Не, Milvushina, логиката не казва това. И нямам намерение да обосновавам това си твърдение, защото е абсолютно излишно – толкова е ясно, че логиката мълчи по въпроса, щото няма накъде повече.
И не, не мисля, че „любимите хулитери” са обидени от липсата на „безплатен обяд”. По-скоро са обидени от тона ти – твоя и на още няколко правораздаватели.
Накратко ще разкажа една история. Преди години, по време на „славната” учителска стачка, прочула се със седенкуването на двама министри, един директор на училище организира другарски съд за непожелалите си да стачкуват колеги, между които имаше самотна майка, издържаща двама студенти с мижавата си заплатка. За нея един ден неплатена надница бе от огромно значение. Шефът гръмогласно, красноречиво, изразително и напоително громеше „тунеядците”, дето наготово ще се ползват постфактум от извоюваните с „кръв и мъки” учителски привилегии и пр., размахваше ръце и червенееше, гласът му се издигаше до неописуемо кресчендо, а онази жена свеждаше главата си все по-ниско и побледняваше все повече. Няма да разказвам края на историята, би било нескромно.
Защо изобщо я разказвам ли? Защото, Milvushina, ние с теб няма как да знаем как живее всеки един от нас – населяващите обичния ни сайт. Вероятно имаме представители от първия вид – имат възможност да помогнат, но нямат желание. Не се съмнявай обаче, че има и от втория – имат желание, но нямат възможност. И моля никой да не ми цитира колко струват 5 цигари. Смешно е.
Едно е сигурно – не ни прилича да сме съдници, драги ми колеги по перо. Не ни прилича!
И после: Там, където няма ясни правила, несигурността шета у дома си. Ние можем да даваме идеи, можем да помагаме или не според възможностите си, но хората, които ще направят сериозните предложения и респективно ще ги изпълнят, са тези, които са наясно със същинското положение на нещата до най-малките му подробности – уважаваните от мен админи. И Иван го казал ясно:
„Ще обсъдим ли тези варианти с вас? Разбира се!
Обаче когато му дойде времето.
На този етап е рано.
И излишно.”
И накрая, но не на последно място: Поздравления за поста на Рейни!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 09 Сеп 2014 13:45:05 » Отговори с цитат върни се горе

Аз пък за пари не съм говорил (освен за тези, дето ги плащат админите), а за инертност.
Тонът на Милвушина даже е недостатъчен, защото с повтаряне нищо не става. А есемесът не решава въпроса.
Щеше ми се потребителите просто да се замислят за ситуацията. И въобще да се информират за нея.
От толкова хора все един щеше да има идея, която на друг не му е хрумвала, поради средата и опита му, но която би могла да бъде полезна на всички.
За целта бяха нужни и провокации, които обаче се оказаха не особено полезни, тъй като всеки вижда до далечината на носа си и можеше да изяви само личното си напрежение.

По-добре обаче би било да затрупаме темата с всякакви идиотски хрумки, отколкото само да се сочим един друг с пръст. Говорим за сайта.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 09 Сеп 2014 14:00:38 » Отговори с цитат върни се горе

И защо да е обиден тонът ми, Boryana? Защото споделям, че за мен админите да плащат от джоба си за сайта е ненормално и нередно?

Приказките под шипковия храст сметки не плащат. Обиждайте се колкото Ви душа иска, Boryana. Не давайте нищо. Никой не Ви задължава. Но няма ли да Ви стане малко неудобно в края на месеца, когато Иван, Хипо и останалите от екипа ще извадят по 40 лв всеки, за да може на нас да ни е хубаво и безплатно тук?

То си има дума за хората, които само вземат и нищо не дават в замяна.

Админите влагат от времето си и от парите си, за да може да има НИЕ къде да публикуваме. Редно е да им върнем жеста. Въпрос на етика е.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Boryana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 23, 2009
Мнения: 65

МнениеВъведено на: 09 Сеп 2014 14:21:01 » Отговори с цитат върни се горе

Едно от най-нелюбимите ми занимания е преливане от пусто в празно. Каквото имах да кажа - казах. Кой разбрал - разбрал. Кой не - няма как да му помогна.Smile
И отново ще ви призова - прочетете, моля, поста на Рейни!
И, ако може, моля, много моля, да сдържаме махленския тон, който навдига глава над поетичните ни души ...Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com