Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 778
ХуЛитери: 1
Всичко: 779

Онлайн сега:
:: Mitko19

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Какво е за вас сайта ХуЛите?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Какво е за мен сайта "ХуЛите"?

Място за релакс и веселие.
20%
 20%  [ 4 ]
Там, където бягам от реалността.
25%
 25%  [ 5 ]
Тук се опитвам да ме забележат.
0%
 0%  [ 0 ]
Място за социални контакти и запознанства с интересни и интелигентни хора.
10%
 10%  [ 2 ]
От тук черпя вдъхновение за мои проекти и си сверявам творческия часовник.
30%
 30%  [ 6 ]
Абе, влизам чат пат, ама не намирам нещо интересно и си излизам.
0%
 0%  [ 0 ]
Тук съм за да коментирам и да се заяждам с другите.
10%
 10%  [ 2 ]
Следя само определени творци, друго не правя.
5%
 5%  [ 1 ]
Всичко гласували : 20


Автор Съобщение
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 14 Окт 2013 10:22:55 » Какво е за вас сайта ХуЛите? Отговори с цитат върни се горе

Така, както растем и се развиваме ние, така се променя и нашия сайт. До скоро, и по точно до петък 11 октомври съществувах само витруално в литературното пространство. Вечерта на този ден имах честта да се запозная реално с някои списващи братя и сестри и разбрах, че писаното слово има и други, освен виртуалните измерения. Хей, ама сте весели бе, ХуЛитери такива!

Особено съм благодарен на Райчо, който бе така добър да ме запознае с едни от най-изтъкнатите и увлекателни пишещи и веселящи се бохеми.

Благодаря ти още веднъж, Райчо! Да си жив и здрав и да имаме още много поводи да пием заедно бира!

Тогава си зададох екзистенциалния въпрос. "Какво е за мен сайта ХуЛите?" И понеже отговора е нееднозначен ви предлагам и следната анкета. Пък ако виртуално не можем да си отговорим, то може да го направим и реално в някое от следващите ми посещения в София.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
sradev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2004
Мнения: 348
Място: влака (може и самолет)

МнениеВъведено на: 14 Окт 2013 10:37:30 » ъъъ Отговори с цитат върни се горе

едно от пространствата (световете), в които мисля, че съществувам

_________________
Славян
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
esperanca
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 29, 2007
Мнения: 508

МнениеВъведено на: 14 Окт 2013 12:20:37 » Благодаря на ХуЛите. Отговори с цитат върни се горе

Коректив - тук научих какво мога и какво не мога. Очаквах повече диалогичност м/у потребителите с директни редакции в/у слабите места в текстовете, но зная причината, поради което това не се случва толкова често, колкото ми се иска. Не само писането е самотен процес, израстването - също. Така научих, че в прозата съм по-силна, отколкото в поезията, не че някой ми го каза направо, но четейки стиховете на другите, разбрах какво е силен стих в изящен словесен обков. Благодаря на всички поети за стихове, от чиито прочит изпитах удоволствие. Не на последно място - чрез ХуЛите срещнах шепа човеци, с които се запознах на живо - това е най-ценното , което получих тук. И най-вече, на малцината, които се броят на пръстите на едната ми ръка:Вие от Германия, Гърция, Франция и САЩ, които четейки разказите ми пожелахме да ме откриете и да бъдем приятели - благодаря.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
shtura_maimunka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2008
Мнения: 287
Място: Варна

МнениеВъведено на: 14 Окт 2013 13:36:00 » Отговори с цитат върни се горе

Умна глава си, Лео...а все си мислех, че си софиянец... Rolling Eyes Razz
Сега, сериозно- за мен в този сайт.
Много добри приятелства, и най - важното, научих много, получих огромна помощ от приятели, които в повечето случаи не познавам реално.
Имам и разочарования, но това е нормално, както и в реалния живот.А и в края на краищата, ако няма по малко лошо, как ще оценим хубавото?!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 14 Окт 2013 13:48:05 » Отговори с цитат върни се горе

shtura_maimunka написа:
Умна глава си, Лео...а все си мислех, че си софиянец... Rolling Eyes Razz


E, признавам, че и в София се срещат някои умни глави. Всъщност винаги съм се опасявал от това да не ме вземат за софианец Laughing Толкова много станаха "столичаните в повече", че всеки следващ може да ... (и тук ще цитирам един известен цинизъм, извинете) влезе в ролята на лайното, което взривява вентилатора Smile Very Happy Razz Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
_katerina_
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2009
Мнения: 509
Място: Варна

МнениеВъведено на: 14 Окт 2013 17:03:20 » И аз да се включа :) Отговори с цитат върни се горе

За мен е възможност за общуване със сродни души. Smile Наслада за душата е съпреживяването на едно хубаво произведение, било стих или разказ. Благодаря Ви, че Ви има! Very Happy

_________________
skype kati_35
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 14 Окт 2013 23:33:47 » Отговори с цитат върни се горе

Smile И в моята лична, човешка история, както и в глобалната история, го има летоброенето отбелязвано с " пр. Х. и сл.Х. ", в този случай- " Преди Хулите и след Хулите" . И преди Хулите пописвах, дори книжка от тогава имам(лилава, понеже не е имало жълтоSmile ), но тук е като..в една книга на Ричард Бах- " Едно"- можеш да видиш пред себе си всички възможности и избори на път в живота си..Така тук можеш да видиш всички измерения на таланта, вдъхновението и сътворението на словото, всички величини и форми.И от прага на този необят, наистина можеш да намериш себе си. Като да си бил в преддверието на душата си, откъсвал си по някой цвят, но прекрачвайки през тази своеобразна порта, навлизаш в дълбините, в галериите и тайните й градини, в които намираш своите уникални цветове. Хулите са дом и школа, и ако анкетата даваше възможност за повече от едно определение, сигурна съм, че всеки би отбелязал повече от едно. Хулите ми дадоха неизмеримо много! Вдъхновение, безценни ,съвсем реални приятели, възможност да прочета безкрайно много и добри произведения... Хулите променят живота. Има много сайтове за поезия и литература, но Хулите имат особена и неподражаема магия и харизма.Home sweet home! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 15 Окт 2013 10:34:09 » Отговори с цитат върни се горе

Лео, трябваше да предложиш опция "повече от един отговор". Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 15 Окт 2013 11:05:58 » Да Отговори с цитат върни се горе

Milvushina написа:
Лео, трябваше да предложиш опция "повече от един отговор". Smile
Осъзнавам несъвършенствата на анкетата, но мисля, че изпълнява основното си предназначение, да ни подбуди към размисъл за същността и предназначението на творчеството. Което си е един изначален въпрос. И аз намирам себе си в повечето от предложените отговори, затова съм ги и предложил, но все пак има една основна причина. За мен тя е да се отпусна и забавлявам максимално.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
karabalak
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 28, 2007
Мнения: 36

МнениеВъведено на: 17 Окт 2013 09:57:38 » Не съвсем Отговори с цитат върни се горе

Разбира се, че ми прави удоволствие да те изкарвам понякога от равновесие и да изпитвам здравината на нервите ти, Бедри. Но поне не го правя с лошо чувство и ако чопля в пресна рана това не е злонамерено.

Когато преди незнам колко си години ме покани на това място пристъпих плахо сред всичкото това творчество. И искам да кажа, че когато имам желание и време го посещавам с интерес и се забавлявам истински!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 18 Окт 2013 01:02:03 » Лео... Отговори с цитат върни се горе

това е, Оазисът, на прегърбените хорски надежди! Very Happy

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 18 Окт 2013 16:06:51 » Re: Лео... Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
това е, Оазисът, на прегърбените хорски надежди! Very Happy


Чудесно определение. Спираш, пийваш водица и ти се изправя гърбицата. И така се надяваш до следващия оазис...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
NikolRus
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 17, 2010
Мнения: 62

МнениеВъведено на: 19 Окт 2013 00:31:25 » Отговори с цитат върни се горе

Какво е сайта за мен ли? Кошер с работни и не толкова работни пчелички, в който са се вмъкнали и стършели Laughing Laughing Laughing

Все по-рядко влизам в този кошер, предпочитам да се срещам с моите дружки пчелички някъде извън него, сред цветята на терасата в дома на ASTERI например Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Iszaard
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 09, 2007
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 19 Окт 2013 07:57:06 » Отговори с цитат върни се горе

Лош навик!...
От 2008 г. насам отношението ми премина през доста нюанси на сивото - от лек интерес, през почти пълно безразличие до все още не окончателно отвращение, примесено с типичната за такива случаи последна надеждица, че дяволът не може да е чак толкова черен.
На всички ни е ясно, че в литературата на никого не постилат червения килим просто така. За да поясня думите си, ще дам пример с "Мартин Идън" на Джек Лондон, една много показателна история. Учили са ме, и това е най-точната дума, че истинският творец е скромен. Той не бърза да участва в конкурси, не е устремен към награди, неговите ум и сърце не са се вкопчили в признанието, защото ако изобщо имат цел, неговите усилия са впримчени от един неизтощим копнеж, който трудно би се поддал на описание...
Към сайта ме насочи Иван Димов, издателят на първата ми книжка. Казвам първа, защото не е последна. Имам готови още три, но нямам пари за да ги издам днес, вчера... всъщност от 2011 г., когато животът ми твърде неприятно се преобърна. Може да се случи на всеки! И защото винаги съм била убедена, че писането е тихо изкуство, в което суетата и излишното самочувствие, лактите и гоненето на институционална подкрепа всъщност накрая, погледнато от една по-далечна перспектива, дават гнили плодове, предпочитам да стоя настрани от всякакви конкурси, литературни четения, вечеринки и прочие способи за популяризиране. Не, че не са ме канили и не продължават да ме канят...
Извън всяка мистификация абсолютното ми убеждение е, че търсещите признанието на деня рядко, да не кажа никога, не достигат до дълбочината на истинското изкуство.
Та за сайта "Хулите"... Доколкото това място започва да ми напомня повече на евтин водевил, в който критерии за качество почти не съществуват, оставам наистина със слабата надеждица, че все пак има хора, които влизат тук, защото обичат да четат и правейки това не търсят непременно текстове на членове на управителни съвети на литературни сдружения, лауреати на разни национални или провинциални награди, а подбират четеното според неговия емоционален заряд и действително художествено съдържание. Но точните (от гледна точка на литературната критика)думички са за ориентираните към формата, а аз не съм сред тях...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Kanegan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 16, 2011
Мнения: 49

МнениеВъведено на: 19 Окт 2013 12:48:45 » Отговори с цитат върни се горе

Оазис, за пишещи души.Най- кратко казано.И аз споделям мнението на Iszaard , за Джек Лондон, че е живял на ръба на оцеляването.Който е прописал не е прописал току- така , в повечето случаи страданието е провокирало това творчество.Не съм очаквала светска суета от това, което правя.И съм далеч от амбиции за популяризиране на писаното от мен.Литературни четения, срещи, светска суматоха, са ми под чертата в плановете.За мен всеки творец излага своята Истина, и нито моята е най, нито чуждата е най.Всеки върви по пътя на себеразвитието си.И това дали ще излязат пет, десет книги на някой или нищо не значи за мен.Има хора във сайта, към които съм провявала уважение.Но много ми е относително мнението за книгите им.Те вървят по пътя на собственото си израстване, а поезията е бошлаф.И съм оставяла мнения, с най -хубаво чувство.Но дали са ми връщали жеста е относителна история.Мъчно е да си човек преди всичко, към човека до теб.Егото си иска работа, нищо, че се мислиш за най- най.Благодаря за уроците, кото си научавам. Не се притеснявам от това, дали ще бъда оценена, просто живота ми е разходка сред красотите на чувствения свят.
Изразявам своето уважение към труда, работата и търпението на администраторите в сайта.

_________________
Търсачът продължава да търси Истината, без да се интересува в нито един миг дали ще стане посветен.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com