Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 713
ХуЛитери: 3
Всичко: 716

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA
:: mamasha
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Лика–прилика
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
43%
 43%  [ 7 ]
4
25%
 25%  [ 4 ]
3
18%
 18%  [ 3 ]
2
12%
 12%  [ 2 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 16


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 10 Фев 2013 22:26:58 » Лика–прилика Отговори с цитат върни се горе

Аз съм Иванка! Всичките в село ми викат Вана и още по-точно – длегата Вана / по книжовно – дългата /. Метнала съм се на тате, той беше буюк, голям, едър като мечка. Мама беше средна на ръст, с бяло лице и кафяви очи. От нея съм наследила лицето и очите, а от тате ръста и косата, гъста и къдрава. Хубава мома бях, здрава, яка, ама близо два метра висока. Оглеждаха ме, харесваха ме, облизваха се нашенските ергени, ама за жена никой ме не щеше, нямах си лика-прилика, пък и страх ги хващаше, че ще доминирам над тях. Като се хващахме на хоро по време на празници на мегдана, стърчах с цяла глава над всички. Като си приказвахме, те ме гледаха отдолу – нагоре, а аз обратно. Дружките ми се поизжениха една по една, ожени се и брат ми за гражданка – и той беше висок, ама за мъжа върви да е едър и голям, ама за жената е като проклятие. Да бях работен добитък, първа щяха да ме вземат, че не ми се опираше никаква работа: вкъщи, на нивите, по лозята, с животните – ама жена съм. Как ще се хванем под ръка с някого и да вървим в ритъм – моята крачка - една, а неговите – две. Пък времето ми течеше, минавах вече 25 и още малко, пиши ме стара мома. Мама взе да се кахъри много и като си говорехме, все ми повтаряше:” Мъри, Вано, кък можъ тетю ти дъ тъ напраи тъквас гулямъ кубилъ, сиге ко дъ праим!” Тия нейни думи като нож се забиваха в сърцето ми, нима не исках да си имам мъж, да ме харесва, да ме осемени, дето се вика, деца да му родя. То за осеменяване щяха да се намерят мераклии, ама татковци нямаше да станат, пък и нравите тогава бяха такива, че щяха да ме изселят. Не е като сега, всеки си хвърля семето, където свари, пък после, каквото стане…
Веднъж дойде вкъщи една мамина братовчедка, беше женена в друг край, да ни погостува. От приказка на приказка стигнаха и до мене:” Мъри, Петро, - вика на мама – това ващо моме му е време веке, оти чека, скоро ке превали…” “Ох, сестро, - така и викаше мама – гулям къхър ми е наш Вана, батю и са ужени, дица имъ, а за ней нема ергени тукъ, нема си ликъ – приликъ. Преди времи доде адно мумче, ябанджийче, поискъ я, ама то мънинку, макър и каматну, и го не рачи наш Вана. Вика ми:” Мале, кво дъ гу прая тува кутре, кък шъ съ пукажъ пред хорътъ, мени ми требе гулям и як мъж! “ Къде дъ гу тръсим, ни знам!”
Говориха дълго и леля ми рече, че ще се огледа по техния край, белким се намери нещо подходящо и най- вече да е висок мъж. Отиде си тя и дните полетяха, но надеждата се загнезди в сърцето ми – дано имам и аз късмет като другите, дано нейде се намира моята половинка.
След около месец мама получи хабер от леля, че не в тяхното село, ами в едно планинско имало един ерген, бедно момче било и никой го не искал, бил дълъг като върлина, ще гледа да уреди работата, ама нали е балканджия, дано се прихване на нашата земя в равнината, не се знае – завършваше писмото…
………
Не само се прихвана, ами дори сме си лика – прилика, вярно – стърчи една глава над мене и носът му е големичък, ама то хора без кусури няма. Направихме сватба за чудо и приказ. Цялото село ни се радваше, а като играехме сватбеното хоро, отдалеч се виждаше кои са младоженците. Кметът ни поздрави и рече, че сме най-личната двойка в селото, пожела ни щастие и обеща, че ако си родим няколко деца, лично ще съдейства за развитието на баскетбола и волейбола в нашето село.
Аз разбрах нещо много важно, че късметът на човека никога се не губи, макар и да е през девет планини в десетата…Всеки си има лика – прилика!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
enigma_
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2008
Мнения: 20

МнениеВъведено на: 12 Мар 2013 18:24:09 » Отговори с цитат върни се горе

Забавна история! Хареса ми! Smile От мен 5! Желая успех! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 18 Мар 2013 22:27:26 » Отговори с цитат върни се горе

и аз харесах!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 22 Мар 2013 22:59:07 » Отговори с цитат върни се горе

Ми тъй ми!
Cool
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com