Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 451
ХуЛитери: 4
Всичко: 455

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: Icy
:: Heel
:: Teoman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Ликувай, народе!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
28%
 28%  [ 6 ]
4
38%
 38%  [ 8 ]
3
9%
 9%  [ 2 ]
2
14%
 14%  [ 3 ]
1
9%
 9%  [ 2 ]
Всичко гласували : 21


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 28 Яну 2013 20:27:57 » Ликувай, народе! Отговори с цитат върни се горе

Неизбежно ми жури,подкупна ми аудиторийо и неконкурентна ми конкуренцийо,съобразявам се с вашите препоръки и отговорно и старателно насочвам очи към себе си.Въпреки особеното ми мнение,налага се да се представя и да окажа чест и почитания на вашите особи.Казвам се Врътьо Чакръков и съм литературен талант, който няма равен на себе си. Аз съм бащата и майката на близо три хиляди произведения, заченати свято с много вълнение, вещина и любов през изминалото време. Признавам, че името ми е делнично, за обема и величието на моето творчество, затова печатам под псевдоними „Свети седмочисленик”,”Йоан Златоуст” и „Кръстю Пишурката”.Какво ли не съм писал!

Отначало и сам не осъзнавах,че съм непрестанен извор на творчество.Но когато някой започнеше да ми вика:”Стига си ми дрънкал приказки!”, друг-„На мене ли ще разправяш тия басни сега?!”, а трети- „Ти ли измисли тая комедия бе,серсем?!”слушах,слушах и си казах”Абе Врътьо,до кога ще пилееш в света недокументираното си литературно дарование?! Що не се вземеш у ръце,че да натрупаш слава и благосъстояние?!”Че като започнах,спиране нямам. Пиша, пиша ,та чак се късам.Комедии,трагедии,водевили,романи,поеми,новели,повести,стихотворения,епиграми...Разтлах художествения си натюрел върху всички литературни видове.Че и нови създадох.Зарязах професия, всякакви битови и родствени отговорности само и само напълно да се отдам на таланта си.

Най-много обикнах конкурсите.Те са моята сладост и сила.Няма конкурс у света,който да не съм озарил с вещото си присъствие.Отначало не печелех нищо.Помня даже първия конкурс,в който участвувах.Темата беше:”С нежна спринцовка”.Организатори бяха фелшерите и медсестрите от болницата в град Брусарци.Моето стихотворение се казваше:”Чудните вендузи на баба Фросина” и съдържаше цели 192 стиха.Не ме наградиха,но бях поканен на заключителната гала вечеря.Че там като излязох пред микрофона,че като зарецитирах с патос всичките192 стиха.Рецитирах,рецитирах, докато изпопадаха ченетата им от прозявки.Когато свърших един от журито дойде при мен,сложи глава на рамото ми и като хлипаше развълнувано повтаряше:”Доживях да свършиш,братко!Доживях да свършиш!Направи ме толкова щастлив!Доживях!”Нека запомнят кога са пренебрегвали големия Врътьо Чакръков и са го лишавали от награда.

Сега към днешна дата участвувам в петдесет и шест наши ,чужди и международни конкурси.Тая година ще бъда предложен най-после и за носител на нобелова награда за литература.Миналата година спечелих пет международни,три балкански,единадесет национални и шест регионални литературни конкурса и съм много доволен,защото успях да грабна и голямата награда ” златен шалвар 2012” в престижния турски конкурс”Imam Nasrеddin ve Pantolon”,което в превод означава”Шалварът на Настрадин Ходжа”.Тук му е мястото да заявя,че все повече успявам в тия конкурси и славата ми се разнася „като някой ек-от урва на урва и от век на век...”Зна-а-а-м,много добре знам как се провеждат!Но какво да очаквам от малък и беден народец, пристрастен силно към роднински и приятелски връзки и към армагани...

.Беше още третия ми конкурс,който се проведе на фолклорна тематика в среден по големина наш град под наслов:”Ясна гайда е вреснала,щавен цървул заиграл...”Аз участвувах със стихотворението”Недогален ходя,мале ле,недолюбен...”Наградите бяха оповестени и раздадени от журито.Първа награда дадоха на местен любовен трубадур,който вадеше „на конвейр”литературните си недоносчета.Външно той беше стилно обличащ се грозник,който умееше да застава в мъжествени пози и така да омайва женската аудитория.Когато каканижеше своите минорни вопли дамите си го представяха едва ли не в леглата си.Аз пак отсъствувах сред удостоените,но все пак ме поканиха да се включа в поетичния алманах на участниците.По време на задушевната приятелска вечеря на творците помолих журито да подменят стихотворението ми, в което уж съм открил грешки, с нов вариант напечатан без грешки.Него бях сложила в пликове,но кой знае как се бях разсеяла,че в пликовете имаше и по хиляда лева.Като последица, в отпечатания алманах веднага след наградените бях включен аз. Няколко реда хвалебствена критика отразяваше литературния ми възход.

Така се започна.Аз не съм свидлив като конкуренцията.Ако тя даде две,аз давам четири.Ако даде четири,аз давам осем...Тъй че се научих да ходя винаги с едни гърди пред нея.Имам достатъчно средства. И тъй-насочил зорките си очи към себе си,аз виждам освен своето ясно и светло бъдеще,така и светлото бъдеще на вас-неизбежни организатори на предстоящия конкурс.Убеден съм,че комисията няма да открие по-талантлив автор от мен.Ако се съмнява в думите ми, да се свърже с участници от предишни конкурси.Да ги поразпита и да разбере как очакват с нетърпение всеки нов сезон на конкурсите.Защото ще се появя пак аз,Врътьо Чакръков и ще дам финансов израз на уважението си към журито.Публиката ми е стабилна.Братът има фирма с основна дейност-събиране публика за конкурси.Разучил е родовете ни до девето коляно.Всички гласуват за мен и им се заплаща за отличните оценки,които ми дават.Към тях ще се приобщят още и нашите съученици,състуденти,съседи и приятели. Изградихме вече няколко агитки и в чужбина. Съдържа и други тънкости тоя занаят,но тях ще запазя в тайна.Нали разбирате-има и конкуренция.Но... отсега мога спокойно да си честитя първото място и в тоя конкурс.Талантът си е талант,геният си е гений.Радвай се и ликувай,народе!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rumpel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 26, 2011
Мнения: 73

МнениеВъведено на: 28 Яну 2013 20:44:08 » Отговори с цитат върни се горе

Прочетох с удоволствие, само по средата на разказа се обърках: мъж или жена е авторът или може би транссексуален? Използва по принцип м.р. и изведнъж преминава в женски. Накрая на конкурса обаче ще разбера... Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 29 Яну 2013 16:03:29 » Много актуално Отговори с цитат върни се горе

Силно съм заинтригувана от обмяна на опит за агитките Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Neli_Cvetkova
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 29, 2012
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 02 Фев 2013 20:34:47 » Уточнителен въпрос Отговори с цитат върни се горе

Авторът ще заплаща ли за гласуване, да дам банкова сметка? Twisted Evil
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
solecito
Гост





МнениеВъведено на: 12 Мар 2013 03:16:54 » Отговори с цитат върни се горе

Лирическият герой е от мъжки род, но когато започна да поставя хилядарки в пликовете, авторът издава женския си пол, което е част от веселбата Very Happy
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 12 Мар 2013 14:59:13 » Отговори с цитат върни се горе

Само с талант - не става!
По скоро успех ще се получи без талант и с много упоритост! Smile)

Усмихна ме недоглеждането на ж.р./ поне така си мисля/, но сюжетът е еднакво приложим и за двата пола! Smile

Успех! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com