Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 447
ХуЛитери: 4
Всичко: 451

Онлайн сега:
:: Albatros
:: Markoni55
:: malovo3
:: mariq-desislava

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - "Преходът" - роман на Галя Радева и Румен Дамянов
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
aurora
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 730
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Окт 2012 14:37:50 » "Преходът" - роман на Галя Радева и Румен Дамянов Отговори с цитат върни се горе

Автори на романа "Преходът" са Галя Радева – Рейни и Румен Дамянов. Книгата излиза под знака на издателство „Контекст“. Редактор – Ганка Филиповска, фотография – Деян Василев.

Image

Галя Радева. Известна е с артистичния си псевдоним Рейни. Непрофесионален екстремен планинар. Инженер, докторант по Европейско техническо законодателство, одитор. Управлява проекти в Лондон. Автор на екологични инициативи, театрални постановки и нестандартни пътеписи. След стихосбирките „Бранител на душа от грехове” и „Небитие” това е трета нейна книга и първи по рода си съвместен проект.

Румен Дамянов. Не се счита за алпинист, но е такъв. Професионален планински гид. Електромеханик, пистьор в противолавинна служба, спасител. Живее във Френските Алпи. Катерил множество български и международни турове. След „Планинарски хроники” и „В сянката на планината” това е негова трета книга и първи по рода си съвместен проект.

Камелия Кондова: Четох по-бавно, отколкото ми се искаше. Великолепие! Още ме държи. И ще ме държи дълго. Мисля, че така ще се отрази и на бъдещите му читатели. Роман, който те променя или... който те намира, когато ти самият си се изгубил.

Този роман е за човешките ценности. И за страховете човешки. Не е нужно, а е и невъзможно човек да премахне личните си демони. Достатъчно е да ги впрегне да работят за неговото добро. Да ги посреща сам и да взима адекватни решения. Да може да ги сборичка. Не е нужно да ги побеждава. Стига му да оцелее до тях. Достатъчно е да не изгуби себе си. За да има своите ценности.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 01 Окт 2012 16:37:54 » Отговори с цитат върни се горе

Поздравления за авторите и успех на книгата!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
joy_angels
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2007
Мнения: 900

МнениеВъведено на: 01 Окт 2012 18:08:58 » Отговори с цитат върни се горе

На добър час на книгата и още книги за авторите!
Като знам пътеписите на Рейни съм сигурна, че четивото ще е повече от завладяващо!
Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 01 Окт 2012 18:54:50 » Отговори с цитат върни се горе

Честито и от мен! Ще си я потърся!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Окт 2012 19:01:11 » Отговори с цитат върни се горе

Поздравления и много успех! Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
osi4kata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 19, 2004
Мнения: 136

МнениеВъведено на: 01 Окт 2012 22:09:30 » Отговори с цитат върни се горе

Пожелавам ви попътен вятър Smile.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Boryana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 23, 2009
Мнения: 65

МнениеВъведено на: 01 Окт 2012 22:32:45 » Отговори с цитат върни се горе

Колко хубави новини днес...Smile Поздравления! И успех на авторите и рожбата им.Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 01 Окт 2012 22:49:51 » Честито!!! Отговори с цитат върни се горе

Страхотна новина! Smile Smile Smile Галка, Румен, честита книга! Казвайте по-бързо къде може да се намери! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Omaia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 06, 2007
Мнения: 263

МнениеВъведено на: 01 Окт 2012 23:18:47 » !!!!! Отговори с цитат върни се горе

Ех, каква потайница си, Галка. Very Happy
Искам да прочета тази книга.
Браво ви! Поздравления - и за двамата!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
azzurro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 05, 2010
Мнения: 137

МнениеВъведено на: 02 Окт 2012 08:59:10 » Отговори с цитат върни се горе

Честито !!! Успех на книгата !!! Къде може да се намери ?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 02 Окт 2012 10:20:06 » Отговори с цитат върни се горе

Много хубава новина, ще очаквам с нетърпение тази книга, сладкодумна Рейни @--;--

(Гале, пък аз научих за нея от първа ръка съвсем минутки преди обявяването и :р)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 02 Окт 2012 15:00:13 » Отговори с цитат върни се горе

Много на "куц крак" влитам само да благодаря сърдечно. По-късно ще отговоря лично на всички, които ми се радват - и публично, и мълчаливо...

И да кажа от мое име - За мен е чест (и удоволствие) да оповестя официално публичното Рождение на романа „Преходът“, написан от мен и съавтора ми Румен Дамянов и излизащ под знака на издателство „Контекст“. Този роман нямаше да бъде факт без изключителната редакторска работа на Ганка Филиповска - нашият Аноним - – професионалист до мозъка на костите и сама по себе си гениален автор. Благодаря сърдечно на Деян Василев – мой планинарски приятел и фотограф, който ми подари фамозната снимка на Кончето, както и на Стефан Пеев, който не спря да ми уйдурдисва на ужасните капризи, докато не постигнах искания дизайн. Предпоследно, Камелия Кондова е мой приятел, но тя няма да напише никога лъжа относно качество на литературно произведение, така че ласкавите й думи на корицата само ме карат да се изчервя.

Последно, макар че ще се повторя: Този роман е за човешките ценности. И за страховете човешки. Не е нужно, а е и невъзможно човек да премахне личните си демони. Достатъчно е да ги впрегне да работят за неговото добро. Да ги посреща сам и да взима адекватни решения. Да може да ги сборичка. Не е нужно да ги побеждава. Стига му да оцелее до тях. Достатъчно е да не изгуби себе си. За да има своите ценности.

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
vilvar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 02, 2007
Мнения: 78

МнениеВъведено на: 02 Окт 2012 15:12:08 » Отговори с цитат върни се горе

Честито и сърдечен поздрав и на двамата автори!
Очаквам повече инфо за достъп до книгата.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 02 Окт 2012 18:17:41 » Отговори с цитат върни се горе

Честито на авторите и успех на книгата!

LATINKA-ZLATNA
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mariq-desislava
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 11, 2008
Мнения: 556

МнениеВъведено на: 03 Окт 2012 17:46:23 » Отговори с цитат върни се горе

Със сигурност това ще е съпреживян от мнозина роман, имайки предвид стръмната дама, съставляваща половинката от творческия тандем - на нея й се получават баирчинките (словесни и житейски), защото ги обича. Very Happy Успех и смело напред, Рейни!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com