Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 762
ХуЛитери: 3
Всичко: 765

Онлайн сега:
:: mitkoeapostolov
:: LATINKA-ZLATNA
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Вестник "Дума" дупка не прави!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 16 Сеп 2012 10:42:05 » Вестник "Дума" дупка не прави! Отговори с цитат върни се горе

Написах за вас, приятели! Very Happy

http://www.duma.bg/duma/node/39257

Туй то.
Алби Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Skaramu6
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 07, 2012
Мнения: 11

МнениеВъведено на: 17 Сеп 2012 08:40:30 » Отговори с цитат върни се горе

Честито на приятелите! Exclamation
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
vikito_1960
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 20, 2009
Мнения: 87
Място: Враца

МнениеВъведено на: 17 Сеп 2012 12:54:13 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря. Прочетох с удоволствие.
Фандъкова трябва да ти даде почетен знак /ако не орден/, защото възпя София със всичките й квартали, улици, трамваи , тролеи и магистрали.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
vladun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 10, 2009
Мнения: 416

МнениеВъведено на: 17 Сеп 2012 14:36:46 » Отговори с цитат върни се горе

!Smile)) Твоите думи правят, решеш ли! Направо си разбил ядрото на соцелектората с опусите си! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Сеп 2012 15:30:41 » Отговори с цитат върни се горе

vladun написа:
!Smile)) Твоите думи правят, решеш ли! Направо си разбил ядрото на соцелектората с опусите си! Very Happy

Така му се пада, Владуне! Idea
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Сеп 2012 20:07:43 » Отговори с цитат върни се горе

vikito_1960 написа:
Благодаря. Прочетох с удоволствие.
Фандъкова трябва да ти даде почетен знак /ако не орден/, защото възпя София със всичките й квартали, улици, трамваи , тролеи и магистрали.

Ами след като поетите в София мълчат, си рекох - що да не опитам? Very Happy
Туй то.
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 18 Сеп 2012 14:50:21 » Слава за Албатрос, жалко за вестник “Дума” Отговори с цитат върни се горе

Браво на Албатрос за това, че вестник “Дума” е отпечатал цяла страница с негови стихове.

Албатрос заема голямо място на поетическия ни небосклон. Отдаден е на поезията, живее с нея. Не само има издадени много поетични книги, не само има огромно по обем поетично творчество, но и продължава ежедневно да пише все нови и нови стихове. Такъв поет не може да не бъде забелязан и оценен. И всеки вестник – "Уикенд", "България днес""Ретро", "Втора младост", "Трета възраст", ... – всички надпартийни и безпартийни вестници са публикували и могат да публикуват цели страници с негови стихове. А представянето му на цяла страница на вестник “Дума” е изключителен успех. Браво на Албатрос!

Но жалко за вестник “Дума”. Защото това е вестникът на социалистическата партия. И публикуваните в него стихове би трябвало да бъдат други. Да бъдат пролетарски, социалистически, за трудещите се! А не за “идиоти”и “безделници”!

Защото какво е най-характерно за софийския цикъл стихове на Албатрос? Най-характерното за тях е тяхната безидейност.

Викито написа: “Фъндъкова трябва да го награди”. Трябва – защото тя е представител на противниковата на БСП партия. Но има ли за какво да го награди Станишев? Има ли в публикуваните стихове думичка за Благоев, за Георги Кирков, за "Булевард Вапцаров", за "Квартал Гео Милев", нещо за Смирненски? Не видях. Но и по-добре че не е споменал, защото какво би могъл да напише, освен (по аналогия) че е пил бира в някой кашон някъде наоколо?

По репликата на Владун, че с тези си стихове Албатрос бил разбил електората на БСП. Слава богу не е успял да го разбие. Но и с нищо не го е подкрепил. Има ли в стиховете ред или куплет, който някой социалист да хвърли в лицето на опонентите си в предизборните битки? Няма.

По репликата на Албатрос, че софийските поети никакви ги няма, та затова той е решил да ги отсрами. Аз не мога да повярвам, че пролетарски поети няма. Сигурно ги има, и пролетарски стихове има. Но вестник “Дума” не ги открива, не ги поощрява, не тях лансира. А където дарбите не се ценят, там и дарби няма.

Ето това е жалкото и срамното за вестник “Дума” – че днес този вестник, а както изглежда и цялата Социалистическа партия, по израза на Вапцаров, са “изгубили свойта посока”.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 18 Сеп 2012 16:23:12 » Отговори с цитат върни се горе

Чудесен постинг, Ангар! Laughing Laughing Laughing
Ако за коментарите имаше рубрика "Хумор", трябваше да е там.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
yotovava
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 25, 2007
Мнения: 231
Място: София

МнениеВъведено на: 18 Сеп 2012 19:56:18 » Отговори с цитат върни се горе

Ангар, що се мъчиш с нещо, дето не го разбираш.
Открай време Албатрос ти е трън в ... очите, ами преглътни най-накрая и таланта, и моженето. То не е дадено всекиму. Както и не всеки би се зарадвал на чужд успех.
Затова пък аз се радвам, и то много.
Браво, Валери, браво, Майсторе, разбиващ е този Софийски цикъл Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 18 Сеп 2012 21:42:30 » Отговори с цитат върни се горе

krasavitsa написа:
Чудесен постинг, Ангар! Laughing Laughing Laughing
Ако за коментарите имаше рубрика "Хумор", трябваше да е там.

С тия си думи Ангар си прави харакири, Красавице.
Нека не му пречим. Very Happy Very Happy Very Happy
Туй то.
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 19 Сеп 2012 09:58:59 » Отговори с цитат върни се горе

yotovava написа:
Ангар, що се мъчиш с нещо, дето не го разбираш.
Открай време Албатрос ти е трън в ... очите, ами преглътни най-накрая и таланта, и моженето. То не е дадено всекиму. Както и не всеки би се зарадвал на чужд успех.
Затова пък аз се радвам, и то много.
Браво, Валери, браво, Майсторе, разбиващ е този Софийски цикъл Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Какъв свестен комент да напише човек, който се кефи на надувните си "музи" - и в чиято глава дрънчат само сърпове и чукове, Валюше? Very Happy Very Happy Very Happy
Туй то.
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
yotovava
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 25, 2007
Мнения: 231
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Сеп 2012 13:50:14 » Отговори с цитат върни се горе

Къде отиде вярата в човека, да се надяваме все пак Smile)))))) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Сеп 2012 15:36:41 » Престанете да ме споменавате! Отговори с цитат върни се горе

Постингът е на Албатрос и за Албатрос, но вие с непрестанното ми споменаване и одумване пак ще го превърнете за Ангар.

Голяма си скъперница на думи, Красавице. Какво му е смешното на постинга ми - това, че започвам уж хвалейки, а завършвам отричайки? Смешното може би е, че и в двете части бях искрен. Ако умишлено бях използвал този езуитски прийом, нищо смешно нямаше да има.

И Албатрос и той се скъпи - не обяснява в какво се състои харакирито ми. В това че съм се изказал негативно за вестник “Дума” ли?

И Йотова, да допуснем, че Албатрос ми е като трън в петата. А на тебе къкъв ти е, та толкова трепериш над него? Какво ще му стане, ако в морето от похвали, в което ще го удавите, някой каже, че и нещо в стиховете му не струва? “Човекът буренясва, ако не го продухват ветрове, а плодоноси под лемежа на упреците!”

За тебе стиховете от този му цикъл са разбиващи, ти гледаш на тези стихове с възхищение и боготворене, но АЗ не съм ТИ. И ги възприемам и се отзовавам за тях (при това от самото начало, а не след публикацията им в “Дума”) с ирония. Не им придавам по-голямо значение, отколкото имат.
Вие твърдите, че поезията не се разказва, но това не е вярно - и "Илиада" се разказва, и "Одисея" се разказва. И този му цикъл може да се разкаже. Един идиот-безделник, попреминал възрастта на любовта, пристигнал в София, за да се срещне с гаджето си. Но още на централна гара го окрали и набили; на Подуене също го набили; на Лъвов мост го глобили; и на Орлов мост го глобили; и в трамвая и в тролея също го глобили; на Левеле закусил с баничка, на Дондуков хапнал поничка, в подлеза при ректората изял един сладолед; във всяка градинка изпивал по една-две бири, а в Орландовци пийнал бозичка. Но софийската боза не му понесла. Зациклил и снесъл цял цикъл стихотворения. Подобни едно на друго като балончета; като сапунени мехури - лъскави, и като тях - празни. Напълно подходящи за вестник “Дума”!

В предния си постинг посочих какво (според мен) им липсва. А ти, вместо да се нахвърляш върху мене, защити ги, като опишеш какво в тях има. Защото според мене дори любов няма, и любовта е показна, фалшива, неистинска. А и любимата му и тя една любима,никаква я няма. Семейна дама, гледа си само прането и печката. И така ден след ден. (С уговорката че това е от което аз съм прочел; прочел съм може би една трета от стихотворенията, но едва ли и в останалите е имало нещо по-различно).

Още в един от първите си коментари бях споменал, че истинската любов трябва да е действена. Че лирическият сам би трябвало да потърси любимата си там, където може да я намери, а не да се скита безцелно и като мърляв клошар да спи по кашоните, будейки само съжаление.

Поне да имаше в стиховете някакъв изблик на гняв, на протест срещу крадците, биячите, глобавачите? Срещу реда в столицата и в държавата? Нещо, което да ги направи подходящи за вестника и електората на социалистическата партия? Напротив - пълно смирение.

И какво остана? Остана съвършеното стихоплетно майсторство. “Понеже, дъръ дъръ дъръ …”; “Тъй както, дъръ дъръ дъръ …”. Това не може да му се отрече, и никога не съм му го отричал. Създава куплетите съвършени и с лекота. Но ако за мнозина това е достатъчно за възхищение, за други поезията е нещо повече. Тя е по-висока топка.

Ти си мислиш, че коментарите ми под стиховете на Албатрос са от завист, салиеров комплескс. Че хвърлям към слънцето шепи пръст, с цел Слънцето да затъмня! Че като нямам дар за скок висок, стремя се да смаля съперника висок! Че ми се иска да се сравнявам с него, но разликата ни е голяма, а приликата ни е малка: той Слънце, аз светулка малка!

Мислете тъй както си щете, но вие грешите, приятелко днес!
С никого не се сравнявам. Аз си имам толкова високо самочувствие и до такава степен в духовен план нищо не ми липсва, че абсолютно на никого за нищо не завиждам. Пиша си това, което мисля и чувствам. Както всички тука сме свободни да го правим.

И освен това, Алби, за надувните музи не се страхувай!
Недей ме подозира, не ревнувай!
Аз само във стиха си ги възпях -
от сайта само ти се любиш с тях!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 19 Сеп 2012 16:03:42 » Отговори с цитат върни се горе

Браво, Ангаре, ти си върхът! Very Happy Very Happy Very Happy
Туй то.
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
yotovava
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 25, 2007
Мнения: 231
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Сеп 2012 20:37:16 » Отговори с цитат върни се горе

Ангаре бе, ти това кога го писа, кога го мисли Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Жалко, не ми се чете - толкова словесна плява няма как да понеса Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com