Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 582
ХуЛитери: 2
Всичко: 584

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Връчиха Славейковите награди за поезия в Трявна
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
misan4o
Гост





МнениеВъведено на: 08 Юни 2011 14:33:04 » относно Конкурса в Трявна Отговори с цитат върни се горе

Ето и моят скромен, невидим принос в тоя Конкурс:


НЕВИДИМО СТИХОТВОРЕНИЕ


Ще се усмихнеш светло – минзухарена
и ще отпиеш слънчево от капките.
Приесенно ще прегориш, пожарена,
за да избликне живородно златното.

Ще затанцуваш цветно пеперудена,
а после ще се рейнеш във индигово.
За кратък миг, преди да стане чудото,
ще онемееш с химна на авлигите.

Тъй, стих по стих, ще се стопяваш мислено,
почти молитвена, зад хоризонтите…
Ще се сбогуваме, лъчисто истинни-
с една дъга, недоловимо споменна.

И само вятърът ще ни прелиства там,
като невидимо стихотворение…
В горчиви дъждове и слънце-пристъпи,
незрим коктейл от нежни песнопения.

Илко Илиев


По правило конкурсите у нас се журират и печелят все от едни и същи лобита от хора, тъй че, никога не съм хранил празни илюзии.
Важни са участието и усмивката! Laughing
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 08 Юни 2011 15:01:13 » Моето скромно мнение Отговори с цитат върни се горе

Много жалко, че стихотворение на Илко е останало невидяно и неоценено от журито.
Аз бих му дала първа награда и не бих се срамувала после от избора си.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
nikoi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 01, 2004
Мнения: 104

МнениеВъведено на: 08 Юни 2011 15:19:26 » Честито! Отговори с цитат върни се горе

След "Монолог на жената, която хранеше птиците" ме досрамя да участвам повече. Този конкурс явно е за най-големите.
Поздравления на лауреатите!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
GINKO_PRIM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 28, 2009
Мнения: 234

МнениеВъведено на: 08 Юни 2011 15:21:41 » Re: Честито! Отговори с цитат върни се горе

nikoi написа:
След "Монолог на жената, която хранеше птиците" ме досрамя да участвам повече. Този конкурс явно е за най-големите.
Поздравления на лауреатите!

Хахаха...
Ама си поревах тайно, като разбрах преди време... (((
No comment!

Благодаря, че го написа, Елена!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Bockpece
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2009
Мнения: 74

МнениеВъведено на: 08 Юни 2011 15:28:48 » Вместо смешни обобщения и класации, искам да ви поздравя Отговори с цитат върни се горе

с нещо по темата от Пенчо Славейков:

От нея бягай, смърт за теб е тя!...

„От нея бягай, смърт за теб е тя!
Омаян в нейните милувки,
несетно, с сладките целувки,
отрова пийш от нейните уста.“


— Млъкни! Комуто обичта е глума,
пред обичта той трябва да немей...
В сърцето ми отдавна тя живей.
Млъкни! Тя чува всяка дума.

_________________
Слава Богу, в тази страна имаме три преимущества: свобода на словото, свобода на мисълта, и разумността никога да не ги използваме (Марк Твен), Paisa!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
GINKO_PRIM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 28, 2009
Мнения: 234

МнениеВъведено на: 08 Юни 2011 15:34:43 » Re: Вместо смешни обобщения и класации, искам да ви поздравя Отговори с цитат върни се горе

Bockpece написа:
Вместо смешни обобщения...

Може би съм смешна,
но си имам мнение по въпроса. Smile)
И, благодаря за поздрава! Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Bockpece
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2009
Мнения: 74

МнениеВъведено на: 08 Юни 2011 15:40:03 » Re: Вместо смешни обобщения и класации, искам да ви поздравя Отговори с цитат върни се горе

GINKO_PRIM написа:
Bockpece написа:
Вместо смешни обобщения...

Може би съм смешна,
но си имам мнение по въпроса. Smile)
И, благодаря за поздрава! Wink


Не ставаше въпрос за теб, Примова, но стихотворението на Пенчо е за всички Smile

Иначе изразявам пълно съгласие с разсъжденията ти, че част от наградените стихотоворения не са по темата, което обезсмисля задаването на такава. До миналата година конкурсът не беше тематичен.
Но винаги трябва да помним едно - каквото журито - такива наградените стихотворения Smile) Изключения има, но те потвърждават правилото.

_________________
Слава Богу, в тази страна имаме три преимущества: свобода на словото, свобода на мисълта, и разумността никога да не ги използваме (Марк Твен), Paisa!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
poki
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 11, 2004
Мнения: 64

МнениеВъведено на: 08 Юни 2011 23:54:11 » Отговори с цитат върни се горе

Наистина ли не знаете, че конкурса е анонимен? Че журито не знае кого оценява?
Ако конкурса беше нагласен, щеше ли това момче, което никой от журито не познава, да вземе първа награда?
Точно Михаил Белчев( председател на журито) или за Благовеста Касабова( не знам дали има в момента по- значим литературен критик и естет от нея)ще хулите?
Хващам се на бас, че много от хората, които в момента си позволяват критики по неин адрес, не са я чели- иначе нямаше да си позволят подобни изрази- "каквото журито- такива наградените стихотворения"?
Моля ви, , прочетете " Десетте НЕ- та на един имажинист" на Езра Паунд. В едно от тези "не"- та се казва-"НЕ обръщайте внимание на критиката на човек, който не е написал нищо значимо в живота си".
Съжалявам, че трябва да давам този пример, но се вгледайте в себе си, преди да си позволите необмислени коментари.
Стихоете на М. Белчев се пеят от поколения наред- над 300 песни с негови стихове и песни- като се почне
"...По първи петли закъснели следи
преминават през мен и потъват в очите ми- сутрин..."

и се мине през "
...мен ми стига, че без звук
пак се прегръщаме...'

та се стигне до
.."тихо пия водата ти
тихо влизам в земята ти
ти ме повика- живот.."

не, че това са най- хубавите му неща, просто изброявам каквото ми падне.


И мен ме смущава, че две от наградените стихотворения не се вързват много с темата, но може би трябва да се гледа по- широко.
Съгласен съм, че при зададена тема най- често може да се покаже майсторлък за сметка на вдъхновението, но защо никой не ртоптае против другите тематични конкурси- не са малко.
Разбирам обидата на хора, които не са оценени пряавилно(според тях) но това не е причина в огорчението си да пишат първото, което им дойде на ум.

_________________
poki
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Bockpece
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2009
Мнения: 74

МнениеВъведено на: 09 Юни 2011 07:35:56 » Отговори с цитат върни се горе

poki написа:
Наистина ли не знаете, че конкурса е анонимен? Че журито не знае кого оценява?
Ако конкурса беше нагласен, щеше ли това момче, което никой от журито не познава, да вземе първа награда?
Точно Михаил Белчев( председател на журито) или за Благовеста Касабова( не знам дали има в момента по- значим литературен критик и естет от нея)ще хулите?
Хващам се на бас, че много от хората, които в момента си позволяват критики по неин адрес, не са я чели- иначе нямаше да си позволят подобни изрази- "каквото журито- такива наградените стихотворения"?
Моля ви, , прочетете " Десетте НЕ- та на един имажинист" на Езра Паунд. В едно от тези "не"- та се казва-"НЕ обръщайте внимание на критиката на човек, който не е написал нищо значимо в живота си".
Съжалявам, че трябва да давам този пример, но се вгледайте в себе си, преди да си позволите необмислени коментари.
Стихоете на М. Белчев се пеят от поколения наред- над 300 песни с негови стихове и песни- като се почне
"...По първи петли закъснели следи
преминават през мен и потъват в очите ми- сутрин..."

и се мине през "
...мен ми стига, че без звук
пак се прегръщаме...'

та се стигне до
.."тихо пия водата ти
тихо влизам в земята ти
ти ме повика- живот.."

не, че това са най- хубавите му неща, просто изброявам каквото ми падне.


И мен ме смущава, че две от наградените стихотворения не се вързват много с темата, но може би трябва да се гледа по- широко.
Съгласен съм, че при зададена тема най- често може да се покаже майсторлък за сметка на вдъхновението, но защо никой не ртоптае против другите тематични конкурси- не са малко.
Разбирам обидата на хора, които не са оценени пряавилно(според тях) но това не е причина в огорчението си да пишат първото, което им дойде на ум.


Ваше благодоридие, poki, наистина ли не знаете, че журито определя кои стихотворения ще бъдат наградани? Защо тогава веднага оспорвате казаното от мен?! Или си мислите, че по този начин изразявам несъгласие с наградените стихотворения, или несъгласие с журито?
Сакън!
За естетиката на Благовеста Касабова имам мнение и то съвсем не е ласкаво. Но като гледам наградените стихотворения, смятам, че тя съвсем не е имала думата, което може само да ме радва, иначе наградено щеше да е стихотворение като това на Вълшебница, примерно.

И накрая искам да кажа, че не всеки текст, който може да изпее и да стане песен или пък даже хит, евъгрийн или там каквото е поезия. При Михаил Белчев за щастие в повечето случаи е така (поезия, уточнявам, за да не ми се хвърлите пак).

_________________
Слава Богу, в тази страна имаме три преимущества: свобода на словото, свобода на мисълта, и разумността никога да не ги използваме (Марк Твен), Paisa!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
GINKO_PRIM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 28, 2009
Мнения: 234

МнениеВъведено на: 09 Юни 2011 08:54:09 » Еех, poki Отговори с цитат върни се горе

poki написа:
Наистина ли не знаете, че конкурса е анонимен? Че журито не знае кого оценява?

Наистина ли се опитвате да ми заявите, че автор като В. Станков е неразпознаваем? Примерно...
poki написа:
"НЕ обръщайте внимание на критиката на човек, който не е написал нищо значимо в живота си".
Не обръщам внимание на критиката на човек, който не е прочел нищо мое. И кой ще ми оценява значимостта? Някой съюз или сдружение ли? Ами ако не искам?!
poki написа:
И мен ме смущава, че две от наградените стихотворения не се вързват много с темата....

Е, значи сме на едно мнение по въпроса.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
poki
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 11, 2004
Мнения: 64

МнениеВъведено на: 09 Юни 2011 10:02:49 » Отговори с цитат върни се горе

"Не обръщам внимание на критиката на човек, който не е прочел нищо мое. И кой ще ми оценява значимостта? Някой съюз или сдружение ли? Ами ако не искам?!"
Скъпа приятелко, когато човек не желае да бъде оценяван от хора от съюзи и сдружения, не участва в конкурси.
Това ти го казвам най- искрено и това е една от причините аз да не участвам в конкурси, нито да бъда жури. Винаги има огорчени- така е.
Но ако познавахте добре хората от журито- аз познавам трима от тях- Б. Касабова, М. Белчев и Б. Ламбовски- не бихте поставили под съмнение тяхната почтеност.
Колкото до компетентноста им- не съм техен адвокат- те са се доказали.
Другите членове на журито-Евгения Панчева- носителя на трета награда от миналата година и сценариста Ивайло Вълчев за съжаление не ги познавам.
Колкото до В. Станков- е, майстор е човека. И не са малко тези, които му подражават. Независимо какво ще напишете за него, той си е точно Валери Станков- затова е и разпознаваем.

Bockpece, първо конкретизирай какво имаш предвид с думите"..каквото журито - такива наградените стихотворения.." Ако не харесваш нещо , застани с името си и кажи- "Аз...еди кой си..., мисля, че това не е правилно, защото...." и се аргументирай.
В противен случай квалификациите ти и обидите към Б. Касабова са дребнаво заяждане.
И още- когато друг изказва мнение, различно от твоето, излиза, че ти се "нахвърля"- интересно.
Доколкото си спомням, принципа"Който не е с нас е против нас", принадлежи на едни други времена.

_________________
poki
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Bockpece
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2009
Мнения: 74

МнениеВъведено на: 09 Юни 2011 10:15:44 » Отговори с цитат върни се горе

poki написа:
"Bockpece, първо конкретизирай какво имаш предвид с думите"..каквото журито - такива наградените стихотворения.." Ако не харесваш нещо , застани с името си и кажи- "Аз...еди кой си..., мисля, че това не е правилно, защото...." и се аргументирай.
В противен случай квалификациите ти и обидите към Б. Касабова са дребнаво заяждане.
И още- когато друг изказва мнение, различно от твоето, излиза, че ти се "нахвърля"- интересно.
Доколкото си спомням, принципа"Който не е с нас е против нас", принадлежи на едни други времена.


poki, това, че не харесвам естетиката и критиката, която твори Б.К. не означава, че я обиждам - прекалено елементарни са разсъжденията ти, което би трябвало да ме учуди, но незнайно защо не се учудвам.
Мога да ти дам пример за това, защо мисля така, но ще намеся "произведенията" на трето, в случая лице, за което тя пише хвалебствени дитирамби, което не ми се ще да правя в тази тема, която е за тазгодишните Славейкови награди.

С цитата "Който не е с нас е против нас", не знам защо ме индентифицираш, като аз говоря от първо лице едиствено число, не съм член на никакви съюзи и т.н. От мен не зависи кой ще е член на дадено жури, докато от теб зависи това (не ми казвай, че нямаш общо с определянето на състава на журито в доста конкурси). Мисля, че все още не определяш журито на Славейковите награди, нали, тук си невинен Smile

По същата логика мога да обвиня теб със същия цитат.

_________________
Слава Богу, в тази страна имаме три преимущества: свобода на словото, свобода на мисълта, и разумността никога да не ги използваме (Марк Твен), Paisa!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
GINKO_PRIM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 28, 2009
Мнения: 234

МнениеВъведено на: 09 Юни 2011 10:47:14 » Уважаеми, poki, Отговори с цитат върни се горе

poki написа:
Скъпа приятелко, когато човек не желае да бъде оценяван от хора от съюзи и сдружения, не участва в конкурси.
Това ти го казвам най- искрено и това е една от причините аз да не участвам в конкурси, нито да бъда жури. Винаги има огорчени- така е.
Но ако познавахте добре хората от журито- аз познавам трима от тях- Б. Касабова, М. Белчев и Б. Ламбовски- не бихте поставили под съмнение тяхната почтеност.
Колкото до компетентноста им- не съм техен адвокат- те са се доказали.
Другите членове на журито-Евгения Панчева- носителя на трета награда от миналата година и сценариста Ивайло Вълчев за съжаление не ги познавам.
Колкото до В. Станков- е, майстор е човека. И не са малко тези, които му подражават. Независимо какво ще напишете за него, той си е точно Валери Станков- затова е и разпознаваем.


(извинявай, че не ти отвръщам с „приятелю”, но на мен тая дума ми е твърде ценна – цяла торба сол има в нея от потта под мищците на общите усилия, сълзите избрисани и попити в нечие рамо и т.н. ) много съм ти благодарна за разсъжденията! В тях се съдържат голяма част от личните ми разбирания по въпроса „Поетичен конкурс – що е то и има ли място в живота ми?” Smile
Е, няма. Независимо кого, как и до колко познавам. В каквото и да било отношение.
Майсторството никому не отричам, ако си забелязал.
За мен темата е изчерпана.

Цветни дни ти желая! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Hunterszone
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 08, 2010
Мнения: 52

МнениеВъведено на: 09 Юни 2011 11:17:50 » Въпрос Отговори с цитат върни се горе

Уважаеми poki,

Искам да попитам на какво основание сихотворенията на Людмил Попов - ,,Хамалин'', и на Стефан Иванов - ,,Какво бих дал за нея'', са класирани съответно на 1-во и 3-то място и не трябва ли стихотворението на Валери Станков да е на първо място с оглед на..хм..,,конкурентните'' две творби, а те да са някъде в златната среда? Има една книга на Робърт Пърсиг - ,,Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет: Изследване на ценностите'', в която oсновният акцент пада въху качеството - на творчество, на живот и т.н. В нея главният персонаж - авторовият герой-разказвач Федър, разказва как някога водел курс по философия в университета и обучавал студентите си да разпознават качественото от некачественото. Той им възлагал за задача сами да проверяват и рецензират написаните от колегите им есета и в хода на курса да се опитат да формулират точна и изчерпателна дефиниция за понятието ,,качество''. Разбира се, това не се получило. Но ето, че всички те безпогрешно разбирали, че есето ,,Х'' е по-добро от есето ,,У'', но кое точно го правело по-добро, не става ясно. Мисълта ми е, че стихотворението на Валери Станков е по-качествено от останалите две - и това ще бъде потвърдено и от останалите, със сигурност. Защото в човешкия геном и по-конретно - в този на хората, занимаващи се с изкуство, е заложено да разпознават качественото изпълнение от безвкусното, от второразрядното. Тогава защо той не е спечелил първото място? It just doesn't make a sence. Никой до сега не е успял да се пребори трайно с таланта и с уменията - вярно, по време на комунизма са направили доста опити, но за щастие в глобален план - все неупсешни. Солженицин, Булгаков и Набоков са красноречиви примери. Моля, не опровергавайте многогодишната еволюция на човешкия род и не се опитвайте да ни изкарате шимпанзета. Повечето сме надскочили това стъпало на развитие. Или поне така се надявам.
Поздрави!

П.С.: Понеже в предишна публикация се бяхте оплакали, че потребителят ,,Воскресе'' не бил застанал с името си, моето е Константин Дренски. Това може да бъде проверено и в профилната ми страница на сайта.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 09 Юни 2011 12:28:46 » И аз да изкажа "категоричното " си мнение. Отговори с цитат върни се горе

Веднъж един поет, мисля че беше Лозан Такев, каза: “Хубавата поезия е тази, която награждават в конкурсите! Друг критерий за истинска поезия няма .”
Тогава си помислих: “Колко значи погрешни са моето усещане и оценка за поезията!” Защото много от награждаваните стихотворения, дори с усилие на волята си, не успявам да дочета!

Такова чувство изпитах и пред наградените стихотворения в този конкурс. Не съм участвал в него, не знаех и за темата му – “Какво не бих направил за нея – любовта!” Но тъй като е на името на Петко и Пенчо Славейкови, и аз си помислих, че сигурно и двамата са се обърнали в гробовете! Защото наградените стихотворения са безкрайно далече и от тяхната тематика, и от тяхната поетика!Нито на стихотворение на Петко Славейков, примерно на “Изворът на Белоногата”, “Песен за паричката ми” и пр. и пр., нито на стихотворение на Пенчо Славейков – примерно на

“Най-хубавото цвете не възпях!
С вълшебен дъх душа ми възвисена
то упои, и в нея с трепет плах,
угасна песента ми неродена!”

наградените стихотворения по нещо напомнят!

Помислих си: “Наградили са ги, спечелили са конкурса, значи са успели, “обладали” са Поезията! Но са я обладали против волята й! Тя не е пристъпвала влюбено насреща им, не им е подавала ръка, не им се е усмихвала! “Насилвали са я!” както би се изразил Петко Братинов! Защото поезия в наградените стихотворения няма! Или и да има нещо подобно на поезия, то е толкова слабо и незначително на фона на изпратените други (някои от тях пуснати и тук), но непремирани стихотворения.

Но не мисля, че конкурсите биват нагласявани, че се награждават “свои хора” или такива, които са “бутнали нещо” на журито! Или че класирането става от “партийните секретари” - не са те, които предават Поезията! Често в конкурсите е предвидена специална награда и за местен поет, и за най-млад участник, и за стихотворение на важна за региона тема и пр. – и там местните величия може би имат думата. Но в обикновения, в общия случай Поезията я предават поетите! Ако те са категорично против някакво решение, би трябвало да отстояват мнението си, да изкажат особено мнение или в знак на несъгласие да напуснат журито! Но такава практика няма.

Както между поетите има едни, които пишат един вид поезия, а други – друг вид, така и между членовете на журито сигурно има едни, които предпочитат и лансират един вид, а други – друг вид поезия. При това в България някои поети и критици сякаш са абонирани за членове на жури. И техните критерии и вкусове вече ни са известни.

За Бойко Ламбовски съм си съставил мнение, че за него колкото по-трудно е написано едно стихотворение, колкото по-мъчително за четене е то, толкова повече заслужава първата награда! И такива стихотворения лансира.

Вкусовете и предпочитанията на Благовеста Касабова са много по-близки до моите. В много конкурси, в журито на които тя е била заедно с Евтим Евтимов и Романьола Мирославова, са награждавани наистина най-хубавите стихотворения. Предполагам, че в това жури нейният глас не се е чул – може би възрастта и умората са се отразили на волята й.

Необяснима ми е позицията на Михаил Белчев. Най-логично е било да предложи за награждаване стихотворения, наподобяващи собствения му стил на писане – и всички или повечето от нас биха ги одобрили!

За останалите членове на журито не зная.

Та това исках да кажа – един харесва едно, друг друго. Не е дошъл краят на света! В много конкурси пък наградените стихове са наистина едни от най-стойностните.

А като утешение, противно на думите на Лозан Такев, ще кажа че: “Най-хубавата поезия не е непременно тази, която награждават в конкурсите!”
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com