Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 575
ХуЛитери: 4
Всичко: 579

Онлайн сега:
:: rosy88
:: LeoBedrosian
:: LioCasablanca
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Внимание! зимен бал на поезията!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 11 Дек 2010 23:51:26 » Внимание! зимен бал на поезията! Отговори с цитат върни се горе

Знам, че дълго чакахте - но не напразно. мисля, че тъкмо сега по празниците ще ви осенят най-яките стихове, а и ще имате време да ги запишете и изпратите. Трудно се твори за зима, когато вън е 20 градуса. Сега си е точно в темата! дерзайте!


ЗИМЕН БАЛ НА ПОЕЗИЯТА

Дата 22 януари/събота/ 2011 г. от 18 .00 часа галерия „АРТ МАРКОНИ”

Регламент:
Поетични произведения посветени на зимата, без значение дали да били публикувани, награждавани или освирквани.
В интерес на истината се колебах по този въпрос, но като видях колко прекрасни неща минаха до сега в тази тема, не ми се иска да ги игнорираме само защото нямах време да обявя по рано регламента. Все пак това е бал на поезията, а не конкурс. Както някои си спомнят в есенният бал всички участници бяха удостоени с почетни звания.

Произведенията си за участие можете да изпращате на
e-mail: art_markoni@abv.bg до 17.01.2011 г.

Срокът е за да могат за дъдат обработени, а не селектирани. Ще запазим демократичния принцип да определим време за четене и теглене по жребий кое, кога и дали ще се прочете/ в случай че са по-вече от възможното време/ . Задължително всички ще бъдат публикувани и ще бъдат оформени, както предишните в специална папка, така че всеки когато пожелае може да дойде и да си ги чете в читалнята на второ ниво.

Авторите задължително изписват: име и фамилия, никнейм и имейл за връзка

Наградата за най-красиво описание на зимата - прекрасен акварел от Петър Андреев осигурява галерия „Арт Маркони”
Галерията си запазва правото да осигури и следващите награди /абсолютно равностойни защото са от същият художник – Пролетен бал на поезията, Летен бал на поезията, Есенен бал на поезията и пак отначало.
Скоро ще ви пусна и как изглеждат картините.

Разбирам, че тече усилена подготовка по сценария, което е чудесно.

Умолявам всички, които искат да връчат някакви награди, да намерят начин така, че голямата и единствена награда за най-красиво описание на зимата, да не бъде засенчена или обезличена. Има достатъчно поводи и възможности различни творби и автори да бъдат отличени, но нека това не става по време на тази проява.

Използвам случая за ви успокоя, че ще има и БАЛ НА СМЕШНАТА ПОЕЗИЯ И ПРОЗА по повод първи април, както всяка година. Той ще премине под мотото: „ОЧИ КЪМ СЕБЕ СИ” / по понятни причини предишното заглавие независимо, че е мое е афиширано от името на галерията, която вече не представлявам/ Това обаче не променя нещата и съдържанието – произведения, описващи случки, в които авторът е главен герой на своето произведение.

Очаквам ви! С обич и зимен морски по здрав ! Маркони

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Remembrance
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 14, 2008
Мнения: 43

МнениеВъведено на: 12 Дек 2010 09:42:26 » Отговори с цитат върни се горе

Прекрасна идея! Искрени аплодисменти за галерия "Арт Маркони" и успех!
Cool
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 12 Дек 2010 12:31:40 » Отговори с цитат върни се горе

Браво,Ваня!!!Ако не ми мине котка път,ще съм там!!!Прегръдки от старата столица на прекрасните приятели от морската столица-Ружа/ЧЕ Very Happy

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 12 Дек 2010 15:09:02 » Разни балове на разни поезии... Отговори с цитат върни се горе

Страхотия си, Маркони - радвам се на обявения вече (няма тън-мън...) Зимен бал на поезията...
... само един никакъв и много маловажен въпрос ми вгорчава щастието да съм част от това чудо...
Абе, ще им издаяним ли, на толкова много Балове, а?... То не е, като да е общинско мероприятие, че да го отметнем само по календара...
(слава богу, баловете ни не са "Национални...", а варненски...),
а то - хъс трябва, и даян трябва...,
че и разни други... работи, за да не се гледаме после с наведени глави...
Хъс - не се и съмнявам - само твоя ще стигне! За всичките балове, че и артък ще има...
Даян - поразпитах, порових в И-нета - имаш... Ама, другите работи?...
Какви други работи ли? Ами за другите работи - другите питай! Не мене... Rolling Eyes , Laughing , Wink ...
Аз съм по *сладките* работи... Laughing , Laughing , Laughing

Е,... и на бой - нося! Laughing , Laughing , Laughing

Wink))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 12 Дек 2010 18:13:51 » Не че те разбрах, ама ще ти отговоря Отговори с цитат върни се горе

БОЙКО - НЕ БОЙ СЕ!
Може би се притесняваш за материалната страна . Мисля че съм си преценила силите, ако не сварвам - ще викам за помощ. В края на краищата с художниците си мога да се разбера, а този специално /Петър Андреев/ е душица . Рисунъка му е шест! Вярно формата е малък, но е истинско бижу. Освен това наградите ща са равностойни за всеки сезон и няма да има сърдити, както и няма да се чудя всеки път какво ще правя. Както се убеди миналия път за разкладката всеки се отзова без да сме се наговаряли- имаше и баници и пиене и торти и кекс и кво ли не. Даже и ракийка, дето с Жоро си я допивахме бая време поради липса на желаещи вечерта. Така че, остава добрия Господ да е с нас, да вървят нещата добре, така че да не изоставам с наеми и тоци и т.н. Другото е наред - творби прекрасни -колкото искаш. Ако намекваш да искам помощ от Обищина или спонсори - забрави. Никой няма да се бръкне, а за две кирливи стотинки ще се пъчат като за световно и ще контролират кой, кога, къде, ама защо точно тоз. Отдавна съм излетяла от тази клетка и свободата има цена. За това и умувахме толкова дълго с Жоро. Преценихме си силите и като ще е - да е. Квото е тва е! нали се сещаш сега защо съм МАРКОВА. И това ще бъдат НАЙ-МАРКОВИТЕ БАЛОВЕ НА ПОЕЗИЯТА.
Забравих, за зимния бал - непременно ДОМИНА. Задължително е някакво оперение да се метне я на рамене, я на глава и кой където реши. Просто цвят да има.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
shtura_maimunka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2008
Мнения: 287
Място: Варна

МнениеВъведено на: 12 Дек 2010 22:46:23 » Отговори с цитат върни се горе

Сещах се, обаче, не бях сигурна защо си МАРКОВА...то от далеко си личи супер качеството. Rolling Eyes
Не се притеснявайте, всичко ще е наред!Между приятели, не трябва да се мисли за пари!
Всеки ще донесе по нещо и...готово!
Щом сме с МАРКОВИ, няма проблем...особено пък, и ако наоколо се навърта и момчето за бой! Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 13 Дек 2010 01:36:40 » Това беше в минутите за реклама Отговори с цитат върни се горе

така че стягайте си римите и беж лиске да бягаме.
Освен това ще разчитам много на всички ви, ако забележите творба достойна за събитието, а авторът не разбрал или от скромност не я пратил да ми подскажете. Може би направо ми я копирайте и изпращайте на лична или по имейл, а аз ще имам грижата да го уведомя и му поискам разрешение за включване. Все пак нека прозвучи най-доброто. Награденият естествено ЩЕ БЪДЕ ПРЪВ МЕЖДУ РАВНИ.
Сега се размечтах някога да се намери един спонсор, който да поиска да издаде сборник с творбите - един годишник например. Аз отивам да си го сънувам това - хареса ми. Сънувайте си го и вие, с картинки цветни, от класните ми автори...чудничко...

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Musketar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 118

МнениеВъведено на: 13 Дек 2010 17:54:51 » Отговори с цитат върни се горе

Ей, ама ти си организационен факир, Ваня! Блазе на варненци - имат си Странджа в твое лице! И като кажеш нещо - няма отстъпление! Е, няма как, почвам отсега да разчиствам пътя за 22-ри! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 14 Дек 2010 08:34:38 » Отговори с цитат върни се горе

Маркони/Странджата каза:
Цитат:

БОЙКО - НЕ БОЙ СЕ!
Може би се притесняваш за материалната страна .

За *материалната* страна - въобще и никога не съм се притеснявал!
И поне следващите 5-6 години няма какво да ме притеснява...
Освен ако не започна да прескачам до Лас Вегас... което си е идиотско предположение - откъдето и да го фантазираш...
Затова - хайде да си обсъждаме РЕАЛНИ неща.

Ще си позволя да кажа ТВЪРДО *ДА* на сборника стихове, който ЩЕ ИЗЛЕЗЕ в чест на следващия (2011г.) Есенен бал на поезията - т.е. ще влючва пълния цикъл от четирите сезонни (Есенен, Зимен, Пролетен и Летен...) балове на поезията.
Защо съм така сигурен ли? Ами защото финансирането ще е моя грижа и ще (...вече!...) го има!
(да кажем,. че 1000 лева вече ги има - ако трябват повече - ще му мислим...)
Е, ако няма достатъчно автори и/или хубави (струващи си хабенето на дърветата) произведения - това ще бъде проблем, но *извън моята компетентност и възможности*... Smile , Smile , Smile
Един мой стар, задграничен партньор в бизнеса, обичаше да казва с тъга:
"Пари, приятелю, имам достатъчно... Хора нямам... за да свършат работата! Хора ми намери! Парите - от мене!... *

Моите *намеци* за проблеми/тревоги са за *нещицата*, които ми се иска да си *оглозгваме* като вкусни кокалчета във Форума (а другите да ни завиждат и да им текат разни телесни течности...),
... дребните *гъделчета* за забавление и похапване + попийване, които ще си направим, за да ни е интересно... и приятно!.
(ето - някъде споменаваш за *кекс*, а знаеш, че той си върви "ръка за ръка" със *секс*, а за секс - нито дума!...)
А то, удоволствието не е само в самия секс, а предварителното... в *прелюдията* към секса, нали?...

Е, аз си начесах *логореята*. Embarassed
Думата предоставям на следващи желаещи... Laughing , Laughing , Laughing , Laughing

;=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 14 Дек 2010 11:04:21 » Отговори с цитат върни се горе

Бойко,велик си!!! Very Happy

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 14 Дек 2010 16:32:05 » А бе Бойко Отговори с цитат върни се горе

Вече ще ти викаме Бойко - Барута. Докато ти покажат фитилче - па гръмнеш, ама не така на халосни или за илюминации ами с тежката гаубица. Мале...страшно става и кво сега
НЯМА НЕ ИСКАМ- НЯМА НЕДЕЙ,
ХУЛИТЕР ОТ РАДОСТ ПЕСЕН ЩЕ ПЕЙ!

Скъпи приятели,
като ви разказвам колко прекрасни неща се случват в дядовата ръкавичка на Маркони просто невероятни. Ето докато си помечтах за сборник - и ей го на!
Бойко, на зимния бал, независимо че ще е в януари трябва да си с костюм на Дядо Коледа. Благодаря ти от сърце. Мисля, че бъдещият четирисезонник ще бъде нещо достойно и красиво.
Извинявай, че не запомних онова сложно име на специалните канелени изкушения, които освежиха театралното събитие, но знаеш, как се вълнувам и преживявам всичко случващо се - достатъчно ли е топло, достатъчно ли са местата, достатъчно ли е публиката... Не претръпнах / и не съжалявам/ тревожа се за всяка проява и искам всичко, което зависи и от мен да бъде както трябва.
Благодаря на представителната хулитерска извадка за присъствието и подкрепата. Текста наистина беше зашеметяваш, а изпълнението ювелирно. Сигурна ще се върна още веднъж към текста - за тези, които не успяха да бъдат с нас.
До скоро!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 15 Дек 2010 18:04:47 » Нещо важно исъществено! Отговори с цитат върни се горе

първите лястовици вече кацнаха в пощенската ми кутия...и разбрах, че съм пропуснала нещо важно. Сещате се, че ще е невъзможно да прочетем всичко в една вечер, а дори и в четирисезонника няма как да се побере прекрасното ви творчество. Така че мили мой
САМО ПО ЕДНО СТИХОТВОРЕНИЕ ОТ АВТОР
Вие изберете кое!
Извинявайте за недоразумението, просто покрай толкова много емоции го пропуснах!
Ще черпя - глобата си е глоба!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 15 Дек 2010 19:13:50 » Зимен бал... и др. работи Отговори с цитат върни се горе

Благодаря, че подсети и мен Маркони - по 1 стихотворение ще бъде и в годишния сборник!
По 1 от автор - за всеки сезон - т.е. общо 4 за годината.Просто не бива повече.
Целта на издаването сборник стихове от Баловете на поезията е все пак повече автори да бъдат "показани", нали? Smile
И непременно на Зимния бал ще трябва да си изберем комисия която да "пресее/избере" стиховете.
(не за четенето - за стихосбирките - 4 стихосбирки - по 1 книжка за сезон...)
Мисля, че имаме време да ги обсъдим и приемем... "съдиите" на предложените авторски шедьоври!!! Laughing , Laughing ...
Единствен задължителен критерий: ЦЯЛАТА комисия - САМО от Хулитери!!!
А, да - ако някой го зачопли любопитството - аз няма да бъда член на комисията. Нито ще участвам с мои стихове...
(просто си вкарах "автогол" поемайки ангажимента с финансирането/издаването... Sad ... Laughing , Laughing Laughing , Laughing

;=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

(страшно се радвам на "първите лястовички"!!! И се надявам да са от хубави - по-хубави - НАЙ-ХУБАВИТЕ!!!... Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Musketar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 118

МнениеВъведено на: 16 Дек 2010 15:39:59 » Отговори с цитат върни се горе

А, да - ако някой го зачопли любопитството - аз няма да бъда член на комисията. Нито ще участвам с мои стихове...
(просто си вкарах "автогол" поемайки ангажимента с финансирането/издаването..

Бой, оценявам порива ти към чистоплътност, обаче абсолютно не съм съгласен. И ако за участието в хипотетичната комисия мога да открия някаква логика, по отношение на неучастието ти с текстове - хич! И на теб ли ти се проми мозъка от модерната тема за "конфликт на интереси"? Ха да дойдем малко на себе си и да проявим капчица здрав разум. В качеството ти на финансиращ орган, би било проблематично, ако ползваш някакви привилегии /например имаш право на 10 стихотворения, а другите на 1./ Ще е вид аномалия, да! Обаче не по-малка аномалия - просто с отрицателен знак - е дискримнацията на автори и текстове. Ти пишеш ли стихове? Пишеш. Както и всички останали. Е, както и всички останали, тези стихове имат РАВНО право на съществуване, публикуване, състезание. Ако са добри - браво! Ако не - ще ядат дървото. Обаче да им отнемеш правата, е точно толкова корумпирано мислене, колкото и онова с привилегиите. По форма, не по съдържание. Измислили сте някакви правила - добре! Ами най-същностният смисъл на правилата е да важат за всички, да няма "под" и "над". Не вярвам, ако произвеждаше и продаваше хляб, да тичаш до чужда хлебарница да си купиш хляб, щото е по-морално. Да ни ти казвам, че в подобен отказ от участие има една самовменена "презумпция за виновност". Хайде свършвам, че ей сега ще се отплесна за манипулативните техники, чрез които ни се разфокусират преценките не от днес, и не от вчера.
Начинанието ти е страхотно, приятел. Част от условието да се случи по хубав начин, е да не залита в крайности, а да си стъпва здраво на краката. Проблемът на повечето конкурси в България /за чужбина - не знам/ е точно този - те залитат до степен на оливане в стремежа си да привилигироват някой или някои. И това се усеща. Но също така се усеща и "здравото стоене", когато го има. Ама има ли го, винаги неизбежните неадекватни приказки отстрани, олекват... Хай, ден да ти е! Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 16 Дек 2010 18:23:18 » Споко! Отговори с цитат върни се горе

Недейте захваща тази тема от сега. Дайте да не се изхабяваме в празни спорове. Рибата още в морето дето се вика. Има толкова много критерии по които можем да определим колко неща ще влязат и колко ще излязат. Нека не се обременяваме от сега с комисии и селекции.
Бойко, уважавам мнението ти, както забеляза на есенния бал аз също прескочих моето за да печелим време. Но имах готовност ако не бяхме събрали достатъчно участници да подкрепя собствената си организация със собствено стихотворение. Така че братко не знаем кое до къде ще дойде и няма смисъл да се хвърляме от сега. КАТО МУ ДОЙДЕ ВРЕМЕТО ЩЕ МУ МИСЛИМ. Дай боже да има хубави творби. Пък ако не ти се пише зимно - си е твой избор също - няма да се напъваш сега насила Laughing
Надрусалия орехи - нека не се офлянква с разсъждения за конфликт на интереси ами да погали ледените висулки и да ги накара да зазвънят и нека после чуем това, Мускетарю, за теб ми е думата.
Айде отивате да творите и нека нажежим малко отмосферата с прекрасни зимни стихотворения. Мога да ви кажа под секрет, че папчицата набъбва от прекрасности...
Действайте!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com