Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: StudioSD
Днес: 1
Вчера: 0
Общо: 14144

Онлайн са:
Анонимни: 462
ХуЛитери: 6
Всичко: 468

Онлайн сега:
:: malovo3
:: rhymefan
:: LioCasablanca
:: Heel
:: LeoBedrosian
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Докога добрите поети в този сайт ще остават анонимни?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
savana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 16, 2004
Мнения: 6
Място: Стралджа

МнениеВъведено на: 02 Окт 2010 16:36:25 » Докога добрите поети в този сайт ще остават анонимни? Отговори с цитат върни се горе

Я по-смело момчета и момичета застанете с имената си зад написаното от вас. Сега поне няма цензура и няма от кого да се криете.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 02 Окт 2010 17:50:30 » Re: Докога добрите поети в този сайт ще остават анонимни? Отговори с цитат върни се горе

savana написа:
Я по-смело момчета и момичета застанете с имената си зад написаното от вас. Сега поне няма цензура и няма от кого да се криете.

Който е гонен от тълпа разгонени фенки, от цензура не се страхува.
Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 08:24:38 » Отговори с цитат върни се горе

Аз така и не мога да разбера защо Админите на този сайт са приели непременно на се публикува с псевдоним?Всеки автор,щом е решил да предложи свои произведения пред широката аудитория на Хулите трябва да има и доблестта за застане до тях с името си!...Да не говорим за хората с по няколко псевдонима!?...Това ми прилича на творческа шизофрения!!!Има нешо духовно-нечистоплътно да плюеш някого ей-така,анонимно, и да си гледаш сеира....Не знам защо,но ми напомня за доносниците от недалечното минало...Нали и те са били с превдоними...Пиеш кафето с някого, усмихваш му се,а после сядаш вкъщи и пишеш донесение...Гадно е,не мислите ли?!...

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
GoranMalevski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 10, 2010
Мнения: 5

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 09:40:06 » Отговори с цитат върни се горе

При достатъчен интерес от страна на някого, може да се открие всичко - кой стои зад произведението, включително и адреса и телефона му... Само че тогава почват -МАНИИТЕ И -ПАТИИТЕ ! Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 09:54:11 » Си вест и прозрение сИ, Ружа Велчева! Отговори с цитат върни се горе

Никога не съм смятал анонимноста за достойна...мании и патии има навсякъде...това не е оправдание да се криеш зад няколко/сега само два?/.

Или някой Idea се мисли за велик /и не иска да му досаждат "фенките" или "феновете"/ или иска да гледа сеир Laughing колко му е...да прехвалиш някой ник или да го жегнеш в гърба...по сладко е, нали...анонимни никчета Rolling Eyes

(...пък има си сайтове за запознанства...там в началото анонимноста е желателна, за наивниците, де Sad )

Е, това от мен...откакто влязох в сайта любим /19.7.2008/ съм с един никнейм и отворен за всички...дори и за маниите и патиите Wink
Нали съм доктора Razz

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 10:03:12 » Отговори с цитат върни се горе

CheGuevara написа:
Аз така и не мога да разбера защо Админите на този сайт са приели непременно на се публикува с псевдоним?Всеки автор,щом е решил да предложи свои произведения пред широката аудитория на Хулите трябва да има и доблестта за застане до тях с името си!...Да не говорим за хората с по няколко псевдонима!?...Това ми прилича на творческа шизофрения!!!Има нешо духовно-нечистоплътно да плюеш някого ей-така,анонимно, и да си гледаш сеира....Не знам защо,но ми напомня за доносниците от недалечното минало...Нали и те са били с превдоними...Пиеш кафето с някого, усмихваш му се,а после сядаш вкъщи и пишеш донесение...Гадно е,не мислите ли?!...

Не, не мислим.
Този разговор е воден и преди.
Писането на художествена литература под псевдоним е вековна и световна традиция и администраторите на този сайт я уважават.
Критиката не е плюене.
Голяма част от "имената" на известни писатели са всъщност псевдонимите, с които са започнали да пишат.
С всичко може да се злоупотреби дори и с написано гражданско име на челото – както се е случвало неведнъж - това е въпрос на морал и възпитание.
Пародията, която мнозина тук възприемат като обида и плюене, е литературен жанр.

Елин Пелин (псевдоним):
“Отечество любезно, уроки да не са ти,
ама си много мило, убаво си много!
Земята ти – земя, небото ти – небо!
Ете бая със зор изкаруваме лебо
и малко на законо дъската му клопа,
ама инат чиним на цела Европа,
с тебе се хвалим дек бива и не бива...
Твойта убосия сърца ни опива
и със нея вечно ще се костоперим,
ще да й се чудим, ще да й се дзверим..."

Мисля, че няма нужда да казвам кого е пародирал.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 10:06:43 » Re: Си вест и прозрение сИ, Ружа Велчева! Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Никога не съм смятал анонимноста за достойна...мании и патии има навсякъде...това не е оправдание да се криеш зад няколко/сега само два?/.

Или някой Idea се мисли за велик /и не иска да му досаждат "фенките" или "феновете"/ или иска да гледа сеир Laughing колко му е...да прехвалиш някой ник или да го жегнеш в гърба...по сладко е, нали...анонимни никчета Rolling Eyes

(...пък има си сайтове за запознанства...там в началото анонимноста е желателна, за наивниците, де Sad )

Е, това от мен...откакто влязох в сайта любим /19.7.2008/ съм с един никнейм и отворен за всички...дори и за маниите и патиите Wink
Нали съм доктора Razz

Или някои си въобразяват, че като започнат да пишат в литературни сайтове, веднага стават известни "автори". Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
GoranMalevski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 10, 2010
Мнения: 5

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 10:07:33 » Отговори с цитат върни се горе

Е това е достоен отговор! Браво Красавице!!! Другото е нездраво любопитство, дето и Доктора няма да го излекува...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 11:31:23 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Позицията на всеки зависи от това какво търси в този сайт!...Аз се включих в него когато бях 2 години толкова далече от България и имах нужда да чета българско слово и да срещна приятели,за да надмогна емигрантската самота!...Не за да ставам популярна! За това си има издателства,печатни медии и т.н. Затова търся открити сърца и честни и талантливи творци, с които открито да споделям мисли,без да чувам хихикане и да ставам свидетел на безвкусни гаври с публикуващите в сайта...А иначе уважавам личността на Че Гевара и затова избрах този ник,з да съм в унисон с изискванията!...

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 11:52:02 » Отговори с цитат върни се горе

CheGuevara написа:
Very Happy Позицията на всеки зависи от това какво търси в този сайт!...Аз се включих в него когато бях 2 години толкова далече от България и имах нужда да чета българско слово и да срещна приятели,за да надмогна емигрантската самота!...Не за да ставам популярна! За това си има издателства,печатни медии и т.н. Затова търся открити сърца и честни и талантливи творци, с които открито да споделям мисли,без да чувам хихикане и да ставам свидетел на безвкусни гаври с публикуващите в сайта...А иначе уважавам личността на Че Гевара и затова избрах този ник,з да съм в унисон с изискванията!...

Доколкото Че Гевара е политическа фигура, смятам, че изборът на името му като ник в литературен сайт е по-неподходящ дори от ника “красавица”. Laughing Laughing Laughing
Че Гевара (също псевдоним) е революционер и е избил много хора, така че аз никак не го уважавам.
Като срещнеш безвкусна гавра, кажи го на автора й веднага и на място.

Забравих да “припомня” за един от най-големите, ако не и най-голям изследовател на българската литература – Иван Богданов (1910 – 1992) -
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=527242
Автор е на “Речник на българските псевдоними” -
http://knizhen-pazar.net/index.php?option=add_book&id=12117&title=%D0%A0%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D0%BF%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B8
в който може да се прочете по колко псевдонима са ползвали не само писателите, но и научни работници, преводачи, карикатуристи, публицисти и журналисти.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 12:11:53 » Отговори с цитат върни се горе

Няма да споря с Красавеца за Че Гевара!..Искам само да уточня,че Че Гевара също е писам стихове и преди 20-на години едно софийско издателство ги е включило в Антология на латиноамериканската поезия...

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 12:59:43 » Отговори с цитат върни се горе

CheGuevara написа:
Няма да споря с Красавеца за Че Гевара!..Искам само да уточня,че Че Гевара също е писам стихове и преди 20-на години едно софийско издателство ги е включило в Антология на латиноамериканската поезия...

Скъпа госпожо Ружа Велчева!
И Хитлер е рисувал, но това не означава, че е влязъл в историята на живописта.
Копирах за всички част от биографията на "великия Че" от Уикипедия:

"Митът за Гевара говори, че той бил смел революционер и закрилник на народа. Но фактите представят различна действителност.

Относно смелостта на Гевара може да се съди както от това, че той често бил наричан "Че с Лъвското сърце", така и от факта, че той е участвал в една-единствена битка, където е бил пленен и по-късно екзекутиран от боливийски войници. Интересно е също да се знае, че когато боливийските войници обграждат Гевара, неговата първа реакция била: "Не стреляйте - аз съм Че! Аз ще съм по-полезен за вас жив, отколкото мъртъв!".

В правителството на Кастро, Гевара започва кариера си още първата година след като Кастро идва на власт. Че става негов главен екзекутор и през този период избиванията на кубинци са толкова интензивни, че по мащаб превишават изтребването на германци от Химлер преди войната.

Действителната цифра на смъртните случаи е неизвестна, но дезертьор твърди, че в рамките само на три месеца Че е подписал 500 заповеди за екзекуции. Кубинският журналист Луис Ортега, който познавал лично Че, пише в своята книга "Yo Soy El Che" ("Аз съм Ел Че"), че само за една година Гевара е изпратил 1 897 души на екзекуция.

Към това трябва да се прибавят и 2 500-те души, които Че лично изпраща "до стената" при влизането си в Хавана през януари 1959г.

Но не само от тези цифри може човек да го побият тръпки. Не трябва да се пренебрегва и начинът на изпълнение на смъртните присъди, които Ел Че е прилагал.

Първо, при тях нямало съдебни процеси - нещо, което той описва като "архаичен буржоазен детайл". Защитавайки липсата на съдебен процес, Гевара заявява: "Това е революция! И революционерът трябва да стане студена машина за убийство, която е мотивирана от чиста омраза.". Като омразата е нещо, разпространявано от него активно сред хората от неговия ранг: "Омразата е елемент на борбата; безжалостната омраза към врага е това, което ни тласка отвъд естествените човешки граници и ни трансформира в ефективни, яростни, селективни, и студени машини за убиване.".

Второ, Че нарежда на отрядите за екзекуция след застрелване на жертвата да стрелят в главата на убития с масивния Colt .45 slug от разстояние пет крачки. Резултатът е пръсване на черепа.

И трето, всичко това се прави публично, в присъствието на семействата и приятелите на жертвата.Ернесто Гевара е известен и с нещо повече от екзекуциите. Той специализира и в психологическите мъчения. Известно е, че Гевара е прилагал широко следното мъчение: затворниците, включително и такива на тинейджърска възраст, били изправяни с вързани очи пред отряда за екзекуция, след това се дава нареждане за огън и жертвата чува щракането на спусъка на оръжието.., но изстрелите са халосни."

УВАЖАВАЙТЕ СИ ГО!

P.S. Съжалявам, грешка. Източникът е Epoch Times - Ирландия.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 13:31:50 » С поклон пред авторитета на Красавеца! Отговори с цитат върни се горе

На война като на война!...А и има и други гледни точки!...Не бива да изместваме темата в друга посока...Защото например аз говоря ,че в момента в България поне половината от населението е подложено на геноцид,но никой не смее да го каже на висок глас...Други писания се харесват на високоуважаваната литкритика...Но,както казах,това е съвсем друга тема и тя, явно,вас не ще ви заинтересува!...Нека не си прехвърляме реплики-темата е ДРУГА!

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 13:55:22 » Re: С поклон пред авторитета на Красавеца! Отговори с цитат върни се горе

CheGuevara написа:
На война като на война!...А и има и други гледни точки!...Не бива да изместваме темата в друга посока...Защото например аз говоря ,че в момента в България поне половината от населението е подложено на геноцид,но никой не смее да го каже на висок глас...Други писания се харесват на високоуважаваната литкритика...Но,както казах,това е съвсем друга тема и тя, явно,вас не ще ви заинтересува!...Нека не си прехвърляме реплики-темата е ДРУГА!

Да, темата е друга и никой не е питал защо след като сте жена ползвате мъжки псевдоним, нито е отваряна дума за Че Гевара, та да говорите колко го уважавате, нито става дума за положението в България в момента. Laughing Laughing Laughing
Но е време админите да си кажат думата по въпросите за сайта, аз казах каквото имах от гледна точка на литературата.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 03 Окт 2010 14:44:01 » Отговори с цитат върни се горе

От гледна точка на литератерата-аз също си казах мнението,но то не е задълрживелно за всички!
Когато един автор е приел да отпечатва свои произведения с псевдоним-това е негово право.Но това означава и с него да издава и произведенията си в книга, навсякъде да се афишира с него... Когато издава книги под едно име,а в сайта тук се подвизава с 2(засега) ника и се прави на недосегаем,това вече ми намирисва на духовна нечистоплътност!...Това е!
А колкото до пол и ник, и вие,Красавецо, май сте като мен!... Very Happy

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com