Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 823
ХуЛитери: 1
Всичко: 824

Онлайн сега:
:: LioCasablanca

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Законът на Архимед или как открих сродната си душа
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
82%
 82%  [ 19 ]
4
8%
 8%  [ 2 ]
3
4%
 4%  [ 1 ]
2
4%
 4%  [ 1 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 23


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 10 Фев 2010 15:12:08 » Законът на Архимед или как открих сродната си душа Отговори с цитат върни се горе

"Всяко тяло, потопено в течност, олеква толкова, колкото тежи изтласканата от него течност".
Онова лято, когато всичко се пукаше от жега, у нас се скапа климатика. Естествено, гаранцията му беше изтекла пролетта. Разпитах тук и там за някой добър майстор. Един бивш колега ми предложи Свилен – негов състудент, електро-инженер. Изпитвах огромно уважение към това съсловие – електро-инженерите. Аз самата съм инженер по „В и К” – водопровод и канализация, за сведение на четящите. Свилен го бях засичала веднъж при този, бившия колега. Бяхме се събрали една весела компанийка. Тогава дори оправих течащите кранове на колегата, професионално съм изкривена и не понасям кранове, които текат. Поради тази причина и в дамската ми чанта винаги има място за един френски ключ, ама както и да е.
При мен всичко тече, всичко се променя. Така и животът ми вечно тече и се променя. Не знам защо така ми се случи, но и с двете си гаджета преди брака ми се изпокарахме за глупости, разведох се също по незнайни причини. Бившият ми не можа да понесе моите качества на жена-майстор. Той, горкият, един пирон не можеше като хората да забие. Ама както и да е.
Свилен беше видимо свит и скромен, косата му бе започнала да се прошарва, очите му имаха благ израз, а гласът му беше един такъв нежен и невинен... Определено прехвърчаха тогава искри между нас.
И ето ме, очакваща го в тази жега, да дойде и да удари едно рамо за климатика. Реших, че като начало ще пийнем студена биричка, изпържих картофки, кюфтенца, от онези, дето като семки вървят и на една хапка им виждаш сметката.
Свилен пристигна. Веднага отбелязах наум старомодната му риза на каре и светлия панталон, неизгладени. Бе този човек няма ли жена до себе си?!
- Здравей, Свилене! – подадох аз ръка и енергично разтърсих неговата. Такава съм си аз, стискам здраво и емоционално. Като се здрависвам де.
Той като че ли се смути и стъклата на очилата му леко се изпотиха.
- Здравей, приятелко! – се изчерви той. Леле, харесах го още повече! – Какво става, климатикът ти не бил наред...
- Сядай, сядай, първо поеми въздух и малко подкрепление – поканих го в кухнята, където бях подготвила масата.
- О-хооо, обожавам да ремонтирам климатици с бира и пържени картофки!
„Брех, тоя човек имал и чувство за хумор!”
След няколкото „Ха, наздраве” и пресушаването набързо на пет бутилки от живителната разхладителна течност (две моя заслуга и три негова), аз вече опознах Свилен, който се оказа съвсем приказлив и съвсем не толкова скромен. Докато ми обясняваше как се развел и как децата му били в Германия при бившата му съпруга, очите му постоянно шаркаха някъде по презрамките на роклята ми, а на мен ми беше хубаво, хубаво...Ама както и да е.
Не знам коя чавка и на двамата ни изпи акъла, та спонтанно и взаимно решихме, че климатикът ще почака и че трябва да се разхладим с бирата във ваната. Нямаше как да пропусна да се изфукам с банята си, където сама бях лепила плочки, монтирала ваната и въобще всичко там бях „аз” до мозъка на костите си.
За отрицателно време ваната бе напълнена и Свилен се пльосна в нея. Реших да не му се извинявам за апетитните си форми, в крайна сметка, Бог дал. Докато водата още шуртеше вътре, забелязах една от лайсните на прага на вратата, че леко се е изметнала и така, както бях по хавлиена кърпа, се наведох да я оправя. В това време усетих погледа му върху гърба ми и околностите. Магьосник беше този Свилен, как успя с поглед да свали хавлията от мен! После се присъединих и аз във ваната при него, с чаша бира в ръка, съвсем забравила Закона на Архимед. Изведнъж огромно количество вода, отговарящо на, както ви казах вече, апетитните ми форми, се изсипа по пода на банята. Сифонът не успя да я поеме и тя тръгна през прага на вратата, която, разбира се, бях оставила отворена, че в тая жега да става леко течение. Аз подскочих като ужилена, защото си представих ламината в коридора и течността, плъзваща по него. С цялото си разголено величие направих ловък лъвски скок и боса, с капеща обилно от мен вода, се отправих към кухнята за кърпи.
- Затвори крана! – успях да изкрещя на Свилен, който, неочаквано за мен, се оказа тичащ и той зад гърба ми. Гол, разбира се! Нямах време да оценявам мускулестото му тяло, тъй добре прикривано от него в старомодната карирана ризка.
В това време водата се разпространи като епидемия из целия апартамент, употребихме огромно количество кърпи, покривки и чаршафи, за да я попием от пода на коридора, спалнята и кухнята. Слава Богу, че холът остана невредим!
Климатикът се оказа съвсем наред. И до ден днешен не разбрах какво му имаше. Може би беше чакал ръката на Свилен да го пусне?!
Както и да е!
Всичко тече, всичко се променя!
Веднъж и при мен да тръгне по вода!
Сега, докато пиша тези думи, чакам Свилен да се прибере. Масата е сложена, биричката е в хладилника. Аз съм с любимата на Свилен рокля, онази с презрамките!
Еврика!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 10 Фев 2010 16:13:10 » Отговори с цитат върни се горе

Веселяци! Very Happy (... вероятно е бил купидон в образа на чавка Very Happy )
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
kristi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2005
Мнения: 729

МнениеВъведено на: 12 Фев 2010 15:13:15 » Отговори с цитат върни се горе

Инженерите ми те! Very Happy Very Happy
Мдааа, друго си е, когато разбираш от разните физични закони и точно затова да реагираш първосигнално, но адекватно по Евино облекло Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Black_dog
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 16 Фев 2010 16:18:24 » :) Отговори с цитат върни се горе

Бих казал, че авторът по-скоро е открил сродното си тяло Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 18 Фев 2010 17:19:59 » Отговори с цитат върни се горе

Laughing Значи, сродна душа в нужда се познава.. Smile )) Все така- по вода! Конкурсно тоже!
Успех! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 21 Фев 2010 22:24:57 » Отговори с цитат върни се горе

Много свежо! Успех!

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
marija-magdalena
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 4

МнениеВъведено на: 26 Фев 2010 15:59:19 » Забавно ... Отговори с цитат върни се горе

Забавлявах се истински.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 14 Мар 2010 14:25:32 » ... Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Електроинженерите - и ние сме хора, и нищо човешко не ни е чуждо...
Very Happy
Имах предвид бирата...
Wink
5!
Very Happy
Само внимавайте с ремонтите, че законът на Архимед има и друг вариант:
"Всяка течност, потопена в тяло, след 7 години тръгва на училище."
Shocked

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com