Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 411
ХуЛитери: 4
Всичко: 415

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: Marisiema
:: LeoBedrosian
:: mariq-desislava

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - "Гай Балоний" - политическа сатира в реално време
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
dobri_bozhilov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 13, 2007
Мнения: 10

МнениеВъведено на: 12 Юли 2009 09:49:57 » "Гай Балоний" - политическа сатира в реално време Отговори с цитат върни се горе

Уважаеми приятели,

Политиката е непроменима. Съдържанието и е непроменимо. Сменяме само формата. Затова, ако не друго, нека поне се забавляваме с нея. Изкуството единствено може да ни спаси от политическия кошмар, като го превърне в комедия. Трябва да се създава изкуство, приятели. То е вечно. В този дух, ето моят принос в тази кауза:

"Гай Балоний" - политическа сатира в реално време...

Приятно четене...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 12 Юли 2009 18:31:32 » Не си интересен, събрате по перо...Божилов Отговори с цитат върни се горе

Cool 4 годин що не писа сатираза Гай Лайнишев и Гай Направанов и тн. и т.н.?!

Може би, ти си Бодри Червенушков, а изкуството ти е изкуствено, нели така. И конюнктурно... Wink

Доктороу Уф Були Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 12 Юли 2009 18:40:37 » Отговори с цитат върни се горе

Добри, хората са уморени от политически сатър /без сатира/. Сега са впрегнали последните си надежди и са в еуфорно очакване. Нека им дадем шанса да сбъднат тези очаквания. Дай малко време на новите управляващи /етично е, мисля/ да се докажат, а пък после... сеч най-острото перо.

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 12 Юли 2009 18:43:38 » 100 дни, Бодрий, 100 дни! Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Cool Rolling Eyes Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
dobri_bozhilov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 13, 2007
Мнения: 10

МнениеВъведено на: 12 Юли 2009 22:39:54 » Отговори с цитат върни се горе

Silver Wolfess,

Тя сатирата не пречи на управниците. Тя е само оправдание за тях като се провалят. В този смисъл, аз им помагам - давам им още с какво да се оправдаят... Като се издънят, ще могат да кажат, че виновни са сатириците дето ги осмивали Very Happy

doktora,

Заглавието "Гай Балоний" не изключва други герои, от типа на Старшия консул, ефенди Сокологлу, Комодор Кокалий и пр. И тям е отдадено дължимото...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Vaia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 04, 2009
Мнения: 100

МнениеВъведено на: 13 Юли 2009 01:25:54 » Отговори с цитат върни се горе

Shocked Ама това сатира ли е? Според мен не става.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 13 Юли 2009 02:33:45 » Отговори с цитат върни се горе

Vaia написа:
Shocked Ама това сатира ли е? Според мен не става.


И според мен. Пълна скука, логорея.

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 13 Юли 2009 08:55:32 » Бодрий;) Отговори с цитат върни се горе

doktora,

Заглавието "Гай Балоний" не изключва други герои, от типа на Старшия консул, ефенди Сокологлу, Комодор Кокалий и пр. И тям е отдадено дължимото...


...да, бе, кефиш...но 100-те дни са толерантност.Smile

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
BMP
Гост





МнениеВъведено на: 13 Юли 2009 13:14:18 » Отговори с цитат върни се горе

Най-добре го наречи "политическа поръчка в реално време". Sad
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 13 Юли 2009 18:51:21 » Отговори с цитат върни се горе

dobri_bozhilov написа:
Silver Wolfess,

Тя сатирата не пречи на управниците. Тя е само оправдание за тях като се провалят. В този смисъл, аз им помагам - давам им още с какво да се оправдаят... Като се издънят, ще могат да кажат, че виновни са сатириците дето ги осмивали Very Happy

Не се грижи ти толкова за оправданията на политиците. Видях в нета, за какво ли място не си се кандидатирал и ти, ама не е станало. И колко души са те хващали в мошеничества и мръсотии. Решил си по този начин - дано станеш известен. Аман от Азисчовци.
А текстът ти е пълна гнусотия, без значение за кои политици си писал. Кръчмарско селско мислене, никакъв морал и никакво достойнство. Всички били маскари, ама ти си май най-големият маскара. Бай Ганьо.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 13 Юли 2009 19:22:32 » Отговори с цитат върни се горе

dobri_bozhilov написа:
Silver Wolfess,

Тя сатирата не пречи на управниците. Тя е само оправдание за тях като се провалят. В този смисъл, аз им помагам - давам им още с какво да се оправдаят... Като се издънят, ще могат да кажат, че виновни са сатириците дето ги осмивали Very Happy

doktora,

Заглавието "Гай Балоний" не изключва други герои, от типа на Старшия консул, ефенди Сокологлу, Комодор Кокалий и пр. И тям е отдадено дължимото...


Не обичам дебатите на политически теми, защото съм изумена от разсъждения "нашите са добри, чуждите - лоши", а човек не може да бъде само добър или само лош.
На политиците им пречат главите. По-точно не главите, защото голяма част от тях са интелигентни хора, а разни други неща. Няма да развивам темата. Българите сме индивидуалисти, което на моменти е огромен минус.
Не понасям тезата "Всички са маскари!", защото след нея се стига до "Булгар, булгар!" и просташкото тупане по гърдите. Освен това всяка отговорност е персонална.
Когато говорим за политици, най-яркият пример ми е Големанов. Цитирам по памет: "Ще измисля един завъртян подпис - да не се чете. И туп - най-отгоре!" Може да се поразсъждава върху тази фраза. Вярвам и силно се надявам все по-малко Големановци да влизат в политиката и добрите вести да идват сутрин с първото кафе.

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
dobri_bozhilov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 13, 2007
Мнения: 10

МнениеВъведено на: 13 Юли 2009 19:33:49 » Отговори с цитат върни се горе

100-те дни на Бойко изтекоха преди години - след избирането му за кмет. След безумията, които сътвори в София, какви нови 100 дни да му даваме... Пък и както казах - ако сатирата му е проблемът, къде е тръгнал цяла държава да оправя...

Аз съм се кандидатирал, и ще продължа да го правя. Това не значи, че залагам сериозно на избиране. На този етап това е само трупане на опит. Много съм доволен от изкараните 220 гласа на евроизборите Smile

А тезата "Всички са маскари", понякога се оказва вярна... Това е част от трагедията на България...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 13 Юли 2009 22:16:37 » Отговори с цитат върни се горе

dobri_bozhilov написа:
100-те дни на Бойко изтекоха преди години - след избирането му за кмет. След безумията, които сътвори в София, какви нови 100 дни да му даваме... Пък и както казах - ако сатирата му е проблемът, къде е тръгнал цяла държава да оправя...

Аз съм се кандидатирал, и ще продължа да го правя. Това не значи, че залагам сериозно на избиране. На този етап това е само трупане на опит. Много съм доволен от изкараните 220 гласа на евроизборите Smile

А тезата "Всички са маскари", понякога се оказва вярна... Това е част от трагедията на България...

А за мошеничествата си какво рече? Големи са, та реши, че ставаш и ти за политик, а?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
BMP
Гост





МнениеВъведено на: 14 Юли 2009 10:33:05 » Няма нищо ново под слънцето, Красавице! Отговори с цитат върни се горе

krasavitsa написа:

А за мошеничествата си какво рече? Големи са, та реши, че ставаш и ти за политик, а?

Разбирам, че си се поровила в нета, Красавице. И аз се порових. Мнооого оригинален младеж, наистина. Попадна ли на "автентичната дясна идея": "Безплатен хляб и интернет за всички"?
Човек ще рече, че момчето е чувало нещо дори за историята! Very Happy Very Happy Very Happy
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 14 Юли 2009 11:05:03 » Re: Няма нищо ново под слънцето, Красавице! Отговори с цитат върни се горе

BMP написа:

Разбирам, че си се поровила в нета, Красавице. И аз се порових. Мнооого оригинален младеж, наистина. Попадна ли на "автентичната дясна идея": "Безплатен хляб и интернет за всички"?
Човек ще рече, че момчето е чувало нещо дори за историята! Very Happy Very Happy Very Happy

Laughing Laughing Laughing
На какво ли не попаднах в нета за него, затова съм толкова ядосана.
Борисов още не е съставил правителство, не е започнал да управлява, ама той вече всичко знае как ще бъде и направо със сатирите започна.
Та в тази връзка и аз мисля да напиша нещичко за жена му и дъщеря му - какви курветини са. А той нека доказва, че няма жена и дъщеря.
Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com