Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 873
ХуЛитери: 5
Всичко: 878

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: mariq-desislava
:: Mitko19
:: pinkmousy
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Откриват конференкция с поема на Ангар!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Liulina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 05, 2004
Мнения: 277
Място: София

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 16:23:54 » Откриват конференкция с поема на Ангар! Отговори с цитат върни се горе

Днес, 09.02.2009 г. от 10.00 ч. във "Военен клуб - Ловеч", се състоя VІІ конференция на Областния съвет на СОСЗР, гр Ловеч.Тя бе открита с песните на Булат Окуджава, в изпълнение на барда Милен Тотев и с поемата "Командир" на Ангел Чортов - Ангар, прочетена от поетесата LATINKA-ZLATNA.

Гости на конференцията бяха народните представители Янаки Стоилов и Донка Михайлова, Орг. Секретар на ЦС на СОСЗР - Кирил Парапанов и др.

От Орг.Секретар на ЦС на СОСЗР - Кирил Парапанов бяха връчени грамоти подписани от Председателя на ЦС на СОСЗР, Ген.лейтенант /р/ - Стоян Топалов.[/b]

_________________
Стъпвай по средата, за да не усещаш бездната ...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Nejna_e_noshta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 26, 2008
Мнения: 16
Място: Вълчи Трън

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 16:58:46 » Отговори с цитат върни се горе

Господ да те поживи, как ме върна в онези незабравими времена, на соц културата.
Моля те, Люлина, разкажи ми повече подробности за това вълнуващо мероприятие. Имаше ли поеми за партията, пионерчета, чавдарчета - които поднасят цветя на гостите и рапортуват?
Казваш че Латинка е чела поема от Ангар – този "Декамерон" в съвременната българска литература( не съм си го измислила аз). Следя с интерес неговите изяви, а една поетеса, която го представяше по военния канал(така и не разбрах как се казва) го представи с тези думи на зрителите. Как да не ти стане мило. Не съм чела Бокачо, но този главния му герой - Декамерон - сигурно е много възвишен поет.
Ох каква носталгия ме обзе… Какви години бяха - всичко беше истинско.
Па сега...
Напаст божия - всеки, може - не може... станал поет.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1372
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 18:48:23 » Отговори с цитат върни се горе

Nejna_e_noshta написа:
Господ да те поживи, как ме върна в онези незабравими времена, на соц културата.
Моля те, Люлина, разкажи ми повече подробности за това вълнуващо мероприятие. Имаше ли поеми за партията, пионерчета, чавдарчета - които поднасят цветя на гостите и рапортуват?
Казваш че Латинка е чела поема от Ангар – този "Декамерон" в съвременната българска литература( не съм си го измислила аз). Следя с интерес неговите изяви, а една поетеса, която го представяше по военния канал(така и не разбрах как се казва) го представи с тези думи на зрителите. Как да не ти стане мило. Не съм чела Бокачо, но този главния му герой - Декамерон - сигурно е много възвишен поет.
Ох каква носталгия ме обзе… Какви години бяха - всичко беше истинско.
Па сега...
Напаст божия - всеки, може - не може... станал поет.


Аз представях Ангар по Военния кабел и името ми го казаха, а това че ти не си разбрала си е твой проблем.

Декамерон не е главен герой, а в превод думата означава деседневка. Това е сборник от разкази на Джовани Богачо.

Виж, за поезията си права - тя не е лъжица за всяка уста! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
sineva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 19, 2006
Мнения: 90

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 18:49:21 » Поздравявам ви ЛАТИНКА-ЗЛАТНА и Ангар! Отговори с цитат върни се горе

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Стана ми приятно, че поети от литературното семейство на ,,Хулите,,, и то утвърдени поети, като Ангар, и ЛАТИНКА -ЗЛАТНА са били гости на това тържество.Сигурно са се представили на ниво.
А тази поема ,,Командир,, на Ангар, бих искала да прочета.
Благодаря ти, Люлина, че ни запозна с това събитие!
Поздравявам ви Ангар и ЛАТИНКА!
УСПЕХИ ВЪВ ВСИЧКО!Smile))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
beche
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 541

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 18:52:20 » Отговори с цитат върни се горе

Аз представях Ангар по Военния кабел и името ми го казаха, а това че ти не си разбрала си е твой проблем.

Декамерон не е главен герой, а в превод думата означава деседневка. Това е сборник от разкази на Джовани Богачо.


:))))))))))

Браво, Лат!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Nejna_e_noshta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 26, 2008
Мнения: 16
Място: Вълчи Трън

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 19:02:06 » Отговори с цитат върни се горе

LATINKA-ZLATNA написа:

Аз представях Ангар по Военния кабел и името ми го казаха, а това че ти не си разбрала си е твой проблем.

Декамерон не е главен герой, а в превод думата означава деседневка. Това е сборник от разкази на Джовани Богачо.

Виж, за поезията си права - тя не е лъжица за всяка уста! Very Happy


Прости ми невежеството, може би съм се объркала. Думите(вече знам че са били твоите) бяха - цитирам - "Ангар е съвременния Декамерон в българската литература."
Никога не би ми минало през русата глава, че един поет може да е "десетдневка" на съвременната литература. Уникално е!
Много си мила!
Сега очаквам Люлина, да ми разкаже за тържеството. Генерали, депутати - друго си е да чуеш повече от първоизточника.
Благодаря!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
beche
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 541

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 19:05:17 » Отговори с цитат върни се горе

А аз очаквам клип.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Rumir
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 02, 2004
Мнения: 205

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 19:13:05 » Отговори с цитат върни се горе

LATINKA-ZLATNA написа:
......Богачо.




http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8_%D0%91%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%BE
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1372
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 19:43:02 » Отговори с цитат върни се горе

Nejna_e_noshta написа:
LATINKA-ZLATNA написа:

Аз представях Ангар по Военния кабел и името ми го казаха, а това че ти не си разбрала си е твой проблем.

Декамерон не е главен герой, а в превод думата означава деседневка. Това е сборник от разкази на Джовани Богачо.

Виж, за поезията си права - тя не е лъжица за всяка уста! Very Happy


Прости ми невежеството, може би съм се объркала. Думите(вече знам че са били твоите) бяха - цитирам - "Ангар е съвременния Декамерон в българската литература."
Никога не би ми минало през русата глава, че един поет може да е "десетдневка" на съвременната литература. Уникално е!
Много си мила!
Сега очаквам Люлина, да ми разкаже за тържеството. Генерали, депутати - друго си е да чуеш повече от първоизточника.
Благодаря!


Когато цитираш трябва да си точна! Very Happy Всъщност каквото и да пишеш оценката за "Поемата на доктор Врабчев" на Ангар от СНБП е такава:
"Случките са забавни, провокират размисъл, всяка поема носи притчово послание. И ако не бяха поетични творби, а текстове в проза - бих казала, че се родеят и жанрово с Бокачовия"Декамерон".
И моето мнение, а и на други е същото!

Ангар не е "десетденвка", а поемите му се сравняват с "Декамерон"/Десетдневка/ на Джовани Бокачо! Very Happy

Тържеството днес мина много добре. Имаше гости от цяла България. Very Happy С песните на Булат Окуджава и с поемата "Командир" на Ангар се внесе още по-голяма ведрина и настроение на конференцията!

Румир, допуснала съм техническа грешка, а не е от незнание!
Благодаря ти ! Exclamation
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 19:59:10 » Отговори с цитат върни се горе

sineva написа:
:Радвам се, че Ангар и ЛАТИНКА -ЗЛАТНА са били гости на това тържество. А тази поема "Командир" на Ангар, бих искала да прочета.


Синева, аз не съм бил гост на това тържество - за него научавам от постинга в този форум.

Но съм много благодарен на Латинка Златна, че при откриването на конференцията е чела - предполагам части от тази поема, защото цялата е много дълга.

Уверен съм също, че това е станало по желание на организаторите на конференцията, а в никой случай не е било проява на нахалство от страна на Латинка.

Защото поемата действително е много хубава! Аз съм рецитирал части от нея от времето на написването й - 1982 година, та до сега - и те винаги са се посрещали от военнослужащите и от воините от резерва много добре. А не се съмнявам, че Латинка я е рецитирала много добре, защото зная как може и как го прави!

В Хулите са публикувани две части от нея: частта за любовта и изневярата, под заглавие “Красива дума – командир” и частта за родния край – под заглавие “Единствено във моя роден край”, и най-лесно е да се открият чрез търсачката вдясно на началната страница на сайта. Мислех си, че в сайта го има и въведението към поемата, но понеже не го намерих чрез търсачката, ще го предложа за пускане сега.

А цялата поема може да бъде прочетена на личната ми страница
http://angelchortov.hit.bg, като една от поемите в книжката ми “Поповата щерка”. За нея разказвам и в постинга си “Как си издадох книжката”.

А на репликата на Нежна е нощта: “Всеки, може не може, станал поет!”, която няма за кого друг да се отнася, освен за мене, ще отговоря: “Поет съм от главата до петите! Ако щеш да се пукнеш през гърба!”
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Rumir
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 02, 2004
Мнения: 205

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 20:08:35 » Отговори с цитат върни се горе

LATINKA-ZLATNA написа:

Румир, допуснала съм техническа грешка, а не е от незнание!
Благодаря ти ! Exclamation


Не е само една ама карай. Дори в заглавието на темата има.
Никой не е против - правете си тържествата, за всеки влак си има пътници. Ама уж сте се събрали сериозни хора, сериозни организации, че даже и депутати, а темата пълна с грешки. И то в сайт, в който това прави впечатление на всички.
Не е сериозно това.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1372
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 20:11:54 » Отговори с цитат върни се горе

Rumir написа:
LATINKA-ZLATNA написа:

Румир, допуснала съм техническа грешка, а не е от незнание!
Благодаря ти ! Exclamation


Не е само една ама карай. Дори в заглавието на темата има.
Никой не е против - правете си тържествата, за всеки влак си има пътници. Ама уж сте се събрали сериозни хора, сериозни организации, че даже и депутати, а темата пълна с грешки. И то в сайт, в който това прави впечатление на всички.
Не е сериозно това.


Румир, не е важна пунктуацията, а съдържанието! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Nejna_e_noshta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 26, 2008
Мнения: 16
Място: Вълчи Трън

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 20:47:32 » Отговори с цитат върни се горе

Направо съм шокирана. Как можа да си помислиш, че се отнася за теб, Ангаре :” “Всеки, може не може, станал поет!”, която няма за кого друг да се отнася, освен за мене” – Боже каква сигурност, каква жертвоготовност, какво себеотрицание.
След като прочетох темата, влязох в профила ти и безмълвно, направо като в транс изчетох няколко произведения. Обещавам да изчета всичко което си публикувал тук, но Бога ми, това е невъзможно за един два дни. Може би защото съм блондинка – дива и щастлива, винаги чета по няколко пъти за по сигурно, някак да го усетя, да го почувствам. Както виждаш не коментирам, а и няма да коментирам – коя съм аз че да правя оценки, особено на велики автори като теб, които са съвсем наясно със себе си, но би ли ми обяснил поетиката в израза ” Ако щеш да се пукнеш през гърба!”. Защо трябва да се пукам и то не къде да е, а през гърба. Какво общо имат моите пукнатини с поезията?
Прощавай за неудобството, съвсем непредубедено питам? Почувствах се много неудобно от реакцията ти, направо се изчервих а като си представя че мога да съм персонаж от следващото ти произведение направо не тръпка, а припадък ще получа.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Albatros
Гост





МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 21:34:52 » Отговори с цитат върни се горе

Nejna_e_noshta написа:
Направо съм шокирана. Как можа да си помислиш, че се отнася за теб, Ангаре :” “Всеки, може не може, станал поет!”, която няма за кого друг да се отнася, освен за мене” – Боже каква сигурност, каква жертвоготовност, какво себеотрицание.
След като прочетох темата, влязох в профила ти и безмълвно, направо като в транс изчетох няколко произведения. Обещавам да изчета всичко което си публикувал тук, но Бога ми, това е невъзможно за един два дни. Може би защото съм блондинка – дива и щастлива, винаги чета по няколко пъти за по сигурно, някак да го усетя, да го почувствам. Както виждаш не коментирам, а и няма да коментирам – коя съм аз че да правя оценки, особено на велики автори като теб, които са съвсем наясно със себе си, но би ли ми обяснил поетиката в израза ” Ако щеш да се пукнеш през гърба!”. Защо трябва да се пукам и то не къде да е, а през гърба. Какво общо имат моите пукнатини с поезията?
Прощавай за неудобството, съвсем непредубедено питам? Почувствах се много неудобно от реакцията ти, направо се изчервих а като си представя че мога да съм персонаж от следващото ти произведение направо не тръпка, а припадък ще получа.


Кефиш! Very Happy Very Happy Very Happy
Rumir
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 02, 2004
Мнения: 205

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 21:46:59 » Отговори с цитат върни се горе

LATINKA-ZLATNA написа:

Румир, не е важна пунктуацията, а съдържанието! Very Happy


Абе симпатични сте ми в някакъв смисъл с Ачо, за това ще ви го рекна.
За влака - вашия е от старите, с конските вагони и парен локомотив. Някои отдавна слязоха от него или даже скочиха в движение. Вие останахте там и си устройвате вечеринки - а въобще не знаете през какви поля и гори пътувате... Мислите си, че пътувате през поле пълно с ентусиазирани бригадири...Или сте на война а вие сте младите лейтенанти. Същевременно и представа си нямате, че света се е променил. Че, хората са се променили. И живота им е друг. И им е някак си смешно - стария влак да мине покрай тях. А и непривично, някой да ги кара да се качат на него. Е, някои ще помахат с носталгия с кърпичка. Няма лошо. Но само заради спомените.
Та в този смисъл - ако темата е сериозна - важно е съдържанието ама и всичко останало.
В противен случай си е за форум Хумор и сатира. Или - то няма такъв де, Усмивки от старите ленти.
Усмихнахте ме - Румен Мирчев.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com