Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 867
ХуЛитери: 4
Всичко: 871

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: LATINKA-ZLATNA
:: Lombardi
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - "Емигрантът" или най-краткият разказ в световната
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 19 Апр 2016 16:45:31 » Едно хубава идея, а нещо не я доразвихме Отговори с цитат върни се горе

Я помислете по въпроса Laughing т.е. напънете се! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 19 Апр 2016 17:24:21 » Кратък разказ с дълго заглавие Отговори с цитат върни се горе

Етичен диалог между свенлив и загоряла

- Може ли?

- Опитай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 19 Апр 2016 17:48:51 » Идеята... Отговори с цитат върни се горе

Един арменец бил миньор... Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 19 Апр 2016 22:30:49 » Re: Идеята... Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Един арменец бил миньор... Rolling Eyes

в златна мина Idea
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 20 Апр 2016 00:12:01 » Re: Идеята... Отговори с цитат върни се горе

[quote="LeoBedrosian"][quote="doktora"]Един арменец бил миньор... Rolling Eyes[/quote]
в златна мина Idea[/quote]

ахаа златар, ами да! Razz

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 20 Апр 2016 13:09:51 » и още Отговори с цитат върни се горе

Комар и муха на стената.
- Внимавай, идва пресата!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 21 Апр 2016 16:08:06 » Хех Отговори с цитат върни се горе

две жаби пресичат, внимавай к,лааа Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 22 Апр 2016 14:18:31 » Отговори с цитат върни се горе

Две котки една след друга по ръба на покрив. Първата казала "внимавай, тук липсва кере.мяуууу".

Това за емигранта не е никакъв къс разказ. Но е хубаво като израз и изказ. Като метафора и още нещо. Smile

А че някои хора, поради съмнителната и не дотам съмнителна известност на автора, като се отчетат титлите му, са решили, че това е най-краткият разказ, не е проблем на автора.

Много неуместна жълта тема за късия разказ. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 22 Апр 2016 14:36:36 » ами дай някоя уместна Отговори с цитат върни се горе

кефи ме, вдигнах я. Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 22 Апр 2016 14:57:17 » Re: ами дай някоя уместна Отговори с цитат върни се горе

Markoni55 написа:
кефи ме, вдигнах я. Laughing


Успехи във вдигането, Ваня!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 22 Апр 2016 15:32:32 » Отговори с цитат върни се горе

papacot написа:
Две котки една след друга по ръба на покрив. Първата казала "внимавай, тук липсва кере.мяуууу".

Това за емигранта не е никакъв къс разказ. Но е хубаво като израз и изказ. Като метафора и още нещо. Smile

А че някои хора, поради съмнителната и не дотам съмнителна известност на автора, като се отчетат титлите му, са решили, че това е най-краткият разказ, не е проблем на автора.

Много неуместна жълта тема за късия разказ. Smile


Това е най-дългия анализ на най-късия разказ, Папи!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 22 Апр 2016 19:40:32 » Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
papacot написа:
Две котки една след друга по ръба на покрив. Първата казала "внимавай, тук липсва кере.мяуууу".

Това за емигранта не е никакъв къс разказ. Но е хубаво като израз и изказ. Като метафора и още нещо. Smile

А че някои хора, поради съмнителната и не дотам съмнителна известност на автора, като се отчетат титлите му, са решили, че това е най-краткият разказ, не е проблем на автора.

Много неуместна жълта тема за късия разказ. Smile


Това е най-дългия анализ на най-късия разказ, Папи!


Е, може и да е по-дълъг, Лео. Smile
Много харесвам кратките форми в изкуството. Понеже с малко се казва много.
Ама нещо, което не е разказ, да се обявява за такова,.. Какво ли би казал О. Хенри... Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Elling
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 31, 2007
Мнения: 55

МнениеВъведено на: 22 Апр 2016 21:15:17 » Какво ли би казал О. Хенри: Отговори с цитат върни се горе

Това:

„Шофьорът запали цигара и се наведе над резервоара, за да види останал ли е в него бензин. Покойникът беше на 23 години.”

Така О.Хенри спечелил конкурс за най-кратък разказ, който обаче има всички основни съставки на традиционния разказ – завръзка, кулминация и развръзка.

_________________
Vi døde ikke...
vi har aldri levd

Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Elling
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 31, 2007
Мнения: 55

МнениеВъведено на: 22 Апр 2016 21:22:02 » Някои от най-късите разкази: Отговори с цитат върни се горе

Веднъж Ърнест Хемингуей се хванал на бас, че ще напише разказ, способен да трогне всеки читател, само от шест думи. Писателят спечелил баса със следното съчинение:
„Продават се детски обувчици. Неносени.” (For sale: baby shoes, never used.)

* * *
Фредерик Браун съчинил най-късия разказ на ужасите на всички времена:
„Последният човек на Земята седеше в стаята си. Изведнъж на вратата се почука...”

* * *
Американският писател О.Хенри спечелил конкурс за най-кратък разказ, който обаче има всички основни съставки на традиционния разказ – завръзка, кулминация и развръзка:
„Шофьорът запали цигара и се наведе над резервоара, за да види останал ли е в него бензин. Покойникът беше на 23 години.”

* * *
Англичаните също организирали конкурс за най-кратък разказ. Този път условията на конкурса били в съчинението да се споменава кралицата, Бог, секс и някаква мистерия. Първо място печели авторът на разказа, който впоследствие се превръща в популярен виц:
„О Боже – възкликна кралицата. – Бременна съм. От кого ли?”

* * *
Виктор Юго изпратил на издателя си ръкописа на романа „Клетниците” със съпровождащо писмо:
„?”
На което получил отговор:
„!”

* * *
В конкурс за най-кратка автобиография победила французойка, която написала:
„Преди имах гладко лице и смачкана пола, а сега – обратното.”

_________________
Vi døde ikke...
vi har aldri levd

Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Elling
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 31, 2007
Мнения: 55

МнениеВъведено на: 22 Апр 2016 21:29:35 » И най-кратките разкази на ужасите: Отговори с цитат върни се горе

1. Събуди ме почукване по стъклото. Първо си помислих, че идва от прозореца, но после го чух отново от огледалото.

2. Последното нещо, което видях беше будилникът ми на който светеше 12:07 ч., след което тя проби гръдния ми кош с дългите си прогнили нокти, докато с другата си ръка задушаваше виковете ми. Изправих се рязко в леглото, облекчен от факта, че беше само сън, но точно тогава видях часовникът ми да показва 12:06 ч. и чух вратата на гардероба ми да се отваря със скърцане.

3. Малкото момиченце чу майка си да я вика на долния етаж, затова стана и се запъти натам. Когато стигна до стълбите майка ѝ я хвана и я издърпа в спалнята си с думите: „И аз го чух.“

4. Тя ме попита защо дишам толкова тежко. Не дишах тежко.

5. Снощи жена ми ме събуди, за да ми каже, че в къщата има крадец. Тя бе убита от крадец преди две години.

6. Събуди ме звукът от бебефона, на който се чуваше как някой успокоява първородния ми син. Докато се намествах, за да заспя отново, ръката ми докосна съпругата ми, която спеше до мен.

7. Винаги съм си мислел, че котката ми има проблем със зяпането – очите ѝ винаги бяха фиксирани върху лицето ми. Един ден обаче разбрах, че през цялото време тя е гледала зад мен.

8. Няма нищо по-хубаво от бебешкия смях. Освен ако не е 2 ч. след полунощ и ти си сам вкъщи.

9. „Не мога да спя“, прошепна тя и се сгуши в леглото до мен. Събудих се облян в студена пот, а в ръцете си стисках роклята, с която беше погребана.

10. Завивах сина си за лека нощ и той ми каза: „Тате, провери дали има чудовища под леглото.“ Наведох се, за да го успокоя – под леглото беше той, още един същият като него, който ми каза „Тате, в леглото ми има някой.“

11. Прибрах се вкъщи, изморен от дългия ден в офиса, с единствената мисъл да се отдам на почивка сам пред телевизора. Посегнах към ключа, да светна лампата, но върху него вече имаше нечия чужда ръка.

12. Не мога да се движа, не мога да дишам, не мога да говоря и през цялото време наоколо е непрогледен мрак. Ако знаех, че ще е толкова самотно, щях да поискам да ме кремират.

13. Тя се качи на горния етаж, за да провери спящото си бебе. Прозорецът беше отворен и кошарката беше празна.

14. Дъщеря ми не спира да реве и да крещи през нощта. Посетих гроба ѝ, за да я помоля да спре, но тя не иска.

15. В телефона ми имаше моя снимка докато спя. Живея сам.

_________________
Vi døde ikke...
vi har aldri levd

Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com