Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 889
ХуЛитери: 0
Всичко: 889

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - ХуЛитерът като чукча писатель, или - повече да четем другия!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Albatros
Гост





МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 19:37:21 » ХуЛитерът като чукча писатель, или - повече да четем другия! Отговори с цитат върни се горе

Не ви ли се струва, че в прекрасния сайт "ХуЛите" чукчата е повече писател, отколкото читател на другия? Very Happy
Алби
ili
Гост





МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 19:43:36 » Отговори с цитат върни се горе

Задаваш почти реторичен въпрос, Алби Smile , по който са се запитвали и в Шумер, далеч преди нашите опити за четене и писане. Днес този, който разбира клинописите, продължава да дочита.
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 19:52:34 » Отговори с цитат върни се горе

"И още, сине мой, не бързай, знай,
че правенето на много книги няма
край
и от многото изучаване се изморява
плътта."

/Библия: "Еклесиаст" 12 глава/

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Nika
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 01, 2004
Мнения: 142

МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 19:55:02 » Re: ХуЛитерът като чукча писатель, или - повече да четем дру Отговори с цитат върни се горе

Albatros написа:
Не ви ли се струва, че в прекрасния сайт "ХуЛите" чукчата е повече писател, отколкото читател на другия? Very Happy
Алби


А ще съобщиш ли кой е "другия"? Rolling Eyes Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
Albatros
Гост





МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 20:02:02 » Re: ХуЛитерът като чукча писатель, или - повече да четем дру Отговори с цитат върни се горе

Nika написа:
Albatros написа:
Не ви ли се струва, че в прекрасния сайт "ХуЛите" чукчата е повече писател, отколкото читател на другия? Very Happy
Алби


А ще съобщиш ли кой е "другия"? Rolling Eyes Laughing

Всички ХуЛитери към тази вечер са 9065. Онлайн са 61. Ако се съди по броя на прочитите, отбелязани под творбите днес, четящите не са твърде много. А "другият" до нас жадува да бъде прочетен, Nika?
Туй то.
Алби
Nika
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 01, 2004
Мнения: 142

МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 20:22:41 » Re: ХуЛитерът като чукча писатель, или - повече да четем дру Отговори с цитат върни се горе

Albatros написа:

Всички ХуЛитери към тази вечер са 9065. Онлайн са 61. Ако се съди по броя на прочитите, отбелязани под творбите днес, четящите не са твърде много. А "другият" до нас жадува да бъде прочетен, Nika?
Туй то.
Алби


Някъде бях чела, че литературата ти е професия, г-н Станков. Ако е така, с каква професионална съвест отправяш апели да четем всички хулитери, ведно с освидетелстваните и войнстващите графомани?

Моят въпрос е ироничен. Но би могъл да бъде изтълкуван и по друг начин - като молба да препоръчаш автори, които пишат добре, нали? Ти това ли имаше предвид, да споделиш експертно мение?

Преди 4 - 5 години бях попитала дали hulite.net е сайт за художествена литература или е сайт за групова психопомощ. Сега вече няма да питам такива работи. Ясно е, че е сборище на жадуващи.

P.S. Правя уговорка, че не искам да влизам в спор с теб, г-н Станков, за да не създавам проблеми на админите.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
Albatros
Гост





МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 20:59:17 » Re: ХуЛитерът като чукча писатель, или - повече да четем дру Отговори с цитат върни се горе

Nika написа:
Albatros написа:

Всички ХуЛитери към тази вечер са 9065. Онлайн са 61. Ако се съди по броя на прочитите, отбелязани под творбите днес, четящите не са твърде много. А "другият" до нас жадува да бъде прочетен, Nika?
Туй то.
Алби


Някъде бях чела, че литературата ти е професия, г-н Станков. Ако е така, с каква професионална съвест отправяш апели да четем всички хулитери, ведно с освидетелстваните и войнстващите графомани?

Моят въпрос е ироничен. Но би могъл да бъде изтълкуван и по друг начин - като молба да препоръчаш автори, които пишат добре, нали? Ти това ли имаше предвид, да споделиш експертно мение?

Преди 4 - 5 години бях попитала дали hulite.net е сайт за художествена литература или е сайт за групова психопомощ. Сега вече няма да питам такива работи. Ясно е, че е сборище на жадуващи.

P.S. Правя уговорка, че не искам да влизам в спор с теб, г-н Станков, за да не създавам проблеми на админите.

Айдееее... почна се. Освидетелствани, графомани, съвест, че на всичко отгоре и "професионална", "сборище" на жадуващи...
Не повдигнах темата, за да посочвам имена, които "трябва" да бъдат прочетени - слава Богу, такива има достатъчно. Просто пожелах в този сайт повече да четем другия, Nika? Very Happy
Туй то.
Алби
petsto
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 21, 2007
Мнения: 80
Място: Варна

МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 21:04:43 » За чукчите и т.н Отговори с цитат върни се горе

Валери, и чукчата е човек.Не всеки може да е талантлив,но може да е почтен.Няма нищо лошо "чукчата" да пише.Не може всички да сме "арийска раса".Повечето хора пишещи в сайта желаят да бъдат прочетени,а самите те не четат.Това е така.Може би е заложено в човека.Наистина пишещите трябва да четат повече.Кой е "чукча" и кой е "другият" е много относително.Също като кой е "графоман" и кой талант.
Щом някой е написал нещо ,значи е почувствал вътрешна необходимост.
Лично аз най-откровено / без четки / ,смятам че ти Валери Станков и Драга Дюлгерова сте талантите от Варна.Но единствено времето ще отсъди.
Туй то.
Петьо
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
petsto
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 21, 2007
Мнения: 80
Място: Варна

МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 21:12:55 » За чукчите и т.н -продължение Отговори с цитат върни се горе

Валери,не съм разбрал ,че си пожелал да се четем взаимно.Хубаво пожелание.Така да бъде.
Петьо
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Albatros
Гост





МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 21:16:14 » Re: За чукчите и т.н -продължение Отговори с цитат върни се горе

petsto написа:
Валери,не съм разбрал ,че си пожелал да се четем взаимно.Хубаво пожелание.Така да бъде.
Петьо

Благодаря, Петьо.
Алби
galina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2008
Мнения: 316
Място: някъде по морския бряг

МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 21:18:26 » Отговори с цитат върни се горе

Имам предложение: когато прочетеш някого просто удари една удивителна в коментара /ако се унижаваш да слезеш на нивото му и да му напишеш 2-3 думи/, така ще се вижда, кой чете и кой само претендира да бъде четен!
Предложението е към всички!

_________________
Ако се приемаш прекалено сериозно, знай, че се обричаш на вечно разочарование!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Albatros
Гост





МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 21:49:52 » Отговори с цитат върни се горе

Silver Wolfess написа:
"И още, сине мой, не бързай, знай,
че правенето на много книги няма
край
и от многото изучаване се изморява
плътта."

/Библия: "Еклесиаст" 12 глава/

Very Happy Very Happy Very Happy

Тъй е, Лили, но пък четмото тук си е единственият начин да се приближим до ближния.
Туй то.
Алби
haboob
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 18, 2004
Мнения: 130

МнениеВъведено на: 16 Яну 2009 23:23:16 » ".. да се приближим до ближния" Отговори с цитат върни се горе

Не е част от произведение за да изпадам в дребнавост, но повторението ме кара да те питам за каква близост говориш?
Според мен, достатъчно ясно е отбелязано колко човека са погледнали това което всеки пише!
Както се казва, колкото - толкова, останалото e от рекламаSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
petsto
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 21, 2007
Мнения: 80
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Яну 2009 00:14:21 » Отговори с цитат върни се горе

"И още, сине мой, не бързай, знай,
че правенето на много книги няма
край
и от многото изучаване се изморява
плътта."

/Библия: "Еклесиаст" 12 глава/

"В начало беше Словото,и Словото
беше у Бога,и Бог беше Словото.
2.То беше в начало у Бога.
3.Всичко чрез Него стана,и без Него не
стана нито едно от онова,което е станало.
/Библия: От Йоана Свето Евангелие 1глава 1-3 стих/

Тогава им отвори ума,за да разби-
рат Писанията,
/Библия: Евангелие от Лука 24 глава 45стих/
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
La_ik
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 26, 2007
Мнения: 64
Място: Дерето край Кратунци

МнениеВъведено на: 17 Яну 2009 01:03:36 » Отговори с цитат върни се горе

При мен съотношението: четене/писане е 98/2.
Т.е., аз съм дефинитивен "читател". Включвам се с коментар, обаче, само ако нещо наистина ме впечатли. Идеята на galina за удивителен знак е добра и ще я обмисля. Въпреки, че.... За да има справедливост - може би трябва да бъдат включени и други препинателни знаци. Например - въпросителен знак след някои продукти на творчеството Smile))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com