Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: StudioSD
Днес: 1
Вчера: 0
Общо: 14144

Онлайн са:
Анонимни: 449
ХуЛитери: 4
Всичко: 453

Онлайн сега:
:: malovo3
:: rhymefan
:: Heel
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Покана за работилница
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
stir
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 18, 2007
Мнения: 45

МнениеВъведено на: 16 Ное 2007 19:39:29 » чухов Отговори с цитат върни се горе

чухов е overrated, но ако не се взима прекалено на сериозно, всяко занимание с поезия е добра инциатива.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ray
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2004
Мнения: 407
Място: София

МнениеВъведено на: 16 Ное 2007 20:05:28 » Re: чухов Отговори с цитат върни се горе

stir написа:
чухов е overrated, но ако не се взима прекалено на сериозно, всяко занимание с поезия е добра инциатива.


Няма ли български еквивалент на думата "overrated"?!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
stir
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 18, 2007
Мнения: 45

МнениеВъведено на: 16 Ное 2007 20:12:25 » Re: чухов Отговори с цитат върни се горе

Ray написа:
stir написа:
чухов е overrated, но ако не се взима прекалено на сериозно, всяко занимание с поезия е добра инциатива.


Няма ли български еквивалент на думата "overrated"?!

Не успях да измисля. Буквалният превод е "надценен", но overrated значи по-скоро "незаслужаващ това, което му се приписва".
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 16 Ное 2007 23:29:42 » Отговори с цитат върни се горе

klon написа:
torbalan написа:
klon написа:
И ти ли бе, Торбалане - един ме съди от две години, друг ме издирва, за да ме накаже за пораженията, които съм нанесъл на българската литература (представяш ли си!), трети ми се закани, щото го нарекох Член на Съюза на българските писатели!!!
Ако можеше въобще да мислиш, дори и плитко, нямаше да дрънкаш непрекъснато безметежните си глупости, а щеше да се затърчиш до най-близкото огледало, за да се огледаш в него.
Но не забравяй какво е казал древния японец - докато ти се гледаш в огледалото, то гледа теб!
Приемам за сведение отправените закани и те записвам в тефтера си, ако ти дойде реда, ще ти свирна.
До тогава си общувай с другия Умен - Станислав.


Все пак ми направи впечатление, че смекчи тона. Това е добре. Значи имаме напредък. А пък и това съвсем не е закана, напротив - покана е - за работилница. И то, запомни, от точния човек. Вярвай ми.


Тонът ми си е един и същ, откакто посещавам това уютно място, но на някои трябва да се обяснява повече.
Опитах се популярно да ти кажа, че ставаш комичен (не си първия, за твоя утеха) с изразените от теб намерения. Когато думите те напуснат и на тяхно място дойде необяснимата завист и тъпото взиране в една точка, положението се спича.
И си спомни темата, имай уважение към Главния администратор на сайта.
Аре, отпусни душата, петък е все пак.


Изразените намерения от мен, драги, не са самоцел. Те са сърдечно благопожелание. Нито ще тръгна да те търся, нито пък ти завиждам, защото просто няма за какво. А не съм и завистлив, бих казал дори, че съм доста широко скроен (сто двадесет килограма и три кубика ръст). А когато гледам съсредоточено в една точка резултатите са дотолкова смайващи, доколкото дори не можеш да си представиш. Попитай един наш изключително талантлив съфорумец, който и двамата харесваме, за да ти спомене за що именно иде реч. Евентуалния отговор би обяснил някои от интересните въпроси, възникнали в дебрите на твоето гениалното съзнание, след скромната ми поява в подсъзнанието на сивото ти ежедневие...
Забелязвам, че започваме да водим един що-годе нормален диалог, за радост на всички любители на розови сериали. Това навярно се дължи на отпуснатите ни души в петък надвечер. Аре чао засега, приятно ми беше.
...Щях да забравя да припомня и нещо по темата:

Въведено на: Чтв Ное 15, 2007 10:47 pm » от Kuklara

--------------------------------------------------------------------------------
Успешни поети такса 20 лв.

Ха сега де.Какво значи успешен поет,и защо трябва да дава 20 лева.И защо до 26 години?Неможе ли до 25 или до 28 и 2 месеца.И защо да я води работилницата Петър Чухов.Неможе ли Георги Господинов или Любомир Левчев.И с какво е по успял от другите Чухов?А касова бележка за 20 лева.Ха и къде ще заведе работилницата?Абе много въпроси поражда поканата като само нестава въпрос 20 лева куверт ли са. И Чухов ще ги взима или ще ги дава?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
strega
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 21, 2007
Мнения: 72
Място: изгубена в космоса

МнениеВъведено на: 17 Ное 2007 00:58:17 » Отговори с цитат върни се горе

[
Уважаеми стрега, този коментар не Ви подхожда. Всъщност, излъгах, не знам какво Ви подхожда или не. Не знам дори дали съществувате или не, не знам дали имате пол, възраст, каквато и да е самоличност. Иначе е много лесно да отидеш и да изкажеш мнение някъде, но зад това мнение няма нищо, празно пространство, вакуум. Дали и в поетическата работилница ще учат творците да пишат анонимно. Дали новата им "коруба" (чета редовно Франклин на сина си, но не съм чувал костенурките да сменят корубите си, само знам за вълците - козината...)
Противоречите си (приемам все пак, че Ви има), стега - не сте много наясно с целите и идеята на поетичната работилница, а моят отговор не разбирате. Да поясня - "не съм наясно с целите и идеята на поетичната работилница" (цитирам стега), затова и писах и питахкакво се прави там, какво да си носят "работниците", какво да очакват. Толкова ли е ограничена и проста поетиката в днешно време, че да може да се помести в една поетическа работилница? Вижте примерно поетическата работилница на (П. Чухов е запознат в детайли с този негов почин), там всичко е стройно и ясно описано и написано. Моя ропот беше свързан с информацията, с подхвърлянето на една идея без да се види "корубата", в която е облечена. Иначе се получава като лозунга, който е съпътствал чорбояденето на Г. Господинов "Писателите са хирурзи на човешката душа. Те трябва да изрежат от нея всичко гнило и разложено.", но примерно "Поетите са работници в поетичния конвеир, те трябва да "изхвърлят набързо старата коруба навън... за да направят новата коруба и да запълнят с нея цялото пространство на работилницата..."

Поздрав[/quote]
Този отговор още повече доказва, че точно Вие би трябвало да сте наясно с дейността, която се предполага в една "поетична работлница".
А за такива като мен, има посочен телефон за повече информация!!!
Някои имаМЕ нужда от "поетична работилница", но за разлика от мен, повечето не се го признават. Жалко, че вече съм изпуснала възрастта.
Ще си остана анонимна strega, за да избегна безпочвените похвали на приятели и познати. Предпочитам истината и реалната оценка.
Примерът Ви с Франклин е неуместен /цитатите не са от тези книжки/. Но ще Ви попитам-
на всичко което "чуете" ли вярвате и...
непременно ли трябва да "чуете" нещо, за да се случи то ?
Всъщност не Ви питам.
Нямам време за тази полемика.
Извинете за некомпетентното ми включване по темата.
И да- прав сте, че малките деца се оливат,
но някои се оливат и когато пораснат.
Smile

_________________
"Аз съм относително умен. Твърде относително."- Салвадор Дали
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 17 Ное 2007 09:51:13 » Отговори с цитат върни се горе

klon написа:
.




Изразените намерения от мен, драги, не са самоцел. Те са сърдечно благопожелание. Нито ще тръгна да те търся, нито пък ти завиждам, защото просто няма за какво. А не съм и завистлив, бих казал дори, че съм доста широко скроен (сто двадесет килограма и три кубика ръст). А когато гледам съсредоточено в една точка резултатите са дотолкова смайващи, доколкото дори не можеш да си представиш. Попитай един наш изключително талантлив съфорумец, който и двамата харесваме, за да ти спомене за що именно иде реч. Евентуалния отговор би обяснил някои от интересните въпроси, възникнали в дебрите на твоето гениалното съзнание, след скромната ми поява в подсъзнанието на сивото ти ежедневие...
Забелязвам, че започваме да водим един що-годе нормален диалог, за радост на всички любители на розови сериали. Това навярно се дължи на отпуснатите ни души в петък надвечер. Аре чао засега, приятно ми беше.
...Щях да забравя да припомня и нещо по темата:

Въведено на: Чтв Ное 15, 2007 10:47 pm » от Kuklara

--------------------------------------------------------------------------------
Успешни поети такса 20 лв.

Ха сега де.Какво значи успешен поет,и защо трябва да дава 20 лева.И защо до 26 години?Неможе ли до 25 или до 28 и 2 месеца.И защо да я води работилницата Петър Чухов.Неможе ли Георги Господинов или Любомир Левчев.И с какво е по успял от другите Чухов?А касова бележка за 20 лева.Ха и къде ще заведе работилницата?Абе много въпроси поражда поканата като само нестава въпрос 20 лева куверт ли са. И Чухов ще ги взима или ще ги дава?
[/quote]

Все пак, това е сайт за художествена литература, колкото и условно да е това, а не за шев и кройка, така че твоето скрояване - къде широко, къде не дотам, едва ли интересува някого тук,
Може би не си забелязал, но аз не казах нищо определено по съдържанието на темата - това е едно най-обикновено обявление, за тези, които биха се заинтересували. Просто предвидих, след поредните лиготии на станиславчо, че ти ще влезеш в това нелепо хорче, във вид на Дуета на глупците. Точно това и стана. Всичките ти останали предположения за въпроси, евентуални отговори и що годе диалози, си остават да твоя сметка, както и това, че най-после каза нещо, с чужди думи, по темата.
Толкова от мен по по тази преинтересна дискусия. Когато пораснеш до четири кубика ръст, прибавяйки още найсе кг към телцето си, пак ела, макар че няма научни доказателства за пряка връзка между увеличаване на габаритите и поумняването.
Приятен уикенд и успех в хумористичната ти дейност, дано поне на теб да ти е смешно!
[/quote]


Оооо, имаме чувство за хумор Laughing Похвално!Когато прибавя петнайсет килограма към кръшната си снага с удоволствие ще направя една инсталация от изгнили клони, след което внимателно ще скоча трупешката отгоре и. Но преди това ще я кръстя - "Лебедовата песен на един неосъществен гений". Приятен уикенд и на теб, драги!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Stanislav
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2004
Мнения: 357

МнениеВъведено на: 17 Ное 2007 11:52:02 » Отговори с цитат върни се горе

Мисля, че няма какво повече да се каже по темата. Не може да гадаем и да налучкваме. Щом нито г-н Чухов, нито запознат администратор не дойде да поясни каква е целта и какви са средствата на тази работилница, ще се надяваме някой, който я "завърши", след това да ни поясни.
Съжалявам, че трябваше тук да се намесват хора с намерението "не казах нищо определено по съдържанието на темата", но направих на пух и прах всички дискутиращи, както и други, които остават анонимни, за да избегнат "безпочвените похвали на познати и приятели"!?!? (не разбрах нищо от това, нито видях някакъв телефон за връзка).

Поздрав
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 17 Ное 2007 15:09:01 » Отговори с цитат върни се горе

Въведено на: Съб Ное 17, 2007 8:51 am Заглавие на мнението:

--------------------------------------------------------------------------------

klon написа:

...Приятен уикенд и успех в хумористичната ти дейност, дано поне на теб да ти е смешно!



Извинявайте г-н Клон, пропуснах нещо - сърдечно ви благодаря за пожеланията. Още веднъж - приятен уикенд и на вас.

П.П. Имам една молба - ако случайно чуе някой за съществуването на работилница за хумористи, нека се обади. Много ще съм му благодарен. Ще препаша престилката начаса, даже и теслата ще си взема.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com