Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Anyth1978
Днес: 1
Вчера: 1
Общо: 14145

Онлайн са:
Анонимни: 729
ХуЛитери: 3
Всичко: 732

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: LeoBedrosian
:: LioCasablanca

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Конкурс: Когато шофира жена
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Моля, гласувайте за това произведение

5
67%
 67%  [ 40 ]
4
13%
 13%  [ 8 ]
3
1%
 1%  [ 1 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
16%
 16%  [ 10 ]
Всичко гласували : 59


Автор Съобщение
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 21 Фев 2007 09:28:55 » Конкурс: Когато шофира жена Отговори с цитат върни се горе

Пътят бе продължителен, крив и неравен. Докато стигна до Драгоман, уцелих всичките софийски дупки, задминах неправилно около петдесет ТИР-а, и изобщо не загасих дългите светлини. Псувните на насрещните шофьори се лепваха като размазани мухи по стъклото, ама така е, като се тръгва посред нощ. Защото уж се избягвали се опашките по митниците. На наша територия карах аз, отменяйки сутрешно неадекватния ми мъж. Той, обаче, след първите две-три сътресения, се ококори, спря да мига и застиска дръжката на вратата докато пръстите му не побеляха. От дъжд на вятър промърморваше “дупка в дясно”, “караш в ляво от осевата линия” , “не го заслепявай и тоя”, или пък абсолютно наглото: “дай аз да шофирам”. Малкият отзад солидарно му пригласяше. Всичките им предложения бяха отхвърлени с малцинство.

Така и не разбраха моите мъже, че след като съм стегнала целия багаж, направила съм сандвичи, погрижила съм се всички документи и пари да се озоват в правилната чанта и в колата, а не в чекмеджето в хола, събудила съм ги с цената на няколко милиона безвъзвратно унищожени нервни клетки и още пет-шест бръчки около устата, съм си отвоювала правото да пусна парата, карайки както аз си знам!

Освен това, последните проучвания недвусмислено доказват, че жените, а не мъжете, са по-сигурни шофьори. А като им го напомня, онзи в гадната възраст ми натяква, че на теста за сексуална ориентация на мозъка съм се оказала в долния край на женската скала, тоест, била съм жена само по външни полови белези. Ми, викам му, теб кой те роди, бре, диване?? Кой ти пя детски песнички? Кой .....айде да не изреждам....Да мълчиш там отзад, и веднага да заспиваш!!!

Естествено, не срещам никаква съпружеска подкрепа. Само тежки въздишки.

На границата, същия тоз, ококореният и въздишащият, вместо да хване, пък да намери документите, да ги даде на митничаря и прочее, само мърмори, че не знаел къде са. И какво излиза? Аз, освен че знам всичко, карам, бъркам в чантата, вадя бумагите, обяснявам за къде и защо сме тръгнали, а те двамцата мълчат като темерути. Куфари!

Както и да е. Участъкът до Ниш, с ония отвратително тесни тунели и постоянни ремонти, пак на мойте рамене легна. Чак като се развидели и се качих на магистралата, отново получих лицемерна подкана за смяна на местата. Яяяяя, викам му, ти гледа като кататоник докато се трепах по ония урви, а сега на лесното – ти да караш???. Няма пък, ще се изкефя на аутобанчето, а след Белград пий едно кафе и ме отменяй. А той – вентрилоквист - без да си отваря устата, измрънква, че ограничението тук било 120 км/ч.! Бе ти луд ли си, с тая мощна кола, да се тътря със 120? Надувам си 140 и пей сърце!

Така, докато иззад едно хълмче не изскочиха сръбски ченгета. Вадят слънчогледа. Мъж ми ме гледа с изражение “Аз ти казвах...”. Спирам, и светкавично измислям непоклатима версия.
- Овде се пали светло, гОспожо (защото съм била без фарове). И не сас 140, сас 120 се кара. – без много да се церемони ме нахоква единия полицай.
- Ох, знам, знам, ама ме е налегнал един зор....
- Ща?
- Зор, зор! Разстройство имам, диария, та бързам да стигна до тоалетна – лъжа аз със самочувствие.
- Е ща не оди на бензиничка станица??
- Ми, нямаше по пътя. Ето – съпругът ми ще потвърди! Нали, скъпи?
- Ъъъъъъ, аз не видях.......- измрънка той, но изобщо не се постара да прозвучи убедително.
- А, немАло – отфъркала си я. Па и да е немАло – те ти рАсти, Одиш и сЕреш! – отсича полицая, докато колегата му се хили. А малката гадинка отзад се държи за корема и се кикоти под сурдинка.
- Как в храстите, бе, господине, нали сме в Европа??? Пък и .....жена съм, не мога, все пак, срамота....
- Е у то е прОблем. Що мАжо ти не кара? – навежда се, поглежда го и този път пита него - Ща си я разпасал тая хала, а? Давай овде сто и педесе денара и айде!
А той само вдига рамене и сочи мен.
- Мале, и денарите ли у неа са? – дивят се полицаите. – Един пат си го оплескал, друже....
- Емиии.... – пак смотолевя моя.
- Оххх, тоа пат минувате. Не мой го мориш тоя човечец, мари, пуста женска! – махнаха с ръка и ни пуснаха.

Отдъхнах с облекчение, ала думите им останаха да кънтят в главата ми. Засрамих се. Не след дълго спрях и с покрусен вид предадох ключовете.

Той седна като цар на трона си и подкара със 160. Тъкмо преди Белград го спряха и го глобиха 100 евра. Никой след това не смееше да гъкне.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 21 Фев 2007 09:38:49 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Много се смях. Браво на автора!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
melomaniac
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 11, 2005
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 21 Фев 2007 11:22:51 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
midnight_witch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 28, 2005
Мнения: 336

МнениеВъведено на: 21 Фев 2007 11:58:21 » Отговори с цитат върни се горе

абе знаех си аз че жените не могат да шофират Wink
страхотно е!

_________________
Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен.
Вонегът
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
bim
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 03, 2006
Мнения: 26

МнениеВъведено на: 21 Фев 2007 12:54:56 » Отговори с цитат върни се горе

Браво!!! Освежи деня ми! Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 21 Фев 2007 13:46:08 » Отговори с цитат върни се горе

Чета и си спомням за разказана ситуация от мой близък, който поради спешни естествени нужди при едно задръстване на магистрала в Белгия отваря рязко вратата на буса, изхвърча навън, шофьорът-французин ококорва едни ми ти очи палачинки, но поради езиковата бариера въпросният пасажер само махва с ръка – демек, после ще се обясняваме.

Впоследствие събира погледа на целия пъплещ трафик, когато догонва на бегом по аварийната лента своя си бус и спокойно се настанява в него. Само където горкият шофьор вероятно е бил на крачка от инфаркта...Mr. Green

Чудесно е! Моите поздравления! И извън очевидния професионализъм на авторката искрено се забавлявах.

P.S. Ако не бяхме жените, кого ли щяха да юркат мъжете за некадърността ни като шофьори? Щеше да се наложи да посегнат на себе си, и каква трагедия тогава!
Не, че не нацелваме всичките дупки, де... Twisted Evil

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Merian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 17, 2003
Мнения: 192
Място: Варна

МнениеВъведено на: 01 Мар 2007 13:33:22 » Отговори с цитат върни се горе

със сълзи се смяхме една вечер с този разказ...))))... Написано е страхотно!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hudojnika
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 18, 2006
Мнения: 34
Място: Русе

МнениеВъведено на: 04 Мар 2007 19:27:28 » Когато шофира жена Отговори с цитат върни се горе

Петица и жалко, че булката от 40 години се отказа да шофира. Карахме заедно курсовете 58а; купихме ембечката 68, голям мерак имаше - аз рахат7 замръкнем, пием до сабахлем - тя ще кара; ама нещо захитря - аргументите, че скучаела докато пием, а е от винарски сой, тренирана, а и съм пущал ръце, докато кара и ми пробута гаден номер - където идем, първа сяда и гаврътва чаша, невинно вика, ад съм пила, ти гониш... и така - толкова години, та "одим де одим" - с преспиване и... посяга после...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
kusmet4e
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 04, 2007
Мнения: 6
Място: Силистра

МнениеВъведено на: 04 Мар 2007 20:32:40 » Отговори с цитат върни се горе

Не съм шофьор, но този разказ ме накара да се смея със сълзи Laughing
Страхотно!!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
cska_ultras
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2007
Мнения: 29

МнениеВъведено на: 04 Мар 2007 21:20:32 » Отговори с цитат върни се горе

Да-а-а! Добре казано!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
batehar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 05, 2007
Мнения: 53

МнениеВъведено на: 05 Мар 2007 14:53:32 » Отговори с цитат върни се горе

Майсторски! От няколко дни го препрочитам и все повече ме разсмива! Безапелационно - 5!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Objective
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 07, 2007
Мнения: 4

МнениеВъведено на: 08 Мар 2007 15:21:19 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy
Смешна, истинска, свежарска, добре разказана история - истинско откровение.
Много се забавлявах - 5+!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
whitetomcat
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 25, 2006
Мнения: 167
Място: Добрич

МнениеВъведено на: 09 Мар 2007 04:45:36 » Отговори с цитат върни се горе

Я питайте Плъки дали ще може да пие на отчитането на "Очи за себе си", ако не е жена му да кара на връщане? До сълзи се смях, чудесно разказано!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
melomaniac
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 11, 2005
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 09 Мар 2007 18:33:28 » А така! Отговори с цитат върни се горе

И тук се е намесила конкуренцията с оценките. Чест ви прави!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
batehar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 05, 2007
Мнения: 53

МнениеВъведено на: 09 Мар 2007 23:36:42 » Отговори с цитат върни се горе

Надявам се, че журито ще бъде на място, защото е безобразно на това да се дава ниска оценка! Колкото и всеки да има собствен вкус и критерии, налице са неоспорими литературни качества...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Можеш да пускаш нови теми
Можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com