Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 442
ХуЛитери: 3
Всичко: 445

Онлайн сега:
:: ivliter
:: Heel
:: Marisiema

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Нов поглед към правописа :)))
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 21 Ное 2006 20:17:00 » Нов поглед към правописа :))) Отговори с цитат върни се горе

от блога на Ал. Божков
http://albosh.blog.bg

20.11 12:29 - Що е типогликемия?
Не се отказвайте да четете този текст, ако ви изглежда странен. Ако искате вярвайте, но можете да го четете. Напънете се малко, не е страшно ...

Не мгоа да пвоарвям, че нисатниа рибарзам квако чтеа. Твоа е феманоенланта мощ на чеошвикя моъзк. Сепрод изедловсатеклси еикп в Кдемрбиж, нмяа зачнеине как са пордендеи бкуивте в даутма, ванжо е смао пртъава и поднслеата да са на метатса си. Оснтааолто мжое да е наълпно рбъазрнкао и въркпеи твоа мжеоте да го четтее без прлоебм. Прачинита е, че човшекяит мъозк не чтее вскяа бкува поелнотдо, а дуамта ктао цляо.
Това се нарича Типогликемия.

ОСВЕН ТОВА ПОСТАВЯ ФУНДАМЕНТАЛНИЯ ВЪПРОС:

ТОЛКОВА ЛИ Е ВАЖЕН ПРАВОПИСЪТ???


Преди да умра от смях, реших да споделя с уважаемите хулитери възторга си Very Happy

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Pumpal
Гост





МнениеВъведено на: 21 Ное 2006 20:24:33 » Отговори с цитат върни се горе

Да ти кажа, не ми е смешно. Това е болест. И много трудно се лекува. Хората, които пишат така, говорят по същият начин понякога.
karmelitass
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 20, 2006
Мнения: 194

МнениеВъведено на: 21 Ное 2006 20:25:15 » Отговори с цитат върни се горе

"поелнотдо" само това не успях да разчета, останалото го прочетох.Незнам кой го е измислил, но е ясно, че не му се иска да е от българската раса. Усмихна меее. Laughing Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 21 Ное 2006 20:37:35 » Отговори с цитат върни се горе

Pumpal написа:
Да ти кажа, не ми е смешно. Това е болест. И много трудно се лекува. Хората, които пишат така, говорят по същият начин понякога.


Ей, не е болест - особеност на уникалния човешки ум. Разбира повече, отколкото възприема чрез зрението. Не зависи от раса, пол, здравословно състояние...

Сигурно дислексия имаш предвид, но това е тъкмо обратно.

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
jokeman
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 11, 2006
Мнения: 48

МнениеВъведено на: 21 Ное 2006 20:59:52 » Отговори с цитат върни се горе

Дборо е твоа, храсеа ми тзаи Тмпеоглиикия.
Пвозрдаи
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 21 Ное 2006 21:06:56 » Отговори с цитат върни се горе

jokeman написа:
Дборо е твоа, храсеа ми тзаи Тмпеоглиикия.
Пвозрдаи


Икзфеи ме, ниаситна, кваки поростри рикразва! Smile

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
cecko
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 01, 2007
Мнения: 1
Място: София

МнениеВъведено на: 30 Авг 2007 23:40:28 » Отговори с цитат върни се горе

не е важен
мен питайSmile)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kallushar
Гост





МнениеВъведено на: 31 Авг 2007 00:06:40 » Отговори с цитат върни се горе

Нека не пренебрегваме и описателната част на нещата. Smile Smile Smile
/с благодарност към dz'n/

Цитат:
Това е писмено детско съчинение, което се съхранява в Педагогическия музей в Париж. Темата му е да се опише птица или бозайник.

“Птицата, за която ще пиша, е бухълът. Бухълът не се вижда денем, а нощем е по-сляп и от къртица. Не знам нищо особено за бухъла, затова ще продължа с друго животно, което си избирам – кравата.....

Кравата е бозайник. Има шест страни: лява, дясна, горна и долна. В задната страна има опашка, от която виси четка. С тази четка се гонят мухите, за да не падат в млякото. Главата служи да излизат рога от нея и, освен това, защото устата трябва да стои някъде. Рогата са за да се бие с тях. От долната страна е млякото. Оборудвана е така, че да може да се дои. Когато я доят, идва млякото и вече не спира. Как го прави това? Никога не съм го разбирал, но то тече с още по-голямо изобилие. Мъжът на кравата е бикът. Бикът не е бозайник. Кравата не яде много, но онова, което изяжда, го яде на два пъти и така има достатъчно. Когато е гладна, мучи, а когато не казва нищо, значи, че вътре е пълна с трева. Краката й стигат до земята. Кравите имат много развито обоняние, поради което можеш да ги подушиш от много далече. И заради това въздухът в полето е толкова чист.”
kallushar
Гост





МнениеВъведено на: 31 Авг 2007 00:16:42 » Отговори с цитат върни се горе

Красноречието също. Smile
/с благодарност към triss/

Цитат:

Излъчено по КАНАЛ 1:

"Супруга съм на три деца. С чувекъ сбрахме пари и
купихми триустаен партамент. Една вечер звъни вратата. Звънеца чука. Отварям - НИНДЖА. И без да каже нищо, с карате в бъбреците. Дукат съ усета ми би два шамара с КРАК и един на детето в гръбначния кош! От ударната вълна отлитам на 20-30 метра. Абстрахираха децата. А чувекъ го нема. Ако общината в града не вземе спешни мерки, ще се
самуубеся или ще изчезна безкрайно."
lachistein
Гост





МнениеВъведено на: 31 Авг 2007 01:45:31 » Отговори с цитат върни се горе

това обикаля форумите от години Smile
kali
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 03, 2004
Мнения: 37
Място: София

МнениеВъведено на: 20 Дек 2007 13:03:03 » Отговори с цитат върни се горе

Много любопитна е темата. Поздрав!

_________________
Kali
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Stanislav
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2004
Мнения: 357

МнениеВъведено на: 21 Дек 2007 15:46:52 » Отговори с цитат върни се горе

Страхотно, беше ми много интересно, наистина. Но какво общо има това с правописа? Освен ако под правопис разбирате само и единствено правилното изписване на дадена дума?

Ето ви малък пример за това, което казвам:

Не, мгоа да пвоарвям че нисатниа рибарзам, квако чтеа. Твоа е, феманоенланта мощ на чеошвикя моъзк. Сепрод изедловсатеклси еикп, в Кдемрбиж нмяа зачнеине как са пордендеи, бкуивте в даутма ванжо е, смао пртъава и поднслеата да са на метатса си. Оснтааолто мжое да е наълпно, рбъазрнкао и въркпеи твоа мжеоте да го четтее без прлоебм. Прачинита е че човшекяит мъозк не чтее вскяа бкува, поелнотдо а дуамта, ктао, цляо.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Ficho
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 28, 2007
Мнения: 69

МнениеВъведено на: 21 Дек 2007 17:47:25 » ами да Отговори с цитат върни се горе

Cool Cool Cool
има почклоиеиссхга псевадтра за форфокгтасо вритязпиъе, сазърнво с флаконцинантуа аимтиреся на мтичознъе публъклоа, но ако пишем с по-дълги думи, като еаиъциенилззсткм, сърезлариюм или тннннаесралетцда матииецдя, нещата се пообъркват и е по-сложно да разбереш, че коментирам психологическата представа за фотографското възприятие, свързано с функционалната асиметрия на мозъчните полукълба и по-абстрактни понятия като екзистенциализъм, сюрреализъм и трансцендентална медитация…
но е любопитно…
във всеки случай, може да се изманипулира както разбираем, така и неразбираем текст…
не е еднозначно

Я так думаю -----
ако си спомня някой тази култова фраза от "Мимино"

Cool Cool Cool
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Pord
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 05, 2004
Мнения: 268
Място: Във времето

МнениеВъведено на: 21 Дек 2007 18:06:17 » Правописът Отговори с цитат върни се горе

Правописът няма много общо... Тъй че няма място за успокоение.


Весели празници и никакъв правопис до Нова година!

Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 21 Дек 2007 23:07:46 » !:))) Отговори с цитат върни се горе

Razz
Баата мата!
Без букви още по-уубуу!
С иероглифи!!!
Маймуните как се разбират – с мимики! Ний да ни сме по-долу?
Да му мисли Возивая Йтаота!
Разбирам модернистичния напън и всячески го подкрепям! Ма всячески! Мен лично много ме облекчава, щото и без това размествам буквите. Предполагам и всички, които и без това недовиждат.
Но си мисля, ако на тоз мераклия му дойде телеграма – примерно, че му се е родило дете! – с разбъркани букви! – и името на детето му – Григор, примерно – Гиоргр, Симеон – Соемин, ако е дъщеричка Клеопатра – Копеларта!
Но се раждаме рядко. Затова – може, може!!!
Аз предлагам и цифрите – само първата и последната да са си на мястото. Какво толкова!

Ами разместването на думите – там пък какви перспективи! Йеее!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com